repase startéru xenonu

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

repase startéru xenonu

Příspěvek od Filozof »

Mám dotaz zda někdo z Vás prováděl opravu startéru xenonu.
Mě občas zhasíná jeden xenon a je vyzkoušeno, že to není výbojkou ani balastem bude to zřejmě STARTER XENONU BOSH... stříbrná krabice.
Jistě to jde rozdělat a případně nějak opravit nebo nechat zrepasovat.

Nebo je to neopravitelné ?
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: repase startéru xenonu

Příspěvek od caknakis »

záleží co ti tam odešlo. V 80% je to mikroprocesor a pak je to konečná. Málokdy odejde nějáký odpor, nebo něco takového. Takovédle věci se neopravují, nemá to smysl. Pokud budeš kupovat nový, zamyslel bych se, jestli neudělat upgrade na novější a lepší startéry. Jsou pak rychlejší, stabilnější i produkují více světla.
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: repase startéru xenonu

Příspěvek od Filozof »

Takže myslíš mít lepší startéry a to jako jaké modely myslíš , kolik to dá navíc procent svítivosti (zda to stojí za to a je to třeba i 50procent navíc... ?
A na kolik to přijde ?

Jak je to rybí oko v xenonu ta čočka je taková lehce do mlhy jakoby a přitom nový pěkný xenon má čočku uplně čirou.
Možná i to bude dělat trochu svit toho xenonu počítám pár desítek procent by to mohlo být pokud se nepletu.
Jinak paraboly jsem se díval jsou jako nové, krásně čisté vyleštěné prý jsou nějak leštěné nebo chromované to netuším ale vypadají jako z fabriky a skla světel taky pěkně čirá a čistá.

Procesor se nedá objednat třeba z ebay a vyměnit ?
Je to jen šváb s nějakým číslem a šikovnej elektrikář by to snad zvládl vyměnit nebo je to nějak zalité že se stím nedá hnout ?
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět