Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

zde pište prosím jen vyzkoušené postupy, žádná diskuze
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Tomas735i »

Jelikož mám teď auto odstavené z důvodu větších oprav a úprav, rozhodl jsem se o tom psát články s fotografiemi a podrobnějším popisem pro ostatní.

Až se teď dám trošku dohromady tak se vrhnu na ten displej, budu fotit a následně popisovat.

Máte-li nějaké nápady nebo tak něco, sem s nimi :) :!: .
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od NORMANN »

tohle téma budu rozhodně sledovat, páč mám taky jako spousta majitelů na displeji rozsypaný čaj.... rád bych se toho zbavil. :)
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od fishmaker »

mě sice nesvítí jenom asi čtyři sloupečky....ale držím palce a teším se na poznatky a návod :)
když bys měl problém sem třeba vložit fotky nebo něco podobnýho...tak dej vědět ;)
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Tomas735i »

Takže jdeme na to.
Jako první uvedu můj návod jak budíky nejdříve vyndat (je k naleznutí v tématu "Demontáž budíků").

Část první: demontáž samotných budíků:
Povolte dvě hvězdičky nahoře v kapličce (T10), vezměte dlouhý plochý šroubovák a nahoře uprostřed mezi těmi hvězdičkami kapličku jemně vypačte. Budíky vylezou :) . Pak jen pozor na konektory. Musíte je odpojit jinak to samozřejmě nevyndáte :lol: . Zmáčknete pojistku, stáhnete ten "přítlačnej" rámeček a odpojíte. Vhoala, máte hotovo 8-)
Část druhá: Příprava k rozebrání:
1) Odsuneme jednotku aby jsme s budíky mohli lépe pracovat a nepřevažovaly se.
2) Vezmeme dva vhodné ploché šroubováky a zajístíme jimi dvě horní západky.
3) Plochými kleštěmi pootočíme křížovými pojistkami tak aby "vklouzly" dovnitř (přičemž trošku bereme za jeden šroubovák aby se to pohlo směrem ven :) .
4) Sundáme kryt.
5) Jemně (!! rády praskají !!!) odehneme malé pojistky na displeji tak abychom ho mohli vyklopit.
6) Nyní vidíme zdroj problémů - spoj který se po čase odlepí od displeje čímž nemá kontakt a displej přestane ukazovat to co má.
7) Začneme zahřívat patexovou pistoli a čekání využijeme na uklidnění z předchozího vztekání s odnímáním krytu :lol: . V následujícím kroku budeme totiž potřebovat klidnou a přesnou ruku.
8) Právě mi začla pistole slintat takže zbytek napíšu až to napatlám :lol:
9) Takže.. Patexovou pistolí napatláme silikon na konektor a to cirka na třikrát (vždy napatláme, uhladíme ať je to všude stejně a zase znova) .. Necháme zatvrdnout a přiklopíme vše zpátky a zajistíme.
10) Všechno složíme :)
11) Zapojíme :)
12) A zkusíme :)
13) A jelikož třináctka přináší smůlu tak zjistíme že jsme to udělali málo, je to o něco lepší ale stále to není ono.. Takže rozebrat a znova :twisted: :twisted: :twisted:

Teď jdu zpracovat fotky.
Přílohy
IMG_1297.jpg
IMG_1298.jpg
IMG_1299.jpg
IMG_1300.jpg
Naposledy upravil(a) Tomas735i dne úte říj 21, 2008 1:26 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od fishmaker »

:lol: moc pěkně napsaný :lol:
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Tomas735i »

další foto
Přílohy
IMG_1292.jpg
IMG_1293.jpg
IMG_1294.jpg
IMG_1295.jpg
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Tomas735i »

a ještě poslední doplňující foto..
Přílohy
IMG_1288.jpg
IMG_1289.jpg
IMG_1290.jpg
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Tomas735i »

Jééžiš obrácený pořadí :roll: .. No pokud si chce někdo s těma fotkama pohrát tak prosím, tohle mě nebaví :oops:
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od NORMANN »

vykuchnout z auta přístrojovku, snad svedu s trochou štěstí, trpělivosti, snahy a vůle, tak jako u všech předešlých BMW, rozebrat do stavu, jak jsou vyfoceny ty oranžový pruhy, což jsem pochopil, že je samotný základ displeje, snad taky svedu, ale to patlámo s tou pistolí už ne, to jako patláš ty oranžový proužky k něčemu co je pod tím? Šroubovákem odchlípneš proužky a naneseš patlu pod okraj oranž. proužku? Pak hned přilípneš? Nebo jak? čemu na tom obrázku říkáš konektor? co když se ti patla dostane mezi oranž.proužek a to k čemu se to lepí? asi by to chtělo vidět, nebo natočit video, jak to děláš.
Ale pokud by to bylo účinný, šel bych taky do toho, jsem taky takový samouk, co jde a rád si opraví sám. Na e bay prodávají tzv. pixel reparatur, což asi bude nějaký spešl lepidlo až z Austrálie (Australian technology) kterým se ty proužky přilepí, nelepí se ty proužky nakonec po celý ploše k tomu spodku? Je ta patla z tý pistole dostatečně pevná? Ze zkušenosti o těchhle tyčinkách v tavný pistoli docela pochybuji, i když jí taky mám doma.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Tomas735i »

NORMANN píše:vykuchnout z auta přístrojovku, snad svedu s trochou štěstí, trpělivosti, snahy a vůle, tak jako u všech předešlých BMW, rozebrat do stavu, jak jsou vyfoceny ty oranžový pruhy, což jsem pochopil, že je samotný základ displeje, snad taky svedu, ale to patlámo s tou pistolí už ne, to jako patláš ty oranžový proužky k něčemu co je pod tím? Šroubovákem odchlípneš proužky a naneseš patlu pod okraj oranž. proužku? Pak hned přilípneš? Nebo jak? čemu na tom obrázku říkáš konektor? co když se ti patla dostane mezi oranž.proužek a to k čemu se to lepí? asi by to chtělo vidět, nebo natočit video, jak to děláš.
Ale pokud by to bylo účinný, šel bych taky do toho, jsem taky takový samouk, co jde a rád si opraví sám. Na e bay prodávají tzv. pixel reparatur, což asi bude nějaký spešl lepidlo až z Austrálie (Australian technology) kterým se ty proužky přilepí, nelepí se ty proužky nakonec po celý ploše k tomu spodku? Je ta patla z tý pistole dostatečně pevná? Ze zkušenosti o těchhle tyčinkách v tavný pistoli docela pochybuji, i když jí taky mám doma.

Ten displej se podlepuje na místě kde do něj vstupuje pásek s kontakty (nevim jak se tomu odborně říká). Vyklopíš ho do 90 stupňů a rovnoměrně celou tu plochu v několika vrstvách napatláš silikonem v rozumným množství (nesmí toho být moc aby displej při zavcaknutí rámečku nepraskl ale zase tak aby silikon vytvářel potřebnou sílu na spoj). Co se týče toho že silikon zaleze kam nemá.. Ono stačí pár minut počkat a dá se odloupnout/odříznout.

Silikon z pistole je dostatečně pevný. K tomuhle využití má, řekl bych, optimální vlastnosti :) . Není to kámen ani vata - skvěle se přizpůsobí.

AD Pisel Reparatur - hoď sem víc info :)
Odpovědět