Nuda...!

zde můžete kecat o čem chcete
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Nuda...!

Příspěvek od volf-m »

Japonce bych fakt nedoporučoval, neříkám, že je to špatně udělaný nebo tak, ale jakákoli dostupnost dílů, jejich cena, servis... Mě osobně se japonská auta subjektivně nelíbí jak z venku, tak zevnitř a taky nevím, proč se za každou cenu hnát zbytečně do nějaký exotiky. Abych zaplatil za ložisko místo 800 korun 4000, to fakt ne.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Nuda...!

Příspěvek od calif »

volf-m píše: úte kvě 25, 2021 6:05 am Japonce bych fakt nedoporučoval, neříkám, že je to špatně udělaný nebo tak, ale jakákoli dostupnost dílů, jejich cena, servis... Mě osobně se japonská auta subjektivně nelíbí jak z venku, tak zevnitř a taky nevím, proč se za každou cenu hnát zbytečně do nějaký exotiky. Abych zaplatil za ložisko místo 800 korun 4000, to fakt ne.
Tak samozřejmě pro to, že to nemá hned první soused. Tohle má být ukázkový případ kdy má rozhodovat logika a rozum. Já koupil teď druhé auto, žena půjde po mateřské do práce. Je to Fiat Punto mk2 po face s 1.2 8V .... strýc to kupoval jako nové, tak jsem po tom skočil.... proč laborovat, za ty peníze jsem původně okukoval e46 323i s automatem....ale pak jsem se na to vybodnul... nemělo to být auto pro radost ale věc která je co nejméně složitá, jezdí za pár litrů .. Někdy je třeba se na to podívat bez té mlhy loga BMW před očima. Jako rodinné auto bych už nic co stálo kdysi nové dva míče a má za sebou víc jak 10 let nechtěl.....Jednou do toho ale zas rád skočím, až to ale nebudu potřebovat jako auto :D
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
LukesE39
Příspěvky: 23
Registrován: úte črc 14, 2015 6:41 am
Bydliště: Pardubice

Re: Nuda...!

Příspěvek od LukesE39 »

Jako sorry, ale tohle je uplne stejnej pribeh jako ten tvuj nakup E65.. chtel bys nejlepe indivindi sedmpade v longu v topu za 200.. tady chces topku supa za 350.. Ale kdyz uz se to tu resi..
dva roky jsem jezdil s funglovkou supem style plus, 140kW, 7q predokola, vracel jsem ji s najezdem 55 kkm - prevodovka uz neradila jako nova, obcas uz si poskubla a to jsem s tim nejezdil stylem "neni to moje", ale jako clovek, od novoty se mlzily predni svetla, zastudena hvizdal remen nebo nejaka kladka, ale jen po ranu a zadni brzdy delaly na zaruku po 25 kkm. Nabidli mi odkup po tech 2 letech za tusim 630 s DPH, ale jelikoz nebyla priplacena zaruka, hodne rychle jsem se rozhodl ze to nechci.. Suma sumarum, 140kW Sup ti v porovnani se 728i bude rvat ruce, jezdi to za 6 litru, ale za 350 to bude uz docela odjety.. U toho Superba jsou bohuzel najety kilometry hodne znat, kolega ma 6q 140ku rok 2016 s 200 kkm a je to uz proste odjety auto. A neverim tomu, ze odjetej naftovej Superb bude mit o moc nizsi naklady na servis nez stara 728..
E38 730d 02/01 Imolarot
E38 740i 02/98 cosmoss
E65 730d Toledoblau

Ex E38 730d 02/00 Orient
Ex 3x 728, 740d
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nuda...!

Příspěvek od Filozof »

To mě na tom nejvíce štve. Když se zeptám lidí a majitelů e61 tak se toho většina zbavuje stojí to dost peněz udržet jako denní auto.
Pak ty škodovky no nevím. Jen kvuli kufru a velkému dispeji splácet dalších 200-250k když mi krom rzi a pár neduležitých závad auto jezdí a funguje a věřím za pár korun dalších x let bude jezdit.... :)

E38 si chci rozhodně nechat kluci to auto mají rádi a až vyrostou chtějí v něm jezdit :-) Mě se taky líbí.

Nevím co z novějších ... bud jsou poruchové a nákladné na servis nebo nemají nic a nic neumí a jsou drahé ale servis je minimální.

Už jsem uvažoval i nějakej FIAT v kombíku novej či 3letej za pakatel....
Oktávky za 200-250k 2.0tdi mi přijdou prostě drahé.

Cítím v kostech že díky elektronice poruchové přestali vyrábět auta co by mě zajímala. Snad nějaké poslední e61 tour v automatu ve výbavě co má celkem málo najeto ...a chvilku bude fungovat ... ale 90procent jsou to holoty nebo vyjeté kusy.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Nuda...!

Příspěvek od Huff »

Já to řešil nedávno, sedma na daily mi už nevyhovuje, hledal jsem benzín, combi, automat, s penězi jsem na tom asi jako ty. Chtěl jsem Subaru, začali jsme vybírat zoufale lowcost u Laguny - nespolehlivé, ale hodně muziky za málo peněz, trojkové jsou prý už v pohodě, na jednu jsem jel - to nedopadlo, pak jsem měl Saab období, turbobenzíny, supersedačky a jiné ptákoviny, jezdí v tom jen důchodci a divný lidi, takže nejsou drahé na to co nabízí, to taky neklaplo, nakonec máme Legacy, stálá AWD, mat, šestiválec. Jezdí za 13, tedy pokud jede, hned ze startu začínáme od těsnění pod hlavou. 8o) Kup si ovci a nebreč.
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nuda...!

Příspěvek od Filozof »

Ještě k těm ofcím 3 kombi automat.
Je dobré 2.0tdi
nebo 1,4tsi
případně RS připlatit a stojí to za to ? Těch 135kw nebo kolik to má :mrgreen:

Zatím pokud ofci tak aspon 110kw aby měla a dala se načipovat na 130kw minimum.

Nevím myslím si že je to servisně nejlepší varianta.
Já jezdím 4km 2x denně a 3x týdně 25km a jednou týdně 100km o víkendu. A obávám se o DPF filtr abych neucpal.

525i tour e61 koupím za 150k ale servisně to bude chtít asi víc jak oktávka o 6let mladší.

Co je lepší a proč ?
E61 525i lpg 160kw tour. - zajimavější a zábavnější auto.
nebo 1,4tsi o 70tis dražší ? Nuda ale servisně levnější auto.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
PRAHAV8

Re: Nuda...!

Příspěvek od PRAHAV8 »

Věci okolo škodovky je lepší řešit na fóru Octavia ne? V bmw klubu v sekci 5er můžeš pak různé porovnávat e61 no a pak už si to jen hodíš na papír všechny + a - a můžeš jít nakoupit ne? Budeš vůbec nějaký auto reálně kupovat?
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Nuda...!

Příspěvek od volf-m »

Jestli je lepší 1.4 TSI nebo 2.0 TDI těžko říct, podle mě je to o konkrétním autě o konkrétním stavu. Pokud to ale má být automat, tak 2.0 TDI, protože jsou tam je DQ250 převodovka oproti DQ200, tzn 6 kvalt s mokrými spojkami proti 7 kvaltu se suchými spojkami u 1.4

V praxi je rozdíl to, že suché spojky nemohou být tak dlouho v "prokluzu" takže jsou méně vhodné na ježdění po městě, parkování, kolony a vůbec to všechno, kde je automat fajn.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
rajnhold
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 08, 2011 3:07 pm

Re: Nuda...!

Příspěvek od rajnhold »

Aby té nudy bylo co nejméně.
Restaurování

Motory
Uživatelský avatar
rajnhold
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 08, 2011 3:07 pm

Re: Nuda...!

Příspěvek od rajnhold »

Odpovědět