Výměna tlumiču a pružin

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
PRAHAV8

Výměna tlumiču a pružin

Příspěvek od PRAHAV8 »

Zdar, potřebuji vědět jaké používáte stahováky pružin? Hydraulickej se mi nechce moc kupovat a u ručního nevím jestli vydrží. Na auto chci dat pružiny lesjofor a tlumiče meyle ale nevím jestli ty tlumiče jsou dostatečná náhrada za bilstein?
Uživatelský avatar
MrCaesar
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 19, 2009 6:33 pm
Bydliště: Kutná Hora o víkendech, Plzeň v týdnu

Re: Výměna tlumiču a pružin

Příspěvek od MrCaesar »

Když jsem to dělal naposled na zadních tlumičích "na koleně před barákem", posloužily dva obyč kurtovací popruhy se stahovákama z kauflandu :-D
"Sedmej" - Báwosedmaétřicetvosumpičo 1995 DG00309
"Chlapec" - Třicetčtyrkapětdvapětkapičo
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Výměna tlumiču a pružin

Příspěvek od T613 »

zadni jsou v pohode, protoze nejsou tak stahle ... predni ti ustreli pracky aj s hlavou takovym "naradim"
mfojtu
Příspěvky: 60
Registrován: stř led 19, 2011 7:18 pm
Bydliště: Praha/Šumperk

Re: Výměna tlumiču a pružin

Příspěvek od mfojtu »

Zkus kouknout na UNI-MAX.cz ,kupoval jsem tam stahováky , stály do 1000kč. Zadní tlumiče s tím šly v pohodě,ale už to zase nebylo na předek. Ty péra ve předu jsou jiný,takže mi stahováky věčně sklouzávaly a nakonec jsem to odvezl do servisu.
Uživatelský avatar
MrCaesar
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 19, 2009 6:33 pm
Bydliště: Kutná Hora o víkendech, Plzeň v týdnu

Re: Výměna tlumiču a pružin

Příspěvek od MrCaesar »

Jo jo, s tím předkem je pakárna... konstrukce prostě odpovídá uložení motoru vpředu... zadek jde opravdu čímkoli...
"Sedmej" - Báwosedmaétřicetvosumpičo 1995 DG00309
"Chlapec" - Třicetčtyrkapětdvapětkapičo
Uživatelský avatar
rajnhold
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 08, 2011 3:07 pm

Re: Výměna tlumiču a pružin

Příspěvek od rajnhold »

Dělal jsem již 3x přední pružiny /jednou s EDC/ s tímto přípravkem a šlo to bez problémů a rychle.
Přípravek dostatečně a souměrně stlačí pružinu natolik, že se pak snadně nasadí horní uložení včetně podložek a zajišťovací matka lze jednoduše utáhnout.

Obrázek
PRAHAV8

Re: Výměna tlumiču a pružin

Příspěvek od PRAHAV8 »

A nebo to můžu udělat tak že necham nasadit pružiny na tlumiče někde v servise a pak to tam jen nasadim ne? A ty tlumice s pruzinama co jsem vybral jsou ok nebo mam sehnat radeji jine?
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Výměna tlumiču a pružin

Příspěvek od JaraX »

ja bych si meyle na auto nedal, davam všem billstein pokud nemaj na sachs a pohoda. pružiny si hlavně nakonfiguj v asapu v konfiguratoru pružin dle tve aktualni vybavy (ja tam davam i LPG) a pak si podle OE čisla objednej nahradu.
BMW service expert - http://www.jarax.net
PRAHAV8

Re: Výměna tlumiču a pružin

Příspěvek od PRAHAV8 »

No já mam ted na aute Sachs + pruziny z BMW. Proc Meyle ne?
PRAHAV8

Re: Výměna tlumiču a pružin

Příspěvek od PRAHAV8 »

Tak na auto pujde bilstein b4 misto meyle ;) Jakej je rozdíl mezi bilstein b4 a b6? Potrebuji k b6 special pruziny?
Odpovědět