Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

zde pište prosím jen vyzkoušené postupy, žádná diskuze
Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 763
Registrován: pon srp 25, 2008 6:20 pm
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Michelin »

jo z hatlamatilky je jeste vetsi hatlamatilka, drzim palec aby se podarilo.
http://www.michalpavlik.com
Cekame na hebkou e32
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od lolita »

Michelin píše:jo z hatlamatilky je jeste vetsi hatlamatilka, drzim palec aby se podarilo.
Praveze ne, kdyz se podivas, tak uz sviti daleko vic segmentu a text uz ted neni par jakychsi tezko rozlustitelnych tecek, ale dobre citelny text s obcas vypadlim kouskem pismenka!
Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 763
Registrován: pon srp 25, 2008 6:20 pm
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Michelin »

Nevidim v tom zadny text :?:
http://www.michalpavlik.com
Cekame na hebkou e32
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od lolita »

Toz samozrejme - to je testovaci sekvence - na ni jde nejlip videt pokrok a vubec stav displaye .... cim vic sloupcu sviti, tim lip (radky jsou jedno).
Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 763
Registrován: pon srp 25, 2008 6:20 pm
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Michelin »

Aha, tak to sem nevedel ;)
http://www.michalpavlik.com
Cekame na hebkou e32
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od lolita »

Tak cekal jsem hodne, ale tohle vazne ne ... ani nevim jestli to mam jeste doladit, nebo to uz nechat, rikam si, ze dokonalost je dokonalost, ale tohle by oproti tomu predtim nikdo ani netipl. Fakt mam radost.

Jeste zbyva testovaci jizda aby se to prohralo, ale myslim, ze to bude jen minimalni rozdil.

"Moje" metoda teda obnasi vrtani do jednotky, vylamovani platu atd. - docela jsem se bal jit do toho vrtani, ale vysledek za to stoji.

(vsimnete si rychlosti :) )
ObrázekObrázek

A tady je jedna fotka s textem pro michelina :)

Obrázek



TAKZE:
poznamky k: http://www.bimmerboard.com/forums/posts/543597
k vyndani cerneho zadniho krytu je jeste potreba zmakcnout nozicky na konektorech (u po FL) - 4 na kazdem po stranach
tu vrtat Obrázek
pro vypaceni casti s display od desky bylo potreba docela velke sily.
Pro vetsi efekt jsem vyndal puvodni samorezne sroubky a misto nich vlozil delsi normalni srouby rozmeru dva s matici (je potreba vylamat plast kolem), za pasku s kontaktama jsem prilepil izolepou souvisli kus gumy s dirama na srouby a to pak cele stahl opravdu fest srouby.

Zapomnel jsem vyztuzit taky pripevneni kontaktu k displayi a to si myslim jeste stale zpusobuje tech par chybejicich bodu. Ale moc se mi to proste nechce znova rozdelavat \:

Jinak me dostalo, ze do mojich budiku teda ocividne nekdo lezl a navic v nich nebyl ani jeden sroub - grrrrrrr!
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od NORMANN »

lolita píše:Tak cekal jsem hodne, ale tohle vazne ne ... ani nevim jestli to mam jeste doladit, nebo to uz nechat, rikam si, ze dokonalost je dokonalost, ale tohle by oproti tomu predtim nikdo ani netipl. Fakt mam radost.

Jeste zbyva testovaci jizda aby se to prohralo, ale myslim, ze to bude jen minimalni rozdil.

"Moje" metoda teda obnasi vrtani do jednotky, vylamovani platu atd. - docela jsem se bal jit do toho vrtani, ale vysledek za to stoji.
TAKZE:
k vyndani cerneho zadniho krytu je jeste potreba zmakcnout nozicky na konektorech (u po FL) - 4 na kazdem po stranach
tu vrtat
pro vypaceni casti s display od desky bylo potreba docela velke sily.
Pro vetsi efekt jsem vyndal puvodni samorezne sroubky a misto nich vlozil delsi normalni srouby rozmeru dva s matici (je potreba vylamat plast kolem), za pasku s kontaktama jsem prilepil izolepou souvisli kus gumy s dirama na srouby a to pak cele stahl opravdu fest srouby.

Zapomnel jsem vyztuzit taky pripevneni kontaktu k displayi a to si myslim jeste stale zpusobuje tech par chybejicich bodu. Ale moc se mi to proste nechce znova rozdelavat \:

Jinak me dostalo, ze do mojich budiku teda ocividne nekdo lezl a navic v nich nebyl ani jeden sroub - grrrrrrr!
Rád bych se spojil s někým, kdo úspěšně pixely na budíkách opravil, pokud by byl ochoten mi s tím pomoci, sám si do toho moc netroufám. Mě ten displej v chladným počasí jakžtakž ukazuje, ale v létě a když je teplo v autě, tak není nic k přečtení. Šlo by to?
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
KAMIL740
Příspěvky: 1590
Registrován: čtv srp 21, 2008 1:49 pm
Bydliště: Co je ti po tom ?

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od KAMIL740 »

taky me nejdou asi 4 sloupecky a chtel bych aby sli :( :( :(
ex skoda faborit 135 l
ex e38 740ia 10/97 DK66882
citoren AX 1,0 spot :)))
e34 525i spera rules elpídží by dejv :)))
mika_hakkinen
Příspěvky: 192
Registrován: stř pro 10, 2008 6:33 am
Bydliště: Brno/Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od mika_hakkinen »

se do toho chystám taky, takže nejvetší problém je sundat tu bílou část, potom to odvrtání.
možná udělám takové zhrnutí postupu
1. rozdělání palubky to je jasný
2. odvrtat tu bílou část
3. popř. to celé vyčistit do plastových špon
4. dokonale usadit
5. to je ted co jsem do ted nechápal na co to tavné lepidlo, potom by se tím lepidlem ta bílá část přilepila zpátky k plošnáku, nebo použít ty šroubky, o víkendu se do toho pustím.

snad to půjde stejně na MID na středovém tunelu, stejně mám v plánu dát navi. ale do té doby.
bmw 740 3/1995 DG60693
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od lolita »

mika_hakkinen píše: 5. to je ted co jsem do ted nechápal na co to tavné lepidlo, potom by se tím lepidlem ta bílá část přilepila zpátky k plošnáku, nebo použít ty šroubky, o víkendu se do toho pustím.
Co jsem pochopil, tak v tom navode tady na zacatku to tavne lepidlo pouzije k vyztuzeni pripojeni toho pasku k displayi.
Ukazka sroubu: ... bohuzel muj telefon neumi makro, takze tam neni videt ta guma
Obrázek

a tady si s dovolenim dam dva odkazy pro me, at to najdu az to budu hledat:
spatny maximalni vyklon ruciciky teploty po montazi (ach jaj)
stav pixelu po zahrati a jizde
Odpovědět