Audio Upgrade for BMW 7 Series 95-01 (E38)

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
Tomas V8
Příspěvky: 587
Registrován: pon lis 03, 2008 7:52 am
Bydliště: Velim x Praha

Re: Audio Upgrade for BMW 7 Series 95-01 (E38)

Příspěvek od Tomas V8 »

V zadních dveřích jsi hodně omezený hloubkou, tuším že víc jak 5 cm tam nedáš. Na předek je to s hloubkou lepší, ale stejně je to k prdu, páč ta ozvučnice je tak malá, že při větších basech to stejně zkreslí. To bys musel udělat ozvučnici z celých dveří. Kuwa dyť Jarax moc dobře ví co to obnáší, tohle téma se tu už dávno rešilo 8-)
Uživatelský avatar
lukee_cz
Příspěvky: 135
Registrován: úte pro 18, 2012 8:02 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Upgrade for BMW 7 Series 95-01 (E38)

Příspěvek od lukee_cz »

tuhle vec uz nejakou dobu resim a premyslim, jak udelat poradne. Za audio v poslednim aute bych si koupil hezkou sedmu a v novem povozu je hudba jedine, ale zato obrovske zklamani (i kdyz to mi bylo jasny :) ). Je to teda jen takova samodomo garazova instalace, ale hraje to v pohode. Starsi verze je pro ukazku treba tady http://www.autohificlub.cz/forum/9/1142 ... racovani/0
Nerozumim motorum a podobnym vecem a do toho bych nesahal, ale muzika me bavi a chci to vzit z gruntu, nicmene tak, aby se to dalo vse dat do puvodniho stavu.
Zatim to planuju takhle:
- radio do kastliku (displej a ovladani do stredoveho tunelu misto popelniku nebo cely panel z radia misto telefonu) = budu muset nekde sehant druhou loketku na pokusy
- vysky do A sloupku = sehnat druhe A sloupky
- stredobasy pujdou do uzavrene ozvucnice misto odkladaci prihradky ve dverich (teda pokud sem videl dobre, ze jde oddelat jen ta spodni cast dveri, aby zustaly vsechny origo casti neporusene a dalo se to cele vratit zpet) nejak takto, ale vic vystouple a bez prihradky http://imageshack.us/photo/my-images/80 ... 03iw4.jpg/
- sub misto skivaku je jasna vec
- zesilovace od bedny na jednu stranu, druha baterie na druhou stranu
- + samo nova kabelaz (napajeni, signaly, repro)
- zadni repro samozrejme odpojit

Celkum uz se na to tesim, protoze stavajici muziku mam uz cca 4 roky a jen se vymenuji zesilovace a tak, takze je cas na velkou zmenu :)
BMW E38 740i
BMW E66 745Li
Mercedes SLK 350 R171
ex: Ford Scorpio 2.3i
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Audio Upgrade for BMW 7 Series 95-01 (E38)

Příspěvek od caknakis »

nevím nevím, jestli bych tohle svému autu provedl :-(
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5363
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Upgrade for BMW 7 Series 95-01 (E38)

Příspěvek od Spooner »

Tohle už jsou podle mě celkem velké zásahy do auta interiéru. Úpravy typu "aby se to dalo vse dat do puvodniho stavu" si představuju jinak. A vím, že vše je otázka vkusu, ale to co jsi popsal (A sloupky, přihrádky ve dveřích, loketní opěrka) mi moc k 7er nejdou. Není to 3er nebo Golf z tuningového srazu.
Ale vzhledem k tomu, že jsem ještě nic takového na e38 neviděl, tak budu tvůj postup při úpravách sledovat (pokud se podělíš s nějakou fotoreportáží). I když bych to raději viděl na něčem jiném, než na Fishmakerově vymazlené 740i :).
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
lukee_cz
Příspěvky: 135
Registrován: úte pro 18, 2012 8:02 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Upgrade for BMW 7 Series 95-01 (E38)

Příspěvek od lukee_cz »

A sloupky druhe, aby se mohly pak dat puvodni, dvere co jsem videl rozdelane tak samo tak, aby se daly dat opet do puvodniho stavu, loketni operka druha, aby se opet mohla dat puvodni. Samozrejme nebrat v potaz instalaci v minulem aute, tam to nebylo delane tak, aby se to dalo vratit vse zpet, tam uz to bylo natvrdo. A vse samozrejme v co nejdecentnejsim stylu, aby sly zmeny poznat co nejmin. Jak rikam, rozhodne nechci zasahovat do neceho, co bych pak nemohl vratit zpet nebo poskodit stavajici. Takze zadne rezani nebo tak neco nepripada v uvahu.
A o postup se urcite podelim.
Ja bych rad nechal vse tak jak je, ale nekdo treba by nedokazal jezdit s ropakem, ja zase s necim, co nema kvalitni zvuk.
BMW E38 740i
BMW E66 745Li
Mercedes SLK 350 R171
ex: Ford Scorpio 2.3i
Uživatelský avatar
MEDVIDEK
Příspěvky: 632
Registrován: čtv srp 21, 2008 6:34 pm
Bydliště: Tanvald

Re: Audio Upgrade for BMW 7 Series 95-01 (E38)

Příspěvek od MEDVIDEK »

Zduř ja si to představuju tak aby nebylo nic poznat,vše šlo ovladat z volantu atd. Nejde mi oto aby o mě věděly sousedi když budu 3km od baraku,ale o čistotu zvuku,basy atd. No prostě když si pustim kytaroveho maga ( Steve Vai ) tak aby mi nic nechrastilo a zaroven mi staly chlupy na rukou z te užasne hudby. Jo a zapoměl jsem že do toho nechci nasypat pul mega,ale cca do 50 litru.
BMW 750i e-65 fl
ex M5 e-39 r.v.12/ 2000
ex 730d r.v.4/ 2000
exBMW525tds
ex BMW 740iL e-38 r.v. 10/1997
Uživatelský avatar
lukee_cz
Příspěvky: 135
Registrován: úte pro 18, 2012 8:02 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Upgrade for BMW 7 Series 95-01 (E38)

Příspěvek od lukee_cz »

Ja nevim, proc hned kazdy do toho taha ruseni sousedu :D 90% casu posloucham jazz a tudiz ano, taky resim jen kvalitu zvuku. A kdyz uz se dnes soutezi v leccems, tak pro radost jezdim po evrope soutezit s timhle :) A treba ted to v sedme i na malou hlasitost chrasti a vydava neprijemne zvuky. Taky uz jsem kamaradovi pomahal s instalaci, kde jen audio komponenty staly neco pres 400tis, ale za 50 se da udelat hodne rozumna muzika z pouzitych veci (hodne zalezi na tom, co je clovek schopny si udelat sam).
Samo je to vse o kompromisu, co clovek chce s tim autem bude delat a co mu staci a povazuje za kvalitni zvuk (ktery v aute skoro ani dosahnout nejde).
U vysek jsou moznosti 2. Origo lokace nebo A sloupky, kde ano, A sloupky pujdou videt, ze nejsou origo, ale zasah je to maly a rozdil ve zvuku velky.
U stredobasu vicemene 3. Origo plastova "vec" ve dverich, kde po vytlumeni se tuhost a pevnost plastu sice zlepsi, ale furt to bude mala krabicka na male 13cm repro, ktere konci vetsinou kolem 100Hz nebo vys...ale teda nejde nic poznat v interieru. Nebo uzavrenou ozvucnici "nasazenou" na dvere misto odkladacich prihradek, kde po sundani se daji dat zpet prihradky v pohode. Tam ale clovek musi vybrat spravne repro, ktere bude hrat rozumne v male ozvucnici, protoze vic jak 10 litru objemu asi bude problem udelat. Posledni "hardcore" moznost (ktera treba pro mne ted nepripada v uvahu je dat repro do celych dveri = udelat diru skrz, vytlumit komplet dvere bitumenem atd.
Ovladani na volantu je super, ale jelikoz chci urcite zachovat stavajici navi (a ovladani jednotky), tak bude asi schudnejsi dat druhe ovladani schovane na misto popelniku.
BMW E38 740i
BMW E66 745Li
Mercedes SLK 350 R171
ex: Ford Scorpio 2.3i
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5363
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Upgrade for BMW 7 Series 95-01 (E38)

Příspěvek od Spooner »

lukee_cz píše:kvalitni zvuk ktery v aute skoro ani dosahnout nejde
Popros někdy Snejka, ať ti pustí "vrtulník" :D
Naposledy upravil(a) Spooner dne čtv pro 20, 2012 11:49 pm, celkem upraveno 1 x.
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Audio Upgrade for BMW 7 Series 95-01 (E38)

Příspěvek od NORMANN »

MEDVIDEK píše:Zduř ja si to představuju tak aby nebylo nic poznat,vše šlo ovladat z volantu atd. Nejde mi oto aby o mě věděly sousedi když budu 3km od baraku,ale o čistotu zvuku,basy atd. No prostě když si pustim kytaroveho maga ( Steve Vai ) tak aby mi nic nechrastilo a zaroven mi staly chlupy na rukou z te užasne hudby. Jo a zapoměl jsem že do toho nechci nasypat pul mega,ale cca do 50 litru.
nebo další mág Joe Satriani, nebo další joe Bonamassa
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Hugo
Příspěvky: 611
Registrován: ned říj 26, 2008 10:58 am

Re: Audio Upgrade for BMW 7 Series 95-01 (E38)

Příspěvek od Hugo »

Ja jsem zacal s upgradem audia kompletnim vytlumenin, do dveri jsem nalepil stp bomb + stp gold a nato pastu brax. Dost to pomohlo v odhlucneni, dvere zvenku na poklep jsou jako z betonu...pak jsem do dveri cez origo konektor nacpal kabel 2 x 2,5 mm uz nevim jak se volal ale je tlusty snad 12 mm + 2 x 1,5 mm ... a pak prisla zima tak jsem to nedokoncil a cekam na jaro :-) Radio mam alpine + adapter na ovladani z volantu... radio jsem montoval kdyz jsem mal dolu palubku, bo jinak ty kabely ani nenatahnu.....
BMW 740iA E38 09/1994; diagnostika INPA a DIS
Odpovědět