Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

zde pište prosím jen vyzkoušené postupy, žádná diskuze
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od lolita »

A nejde nekde koupit ten prouzek s kontaktama kdybych to pri operaci znicil?
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od NORMANN »

ne, právě proto je to taková průserová operace. :)
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
Jura.gl
Příspěvky: 27
Registrován: pon říj 27, 2008 6:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od Jura.gl »

Tenhle problém mám taky takže hned jak to pujde tak to vyskouším. Doufám že se zadaří jinak me z toho vomejou :lol:
e38 725 Tds 11/97
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od T613 »

sledoval jsem v nemecku taky ruzne navody na opravy, vsude cervene napsane NA VLASTNI NEBEZPECI :-)
no uz tu mam dvoje postizene budiky tak vim co budu v zime delat po vecerech
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od lolita »

Nejlip si to natrenovat na kalkulacce :)
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od lolita »

V sobotu se na to chystam, ale jedno mi neni jasne - touhle metodou vyresis asi jen problem se spatnym kontaktem primo na display, spatny kontakt na desce to asi neresi, ze? Pletu se? Je to zajimavy zpusob, zrovna dvakrat se mi totiz nechce do toho vrtat abych se dostal k desce :(
mika_hakkinen
Příspěvky: 192
Registrován: stř pro 10, 2008 6:33 am
Bydliště: Brno/Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od mika_hakkinen »

můžeš mi dát odkaz, kde tu pistoli mám sehnat, a potom to mi není zcela uplně jasný ty to lepidlo naneseš na ten oranžovej proužek a potom na to dosedá ten display, pokud co vím tak lepidlo nevodí proud, čili by to nemělo svítit vůbec. bych to asi prvně pořádně očistil tetrachlorem a přiložil pasek a až potom bych nanesl to lepidlo.
díky za radu
bmw 740 3/1995 DG60693
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od lolita »

http://zbozi.cz/?sId=blSffCRro-uF&q=tavna+pistole
mozna bude potreba pouzit toto http://www.bimmerboard.com/forums/posts/543597 :(

Docela by me zajimalo jaky mam sance s timhle Obrázek - kdyz je dobra teplota, tak je to lepsi, ty tecky oleje maj predpokladam svitit uz od zacatku a jeste kolem nich ma byt ohraniceni, ze?
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od lolita »

Tak me to nepomohlo, misto tavne pistole jsem teda pouzil tenkou gumu, uz vim, ze to bude uchycenim pasky k desce. Mam vyvrtano a vysroubovano - teda narozdil od navodu to byl porod, protoze jsem tam mel jeste mezi papirem a plastem vrstvu plexi, ted jeste nejak vysunout ten display, ale zaboha se mi to nedari oddelit od desky a furt to drzi na tech bocich, grr.
Ty jehly me prijdou moc jemne nato abych je oddelaval.

Existuje hodne brutalni metoda pri pokoskozeni pasky s pouzitim nekolika IDE/SCSI kabelu a lepidla, kdy se na jedne strane do desky ten kabel napaji mikropajkou a na ruhe prilepi na spravne mista na display proudovodim lepidlem a pak narezou jednotlive spoje spoje v lepidle - desny porod, ale kdyz uz se neda jinak, tak je to asi jedina moznost.

Neleknete, kdyz vam i bez odpojeni baterky po vyndani a zandani pristrojovky:
zmizi datum a cas, naskoci spotreby na 40 a hlavne venkovni teplota na -40 ... po chvili jizdy se to opravi. No a taky odblokovani servisniho menu se zablokuje, ale zda se mi, ze az po prvnim nastartovani.
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Tomova dílna (část 1.) - Oprava vadných pixelů

Příspěvek od lolita »

Tak dalsi update - trochu jsem na tom makl a uz je to citelne atd., ale stale to chce odladit, jenze ani v hornbachu ani v bauhausu nemuzu sehnat tolik potrebne matice 2 a 2.5. To me dost nastvalo - ty by to docela poresili. Kvuli tomu to asi budu muset proletovat jestli to bude mozne. Kdyztek udleam nejake dodatky k navodu az budu mit overene, ze muj je ok:
tady je zatim jak postupuju - myslim, ze docela pokrok, ne?
Obrázek
Odpovědět