e38 projekt multimedia

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

e38 projekt multimedia

Příspěvek od JaraX »

tak jsem se konečně rozhodl pustit do nečeho většího, je to fakt velká věc, proto uviítám každou radu a zkušenost.

v autě mam neorigo audio Axton, repra, kabely, subáček, zesák, radio JVC s DVD a ovladaní přes origo volant, s potřebou navigace a lepšího vzhledu jde do auta 4:3 navi s TV, tu celou zabuduju jako je origo, ale až na zvuk, zvuk z navigace, televize a dalších pujde přes radio do zesilovače, takže první problem bude napojit vysokourovnovej vystup navi na nizkourovnovej vstup radia. to by se mělo udělat urovnovym konvertorem, další problem bude někde umistit radio kde bude pořad po ruce kvuli vyměne DVD ale zaroven schovavany, jedina alternativa se zda byt strop kastlíku
další problém bude napojení video vystupu radia na vstup navigace, kvuli zobrazení DVDčka a radio věcí.

zkuste popřemýšlet.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Fugo
Příspěvky: 294
Registrován: pon úno 18, 2008 6:59 am
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Re: e38 projekt multimedia

Příspěvek od Fugo »

němci to řeší carputerem, dopředu je třeba zabudovat LCD dotykáč a vše běží s carputeru který je pod sedačkou nebo v kufru.
Kawasaki ZX-10R masakr!!!

>>>Pneuservis,Klimatizace<<<
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: e38 projekt multimedia

Příspěvek od Tomas735i »

Fugo píše:němci to řeší carputerem, dopředu je třeba zabudovat LCD dotykáč a vše běží s carputeru který je pod sedačkou nebo v kufru.
Přesně do této "zástavby" se chystám i já. Sic až někdy na podzim, ale můžu pak sepsat nějakýs článek pro ostatní ;)
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: e38 projekt multimedia

Příspěvek od JaraX »

to je pro mě zbytečny dělat carputer, udělam to jak píšu, už se na tom maka, ale ted nevím kam nacpat radio. do kufra se mi ho davat nechce.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Fugo
Příspěvky: 294
Registrován: pon úno 18, 2008 6:59 am
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Re: e38 projekt multimedia

Příspěvek od Fugo »

ty kterej má v autě každou "píčovinu" :lol: a nebudeš mít carputer :?:
Kawasaki ZX-10R masakr!!!

>>>Pneuservis,Klimatizace<<<
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: e38 projekt multimedia

Příspěvek od Tomas735i »

JaraX píše:to je pro mě zbytečny dělat carputer, udělam to jak píšu, už se na tom maka, ale ted nevím kam nacpat radio. do kufra se mi ho davat nechce.
Je fakt že dělat nějakou pevnou zástavbu PC je dost práce, ale jestli máš notebook a chceš fakt multimediální "centrum" tak bych ani neváhal a udělal ho právě pomoci carputeru ;) . Máš téměř neomezený možnosti co všechno to může umět.. od shlížení fotek, filmů, přes navigaci po bezdrátový Internet.. to by nebylo špatné ne? 8-)

a to rádio... co třeba pod sedačku někam?
viper100
Příspěvky: 23
Registrován: stř úno 04, 2009 12:27 pm
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: e38 projekt multimedia

Příspěvek od viper100 »

Ahoj co takhle to radio na DVD nakuchat do zadní sedačky ze předu do sedáku místo držáku na nápoje už jsem to v jednom viděla a vypadá to docela dobře a je i pěkně po ruce, pokud nemáš long to by ses asi musel docela natahovat.
BMW e38, 740i M62, 1997 Steptronic
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: e38 projekt multimedia

Příspěvek od lolita »

No pod leketni operku misto drzaku na kazety by asi externi dvd taky vlezla (chapu, ze nekdo muze mit i jinou operku :)), ale nevim jestli muze byt tak dluohy usb, kua me sere tak to pocasi, zbyva me furt z garaze vybetonovat prijezd a furt snad mesic nevychazi pocasi, uz jsem si i objednal novou redukci z ibus na usb za tu ztracenou :). Samozrejme od Reslera.
Naposledy upravil(a) lolita dne úte úno 10, 2009 10:25 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fugo
Příspěvky: 294
Registrován: pon úno 18, 2008 6:59 am
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Re: e38 projekt multimedia

Příspěvek od Fugo »

usb jsem měl přes celý auto a žádnej problém.
Kawasaki ZX-10R masakr!!!

>>>Pneuservis,Klimatizace<<<
Uživatelský avatar
janys
Příspěvky: 228
Registrován: čtv lis 20, 2008 3:34 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: e38 projekt multimedia

Příspěvek od janys »

Chtěl bych se zeptat - pokud vytáhnu origo BMW autorádio (RDS Business - kazeťák), co všechno mi nepůjde? (telefon, zesilovač,...)

Jde mi o to, že když to rádio vytáhnu a budu ho chtít nahradit nějakým jiným (třeba tím vysouvacím in-dash LCD displejem), tak jak se to bude chovat? Respektive, co budu muset udělat, aby mi zůstala funkčnost co nejbližší origo autorádiu? Je ISO konektor nutností apod.
E38 740i '97
Sorrentblau Metallic

báwovole nahlínách fmetle fkůži s červeným íčkem, 286 klokanů, táhne to pěkně vocpodupyčo
Odpovědět