výmena hodín za palubný počítač

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Vizgirligi
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 28, 2012 2:00 pm

výmena hodín za palubný počítač

Příspěvek od Vizgirligi »

Zdravím. Mám BMW e32 730i automat rv. 1987 a chcel by som vymeniť hodiny za palubný počítač. Mám ešte jednu E32 730i kde palubák je, no to auto je nepojazdné takže asi mám všetko na to aby sa mi to podarilo vymeniť. Viete mi poradiť čo všetko treba vymeniť aby to fungovalo? Konektor je rovnaký, káble vedú do každého pinu v konektore ale keď som tam napojil velký palubák tak vôbec nefungoval. Ďakujem za rady.
Obrázok pre info :arrow:
Obrázek
mates750
Příspěvky: 21
Registrován: pát zář 17, 2010 9:28 pm

Re: výmena hodín za palubný počítač

Příspěvek od mates750 »

Ja som mal tiež hodiny a dal som malý palubak teda datum ,hodiny, teplota vonkajsia, musel som samozrejme kupiť aj teplomer a funguje. Musis mať istotu že to čo tam napojis funguje vymen v nom ziarovky či len nechýba podsvietenie zatial som tam nedaval velký bordak (mam ich 2 ale su na sračku)ale ked bude pekný kusok k dispozicii tak ho tam napojím a mam pocit ze by mal isť.
Apropo :tu nejake extra odpovede nečakaj forum je polomrtve a riešia sa tu večšinou malichernosti pokial maš naozaj problem pri ktorom nestací meniť čerpadlo sviecky , preplachnuť volnobežný motorček a ked stale kuri vymeniť ventyly kurenia je ticho. Skus bmw forum
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: výmena hodín za palubný počítač

Příspěvek od T613 »

prvni mrkni pokud mas plnohodnotne osazeny konektor, pak ho tam normalne pripoj a mel by jet, pokud nepojede tak je to znamy problem v tom, ze chybi zapojeny jeden PIN napajeni
z hlavy ted nevim jaky, kdyz se podivas do WDS tak je to tam pekne popsane

vzdycky musis dodrzet u BC to, ze musi byt ze stejne motorizace jinak ti bude zkreslovat spotreba ...
xras
Příspěvky: 98
Registrován: pát srp 27, 2010 11:20 am

Re: výmena hodín za palubný počítač

Příspěvek od xras »

mates750 píše:Ja som mal tiež hodiny a dal som malý palubak teda datum ,hodiny, teplota vonkajsia, musel som samozrejme kupiť aj teplomer a funguje. Musis mať istotu že to čo tam napojis funguje vymen v nom ziarovky či len nechýba podsvietenie zatial som tam nedaval velký bordak (mam ich 2 ale su na sračku)ale ked bude pekný kusok k dispozicii tak ho tam napojím a mam pocit ze by mal isť.
Apropo :tu nejake extra odpovede nečakaj forum je polomrtve a riešia sa tu večšinou malichernosti pokial maš naozaj problem pri ktorom nestací meniť čerpadlo sviecky , preplachnuť volnobežný motorček a ked stale kuri vymeniť ventyly kurenia je ticho. Skus bmw forum

Neni pravda T613 vzdy odpise az sa divim ze je stale taky ochotny :)
mates750
Příspěvky: 21
Registrován: pát zář 17, 2010 9:28 pm

Re: výmena hodín za palubný počítač

Příspěvek od mates750 »

Jasnee. Aj ja mam taku skusenost vyriešil som tu vsetky svoje zavadicky a ako rychle . Mam tu veci viac ako rok a nic. Samozrejme niesu to malichernosti lebo nemam 20rokov a ani to nieje moja prva 32ka Tak nezatazujem pre mna uz davno jasnými vecami iba tým čo neviem vyriesit ale vzhladom na nesmiernu ochotu a odborne rady si veci riesim sam pripadne inde kde sa casový horizont natahuje na neurcito teda rok a viac :? A ver tomu ze to v konecnom dosledku uskodi iba tomuto foru :(
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: výmena hodín za palubný počítač

Příspěvek od T613 »

ver mi, ze kdo o tom vi uz moc - nema absolutne cas chodit na forum, jsi rad aby ses jim aspon dovolal a zeptal na neco
dej sem link kam chodis jinam a kde ti radi rychleji, bude se to hodit vic lidem :-)
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: výmena hodín za palubný počítač

Příspěvek od NORMANN »

a hovno! :) ;) NIC sem nedal! tyhle jsou nejlepší, přihlásil se aby pobral moudro, čekal od toho víc, než dostal a ted to tu pomlouvá, že je to tu polomrtvý. taky by mně zajímalo, kde je to podle něj živý. :roll:
člověk sem krom jiného pro rady chodí, to ano, ale zas by si to neměl plést s jen čistokrevnou bezplatnou poradnou.
takových tu je, jsem koukal nedávno, zaregistrovaných stovky. :roll:
jak už tu zaznělo, ti co o tom ví nejvíc už nemají čas sem moc chodit a ani nechtějí, mají toho tolik na práci, že ve volnu asi o autech nechtějí slyšet.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: výmena hodín za palubný počítač

Příspěvek od T613 »

Popravde jsem mel v planu se na to lepsi forum registrovat pod jinym nickem a polozit spekove dotazy, takovy test jak teda kdo rychle a dobre odpovi a poradi :lol:
Problem je v tom, ze zadne lepsi a vic navstevovane forum o 7er neni = na CZ netu vubec, vsechny BMW fora jsou polomrtve, vsak se staci podivat.
Mozna myslel CZ bmwklub, pokud se bavime o 7er tak to je srovnatelne, ale chodi tam 90% stejnych lidi jak sem. Pak jeste prichazi v uvahu mozna SK bmwklub, ale tam v sekci 7er moc lidi zrovna neni, urcite min jak tady. Jeste mozna E30, tam je dost chytrych hlav, ale co se tyce primo 7er tak se toho moc taky nedozvis.

Jedine potom skopcaci, ale ono neni zrovna prdel polozit nejaky specificky dotaz v technickem cizim jazyce nebo potom pochopit a prelozit co ti kdo odpovi :-)
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: výmena hodín za palubný počítač

Příspěvek od NORMANN »

paradoxně jsem víc technických témat našel na amerických a anglických stránkách, tu známých a ještě i jiných, než na německých. němci se sice hodně slejzají - ty jejich Stamtisch, ale na netu toho moc nevyprodukují. to ti amíci s anglánama víc.
ještě před pár lety jsem se o tyto více zajímal.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
mates750
Příspěvky: 21
Registrován: pát zář 17, 2010 9:28 pm

Re: výmena hodín za palubný počítač

Příspěvek od mates750 »

Ale ale pani po troch mesiacoch reakcia. Som prekvapený tak skoro. Netvrdim ze by tu nikto nic nevedel ale podaktorý tu maju s toho biznis a niesu zrovna lacný s presvedcenim ze sa to neda zohnat nikde inde.(omyl) a pokial uz niekto 32ku mal a presiel tými zakladnými peripetiami ako lambda, cerpadlo, snimac 6teho valca palia vsetky vstreky, ventyly kurenia , šabla ovladania ventylatora (beru simens), trasenie volantom napriek novej naprave, dotahovanie serva, moznost dotahovat volantovu tyč pri pedaloch.................Je dost pravdepodobne že sa nebudem pýtat niečo čo mi je jasne.A moje zavady okrem jednej co nakoniec poriesil chalan z 535 e34 su vsetky viac ako rok na for nepohnute. Napriek tomu rad poradim ked viem a netuzim to mat spoplatnene ani sa hrat na guru experta a nehonit si kokot nad uznaniami kolektívu aký som super znalec. Veci co mam z druhej 32 a nepotrebujem ich som daroval chalanom z okolia. Chcem kupit 750i a pomenit si introš kapotu velku prednu masku zadne ventylovane kotuce aj brzdice ..... a motor 12V prevodovku moje zadne brzdy kotuce interier kapotu........ to vsetko rozdam aj ludom odtialto je mi to jedno a "že sem nevydelal" je mi to u prdele ja nemam český genofond. A pokial to miestnym vyhovuje je to ich problem ale nehavam si pravo na vlastný nazor.
Odpovědět