Manuální sedačky za elektrické - záměna

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Manuální sedačky za elektrické - záměna

Příspěvek od alap »

Takže díra problém nebude a kabely?
Dnes jsem lítal po vrakáči a hledali jsme sedačky a žádné nenašli :-(
ex e38 728ia 99 LPG
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Manuální sedačky za elektrické - záměna

Příspěvek od calif »

HM, tak sedačky nebudou, nelíbí se mi stav kůže a další investice už si nemůžu dovolit.... ale kdyby někdo věděl o pěkných komfortech v levandulegrau, tak se na mě může obrátit :)
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Manuální sedačky za elektrické - záměna

Příspěvek od alap »

Tak jsem si pořídil elektrické sedačky za výměnu za manuální vyhřívané, ale i po zapojení se nehýbou. Po hledání na netu jsem našel hlášku jaraxe, že je potřeba dodat časové relé s podpěťovým odpojovačem do patice. Nevíte někdo náhodou kde mi chybí a jaké relé tam přesně má být. Už chci jezdit v lámacích. Díky
ex e38 728ia 99 LPG
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Manuální sedačky za elektrické - záměna

Příspěvek od alap »

Tak jsem to nevydržel a dnes sedačky vyměnil.
Nejdřív jsem zkusil napojit sedačku venku jen na baterku a hýbala se a samozřejmě v autě na silných kabelech nic.
Na pojistkách 15 a 16 taky žádný proud. Tak jsem sedačky vyměnil, přemostil proud na pojistky 15 a 16 a sedačky se hýbou.
Takže vyměněno a teď se ještě domluvit asi s Perfektem na montáži pamětí.
ex e38 728ia 99 LPG
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Manuální sedačky za elektrické - záměna

Příspěvek od P3RF3KT »

Perfekt ti maximalne proda kabelaz ale nakodovat ti to nedokazu. To musis za snejkem.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Manuální sedačky za elektrické - záměna

Příspěvek od alap »

O tom jsme se už bavili. Spíš se s tebou potřebuju domluvit na montáži kabeláže (kabely mi možná pošle prodávající sedaček) a taky na dodávce a montáži zadní roletky. A abych nezapoměl tak doufám, že mi brzo dorazí to střešní okno. Bude to hezký výlet. No a pak už jen hurá na pc.
ex e38 728ia 99 LPG
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Manuální sedačky za elektrické - záměna

Příspěvek od alap »

Tak jsem se dnes opět pustil do sedaček. Byl jsem u Perfekta kvůli různým věcem a mimo jiné mi dal kabeláž z auta s originál elektro sedačkama. Tak jsem to doma rozdělal, stačilo jen polstrování a dostal se ke konektoru ovládání zrcátek. Tam jsem zjistil, že krom kabelů k tlačítkům paměti tam všechny ostatní jsou. Tak jsem vybral kabely k tlačítkům paměti a nacvakal do štekru. A samozřejmě hnědý na kostru. Vyříznul jsem naznačené místo pro tlačítka a celé to smontoval. Jaké bylo mé překvapení, když jsem ze zvědavosti zmáčknul 1 a sedačka se začala hýbat. Tak jsem si jí vrátil zpátky a dal do paměti a už mi vše funguje. Teda sedačky. Nebojte se toho, je to brnkačka.
ex e38 728ia 99 LPG
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Manuální sedačky za elektrické - záměna

Příspěvek od alap »

Tak jsem dodělal ještě poslední detail. Doplnil jsem relátko, abych mohl vyhodit bypas a šel mi do sedaček proud. V sobotu jsem byl u Perfekta a raboval. Mě teda chybělo relátko za kastlíkem, tam jsou dvě řady relátek. Já měl relátka jen v levé části a v pravo vzadu byla prázdná patice. Tak jsem tam dal relátko z jiného auta a sedačky už fungují tak jak mají. Tak a co se týká elektrifikace sedaček, mám hotovo. Ještě přes diagnostiku rozjet masáže.
ex e38 728ia 99 LPG
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Manuální sedačky za elektrické - záměna

Příspěvek od NORMANN »

takže ti se sedačkama fungují i zrcátka? ukládá se ti do paměti i nastavení zrcátek? popř. volant? :D
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Manuální sedačky za elektrické - záměna

Příspěvek od alap »

Tak volant mám manuální, a zrcátka taky ne. To by se musely vyměnit za ty vícekabelové. Takže to funguje jen na sedačky.
Nebo co vše ovládají paměti sedaček u originál vozu?
Nefunguje to třeba i na teploty vzduchotechniky a jiné blbosti?
ex e38 728ia 99 LPG
Odpovědět