M60 M62 reťaze náhrady Rozvod

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Marek1718
Příspěvky: 72
Registrován: ned lis 25, 2018 11:27 am

M60 M62 reťaze náhrady Rozvod

Příspěvek od Marek1718 »

Zdravím idem skúsiť či tu má niekto skúsenosti jedna sa o tému čisto len pre reťaz - hlavné rozvodové reťaze pre motory V8 Náhrady ako sú SWAG, Febi bilstein pevne tomu verím že sa tu niekto nájde kto už menil rozvody reťazové ako aj ja .Ja som dal reťaz swag aká je životnosť takejto reťaze ktorú považujeme všetci ako náhradu ,za priaznivých podmienok teda nie časte vytáčanie motora a pravidelná výmena oleja v motore.Je takáto reťaz teda značka swag tak isto plnohodnotné nadimenzovaná ? Z kvôr si myslím že bude problém najst niekoho kto nabehal 150 tisíc na takejto náhrade .Dosť sa o to zaujímam a veľa ľudí čo už robili rozvod práve dali tieto náhrady ako aj ja swag febi bilstein je tam minimálny cenový rozdiel 54e až 57e potom samozrejme zohráva aj samotný eshop aký rabat si dá na danú reťaz .Píšte vaše skúsenosti poteším sa každej rozumnej odpovede .Ja osobne verím náhrade ako je swag ,nemám dilemu či mi teraz reťaz vydrží 20 tisíc km alebo 250 tisíc km keby som chcel idem do BMW a objednám si ich reťaz zabalenú z logom bmw o to mi nešlo ale išlo mi o to že náhrady musia v takýchto motoroch vydržať plnohodnotné kilometre ,kedže reťaz ktorú som nahadzoval mi prišla ešte z tých lepších predsa ta hrubka sama o sebe nepustí .Napríklad pre e38 hrúbka materiálu G68V pre model E65 Z53R tu nastáva už šetrenie ? Dik za každú odpoved
Marek1718
Příspěvky: 72
Registrován: ned lis 25, 2018 11:27 am

Re: M60 M62 reťaze náhrady Rozvod

Příspěvek od Marek1718 »

ved to tu nemá uroven čo tu menite platničky a brzdy a filtre z olejmi len ? :roll:
ricrd1
Příspěvky: 116
Registrován: čtv bře 10, 2016 3:47 pm

Re: M60 M62 reťaze náhrady Rozvod

Příspěvek od ricrd1 »

Když něco opravuji, tak se ptám na cenu dílů i v servise BMW. V minulosti několikrát příjemně překvapili cenou za orig. díl. Je pravda, že letos jejich cenové nabídky patří spíše do kategorie SCI-FI. (gumičky do stěračů 2000Kč a pod.)
Pokud jde o trvanlivost dílů podle výrobců, tak tam určitě budou velké rozdíly. Základ je vyvarovat se nejlevnějších dílů, jako např. Starline. Spoléhat na to, že náhrady vydrží "plnohodnotné kilometre" se nemusí vyplatit. Pokud s autem najedeš dalších několik set tis. Km, tak včasná výměna rozvodů tě nepoloží.
BMW 750i E38
Marek1718
Příspěvky: 72
Registrován: ned lis 25, 2018 11:27 am

Re: M60 M62 reťaze náhrady Rozvod

Příspěvek od Marek1718 »

Jasné chápem tému som len založil len pre to že či má niekto skúsenosti z náhradami reťaze ..tak nevadí ako km budú pribúdať tak budem dávať info o mojich rozvodoch
Odpovědět