Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

zde pište prosím jen vyzkoušené postupy, žádná diskuze
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od DDT »

no u mně jde číst tak polovina textu takže je to spíše pro ostudu a mám to vypnuté protože se za to stydím, rozebrané jsem to měl, vypodložil jsem to dostatečně a nezmenilo se to ani o píď. Ale právě kontakt na displeji byl podle prozkoumání dobrý, na netu byly ještě návody že je potřeba přitáhnout také kontakty na desce ale k té jsem se už nedostal, byť jsem povolil i ty zlaté torxy na budíkách a nešlo mi sundat ten hnedý plast zezadu.
E38......zase
Uživatelský avatar
Kufr
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 12, 2011 9:29 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Kufr »

Čau Kucí, v pátek jsem si koupil e38 730I V8 rok 96 a zkusil jsem si opravit ten display na budíkách....nejdříve tedy podle prvního návodu, ale to se nic nezměnilo a pak přišlo na vrtání.Nepřál bych to svému nejhoršímu nepříteli, ale podařilo se mi to ....ovšem až za 3 půl hodiny nervů.Byly opravdu vymačkané ty tři gumy, které tlačí na pásek na základní desce budíků.Udělal jsem to tak, že do těch žlápků kde jsou ty gumy uložené, zasunul umělohmotné tří pásky, které jsem vyříznul z nějaké desky.A vše se mi podařilo a display jde.Jenže jsem si chtěl usnadnit práci tím, že jem chtěl sundat plastovou hmotu kde jsou nakreslené km otáčkoměr atd a při vysouvání ručičky tachometru jsem poškodil tu spirálu co vrací ručičku do základní polohy na nulu.Takže sháním jakékoli budíky třeba i poškozené, abych tu spirálu vyměnil......víte o nějakých ???

Pokud by jste někdo chtěl foto jak jsem to rozebíral a co jsem tam vyrobil, tak to můžu zde vystavit s podrobným návodem...U všech těch návodů co jsem se zde dočetl, totiž hodně podstatnejch věcí chybělo, ale na to jsem přišel až při akci... :roll: :roll: :roll:
BMW E38 - 730i V8 - 160kW rok 1996 - Tel.775153154
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Spooner »

Ahoj. Určitě sem ty fotky nahoď i s podrobným popisem. Může se to někomu hodit ;)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
evlo
Příspěvky: 490
Registrován: úte říj 20, 2009 10:56 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od evlo »

Ono vrtani je vpohode, horsi je se premoct k tomu vrtatat ten plosnak :)
Uživatelský avatar
Kufr
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 12, 2011 9:29 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Kufr »

Takže popis...vyndat budíky je jasné, vypáčit průhledný přední kryt budíků je jasné....vyšroubovat všechny šrouby na přední straně budíků a vypáčit zadní kryt je jasné....

Tak a teď připravit vrtačku s průměrem vrtáku 4mm...já mám hoby malou ruční vrtačku s bovdenem, kterou jsem koupil v OBI za 950,-kč i s vrtákama a ruznejma brusnejma vehementama, která vypadá jak zubní a má v ní člověk cit.

Pokud se podíváte zezádu na budíky, kam jsou zašroubované šrouby displeje, které jsou celkem 4 a odměříte si kde vepředu máte přesně vrtat, tak pak to máte jednoduší, protože když vrtáte přesně, tak hrana vrtáku narazí na šroub a né na zakladní desku, kde tím vrtákem můžete porušit nějaký el.spoj a tím pádem máte asi problém.

No a teď už jen vrtat....Ovšem se šrouby, které jsou schované za ukazatelema rychlosti a otáčkoměru, je malý problém, musíte ten plast se symbolama lehce odchlípnout a podržet při vrtání..viz foto.Až to vše odvrtáte, tak povolte 4 šrouby malou hvězdičkou, vyndejte je a pak už jen pomalu rozklížte celý plast dipleje od přístrojovky...

Vyndat ten plech co kryje display a vyndat celou tu bílou hmotu displeje.Jsou tam 3 červené gumové pásky, které tlačí tištěny spoj na základní desku viz foto a v tom je problém, že některé kontakty jsou už uvolněné.....no a to jsem vyřešil tak, že jsem nastříhal kus umělé hmoty, kterou jsem zasunul na dně do toho žlábku, kde je ta červená guma a pak na to dal tu červenou gumu zpátky....a to celé 3x, protože jsou tam ty gumy 3....Tím pádem se zvýší tlak na tišťák a vše funguje jak má.

Ještě je dobré když už to máte venku, ustříhnout přesný proužek zase nějaké umělé hmoty a vypodložit i tu dlouhou gumičku, která tlačí sklo toho displaye na tu umělohmotnou základnu displaye.Tím to vlastně vyřešíte celé, pokud byl váš problém částečně i tady.

Celé to složit ve stejném pořadí.

Nic se do základní desky tištěných spojů nevrtá, ani se nic nepájí....jediný problém jak jsem řekl je, si dobře naměřit ty díry, které musíte vyvrtat, aby jste se dostali na povolení těch 4 šroubů co drží display...UF to byla dřina....Příjemnou zábavu :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek:
Naposledy upravil(a) Kufr dne ned čer 12, 2011 11:01 pm, celkem upraveno 2 x.
BMW E38 - 730i V8 - 160kW rok 1996 - Tel.775153154
Uživatelský avatar
Kufr
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 12, 2011 9:29 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Kufr »

Další foto.....
Naposledy upravil(a) Kufr dne ned čer 12, 2011 7:16 pm, celkem upraveno 3 x.
BMW E38 - 730i V8 - 160kW rok 1996 - Tel.775153154
Odpovědět