pořád topí

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
šroťák
Příspěvky: 63
Registrován: sob úno 19, 2011 11:16 am
Bydliště: vRakovník

pořád topí

Příspěvek od šroťák »

tak další problém, auto začlo neustále topit. Kohouty na topení jsou dobrý, po připojení + od baterky cvaknou a zavřou se. Všechny pojistky jsou dobrý. Panel topení svítí, ovládá všechno kromě toho tepla.
Zkoušel jsem zjistit zda na konektor u ventilů topení jde nějaká elektrika a naprostý nic bez ohledu na to zda je na panelu od zimy po plný topení cokoliv. Tak jsem zkoušel použít další dva panely topení co mám rezervní a stále nefunguje - žádná elektrika do kouhoutů.
Takže nepomáhá kontrola a preventivní výměna pojistek, výměna panelů topení, výměna ventilů topení (mám též další 2 a ani na jeden to nefunguje-na přímy připojení fungují všechny).
Ještě nedávno to zavíralo, otevíralo teplo bez problémů a najednou uplně mrtvý. Teď v těch hicech co byly je topení na plný pecky docela otravný... :cry: :cry:
Takže co bych měl zkusit dál????
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: pořád topí

Příspěvek od T613 »

odpoj konektor cerpadla a muzes jezdit aspon provizorne aniz by to topilo
to ze mas panelu 5 neznamena ze nejsou vsechny spatne ... uz se to tady resilo ze na strane u ridici na tom kolecku je spinac ktery ovlada "horko" a ten casto odchazi, uz nevim co presne ovlada myslim ze snad primo to cerpadlo
Uživatelský avatar
šroťák
Příspěvky: 63
Registrován: sob úno 19, 2011 11:16 am
Bydliště: vRakovník

Re: pořád topí

Příspěvek od šroťák »

no to samozřejmě chápu, že mohou být v háji všechny 3 ty panely. Jenže jak je prověřit ? je nějaká možnost kontroly? Ventily se dají zkusit snadno, ty mám určitě dobrý, ale s tím zbytkem si nevím rady.. :cry:
Uživatelský avatar
šroťák
Příspěvky: 63
Registrován: sob úno 19, 2011 11:16 am
Bydliště: vRakovník

Re: pořád topí

Příspěvek od šroťák »

tak teď co už se ochladilo, tak to až tak moc nevadí - ale problém stále pokračuje. Topí na plný pecky a nejde to regulovat. Do kohoutů jde při vypnutém topení 0,3 - 0,6voltu a tot vše... :( Když do nich pustím 12v napřímo tak se hned zavřou a netopí.
Panely na topení mám už 3 další, z toho jeden určitě zaručeně dobrej. Zkoušel jsem vyměnit všechny řídící krabičky, kromě ccm ( ta mi nepasuje, mám trochu jinou) a furt nic. Všechny pojistky jsou též určitě dobrý.
Neíte někdo jestli k tomu topení je nějaký relé? případně který, kde o najdu??? Nebo by mohl být ještě problém v takový tý veliký jednotce co je přidělaná přímo na topení a je k ní přístup jak k penězům...?
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: pořád topí

Příspěvek od T613 »

bud rad ze to topi :lol:
to ovladani se da promerit, respektive ten spinac jak jsem tu psal, zbytek uz resit na nem nemusis, protoze to se nesere a uz jen protoze mas dalsi na vyzkouseni to muzes vyloucit
pak me jeste napada ze ti proste nefungujou ty hlavni klapky co prepinaji studeno-horko-klima (pokud tam je) ale to overis leda vizualne (sundat palubku) - bud jsou zasekle, nebo vylomene (vypadle) tahla motorku anebo do nich neleze signal, na to navazuje = jednotka topeni - samozrejme muzes zkusit vymenit, problem muzes mit ten ze tech jednotek je milion druhu, respektive samotnych topeni je hodne druhu od ruznych vyrobcu a tam to menit uz od pasu nejde

a jeste k CCM - tim to nebude a vsechny jsou zamenitelne a pouzitelne kdekoliv - nemuzes mit zadny ktery by tam nepasoval :-)
Uživatelský avatar
šroťák
Příspěvky: 63
Registrován: sob úno 19, 2011 11:16 am
Bydliště: vRakovník

Re: pořád topí

Příspěvek od šroťák »

no ted když je chladno je samozřejmě lepší topit než jezdit v kožichu. Ale já bych přeci jen byl rád kdyby to fungovalo i v létě, protože když je venku tak těch 35 stupňů a v autě 60, tak už nevim jestli si ještě sundat i kůži, nebo se jen obkládat ledem... :?
Ovládání klapek se mi nezdá jako problém, protože to furt topí bez ohledu na klapky, respektive do kohoutu topení nejde žádná elektrika, takže nejdou zavřít. Když je připojím napřímo na 12 voltů, tak se hned zavřou a už to netopí.

Tak jinak - je někdo v nějaký rozumný vzdálenosti od Prahy, Rakovníka, kdo by mi to dokázal spravit ?? Zlín je pro mě bohužel jedno z nejvzdálenějších míst v čr, jinak bych tě milerád navštívil..

K ccm, stejný všechny nejsou - já mám bohužel zrovna 2 co mi tam nepasují :o , protože ty další co mám mají plastový zobáček navíc a původní v autě ho nemá. A k tomu samozřejmě chybí i díra pro něj v tom kastlíku na protikonektoru, takže ta s zobáčkem tam nejde zasunout ani za nic. Samozřejmě je to jen nevýznamnej kus plastu a pilka by to spravila, ale tak zatím jsem nechtěl páchat žádný násilí, když to s tim stejně asi nemá žádnou souvislost.
rozdíl viz foto
Přílohy
DSCF0683.JPG
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: pořád topí

Příspěvek od T613 »

vyfot cisla tech CCM, ja jich mam doma z 15 aut a vsechny pasuji vsude, akorat na prvni pohled jsou dva druhy, bud je hlinikovy obal nebo cerny plastovy
ale mozna mas e32 dovezenou ze severniho polu kde byl jiny :-)
Uživatelský avatar
šroťák
Příspěvky: 63
Registrován: sob úno 19, 2011 11:16 am
Bydliště: vRakovník

Re: pořád topí

Příspěvek od šroťák »

čísla jsou na všech naprosto stejný, akorát ten konektor je trochu jiný - proto jsem to vyfotil..... vpravo origo z auta, ty dvě vlevo co tam nejdou.
ale tak když to nemá souvislost s topením nemá smysl to řešit. Ze severního pólu asi nebude, akorát je to středověkej model z roku 86....spousta věcí je bohužel trochu jiná než na novějších modelech.. :?
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: pořád topí

Příspěvek od T613 »

aha tak to je potom jasne ... u prvniho rocniku jsou v elektrice nekde jine konektory, s tim jsem se uz setkal
potom jak rikas upravit ale srat nato CCM na to nema vliv
Odpovědět