740i abs,dsc problém

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
sedyvlk9
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 20, 2019 11:33 am

740i abs,dsc problém

Příspěvek od sedyvlk9 »

Ahoj před časem jsem zde řešil problém s brzdama kdy auto neustále přibržďovalo.Problém vyřešen výměnou celé kostky(nové) a brzdového válce tsky nového.Výplach a výměna brzdové kapaliny.Auto už v tomhle směru nezlobí ale při rozjezdu a překročení rychlosti nad 30 km/h se rozsvítí abs a dsc kontrolky které vždy po vypnutí motoru zhasnou a rozsvítí se zase při jízdě.A další věc svítí stále kontrolka brzd.Nesetksl se někdo s něčím podobným.
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: 740i abs,dsc problém

Příspěvek od Filozof »

jaké značky jsi kupoval ABS čidla ?

Mě zlobila čidlo ABS dokud jsem nekoupil defakto originály značka VDO SIEMENS.
Jinak se to chovalo nekorektně a podobně jako tobě chvilku správně chvilku špatně pak chyba ABS,ASC.

Kontrolka brzd svítí pokud je zkratované zadní či přední čidlo destiček.

Pokud myslíš kontrolku která se rozsvítí při sjetí destiček je tam někde zkrat nebo desky se ozvaly.

Případně to má souvislost s čidlama ABS. To těžko posoudit jak to vyhodnotí elektronika.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
sedyvlk9
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 20, 2019 11:33 am

Re: 740i abs,dsc problém

Příspěvek od sedyvlk9 »

Díky potřeboval bych někoho s fakt dobrou diagnostikou aby to nebylo pokus omyl vzhledem k cenám za díly.
sedyvlk9
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 20, 2019 11:33 am

Re: 740i abs,dsc problém

Příspěvek od sedyvlk9 »

Tady se to chová pořád stejně prostě po rozjedu se to rozsvítí.Po vypnutí a opětovném nastartování jsou kontrolky do rychlosti 30 km zhaslé a pak se zase rozsvítí.Někdo mi tvrdil že jsou tam i snad nějaké náklonové čidla nebo co
Filozof píše: pát říj 18, 2019 9:12 am jaké značky jsi kupoval ABS čidla ?

Mě zlobila čidlo ABS dokud jsem nekoupil defakto originály značka VDO SIEMENS.
Jinak se to chovalo nekorektně a podobně jako tobě chvilku správně chvilku špatně pak chyba ABS,ASC.

Kontrolka brzd svítí pokud je zkratované zadní či přední čidlo destiček.

Pokud myslíš kontrolku která se rozsvítí při sjetí destiček je tam někde zkrat nebo desky se ozvaly.

Případně to má souvislost s čidlama ABS. To těžko posoudit jak to vyhodnotí elektronika.
ricrd1
Příspěvky: 116
Registrován: čtv bře 10, 2016 3:47 pm

Re: 740i abs,dsc problém

Příspěvek od ricrd1 »

Vpředu je snímač výšky pro naklápění xenonů a vzadu je snímač výšky pro nivo. Ale jestli mají nějakou vazbu na ABS to fakt nevím.

Zaměřil bych se na to, co popisuje Filozof.
BMW 750i E38
pavel.rossi
Příspěvky: 1117
Registrován: pát lis 30, 2012 10:28 am
Bydliště: Pardubice

Re: 740i abs,dsc problém

Příspěvek od pavel.rossi »

A pneumatiky/kola máš na všech nápravách ty co tam mají být? Při rozdílné výšce jsou rozdílné otáčky a jednotka to vyhodnotí jako chybu.
vládní e32 735iL
ex BMW 740i e38,m60b40
ex BMW 523i e39
ex BMW 730D e38
ex BMW 525i e34
sedyvlk9
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 20, 2019 11:33 am

Re: 740i abs,dsc problém

Příspěvek od sedyvlk9 »

No mám tam 18tky ale všechny stejné jen podložky ale to by mít vliv nemělo .
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: 740i abs,dsc problém

Příspěvek od Filozof »

podložky nemají vliv. Jaký máš ročník auta ?
Pokud máš DSC tak 98+ jistě.
Tam zlobí kostka ABS kterou jsi měnil jak píšeš. Tak budeme brát že je opravdu OK.

U mě to bylo šikovným mechanikem při výměně ložiska dokázal zničit čidlo které zničilo magnetický pásek. Pak se hledala chyba... a byla jak v neoriginálním čidle tak zničeném ložisku. Po výměně ložiska to občas haprovalo jak tobě. A až po výměně obou čidel origo vše fungovalo jak mělo ...

Takže ideální diagnostika a uvidíš co ti řekne. Čidla pokud nebyla měněná jsou zarostlá a většinou nejdou ven musí se odvrtat opatrně abys nepoškodil magnetický pásek v ložisku. Většinou se to pak odsává a kontroluje baterkou a zrcátkem ...ti lepší mají mikrokameru a protáčí se kolem a kontroluje se zda není ještě špína na ložisku po odvrtání čidla. Očistí se ubrouskem či vysavačem odsaješ zbytek a dáš nové čidlo.

Jde o to abys zjistil a byl si jistý že jsou to čidla a neměnil je jen tak zbytečně.
A pak pozor ještě na barvu koncovek nepoplést jsou dva druhy pokud bys už bral čidla. Zjistíš dle VIN auta.

https://www.motora.cz/bmw/7-e38_1994/74 ... bcedilu=83
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
sedyvlk9
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 20, 2019 11:33 am

Re: 740i abs,dsc problém

Příspěvek od sedyvlk9 »

Ok zajedu k někomu s dobrou diagnostikou ať na to koukne.
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: 740i abs,dsc problém

Příspěvek od NORMANN »

ricrd1 píše: pát říj 18, 2019 7:47 pm Vpředu je snímač výšky pro naklápění xenonů a vzadu je snímač výšky pro nivo. Ale jestli mají nějakou vazbu na ABS to fakt nevím.

Zaměřil bych se na to, co popisuje Filozof.
snímač pro naklápění xenonů je nejen na přední nápravě na pravý straně, ale i na zadní nápravě na pravý straně. ;)
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Odpovědět