7er foto z netu (leštěnky) a našich

zde můžete kecat o čem chcete
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od NORMANN »

Tomas V8 píše:Nějak nechápu proč by Tě měli řešit nadřízení. Jel jsi služebním vozidlem? Budeš se vymlouvat že jsi spěchal k zákroku? Asi těžko. Takže to nikdo vůbec nemusí vědět. Jestli jsi naivně těm policajtům navykládal že jsi hasič a myslel sis že to "nějak uhraješ" tak je to smutný. Ale pokud bys nikomu nic neřekl, nikdo to řešit nebude. Je to jak píšeš. Ty zaplatíš pokutu za plnou čáru, za bábou půjde nehoda, nicméně z povinného bude kráceno :)
a ještě k tomuto:
Tome, pokud by to náhodou ze správního řízení šlo k soudu, což je docela možný, tak myslíš, že se to mí nadřízení nedoví? já jsem vždycky povinen nahlásit, že jsem účastníkem soudního jednání, pokud se nějakého zúčastňuju.
no a pak už je pozdě dodatečně informovat HZS, pak mně vopálí mí nadřízení funkcionáři ještě víc. ;)
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od NORMANN »

oxik píše:Máma minulej tejden taky bourala, 40 let bez nehody a teď mrtvej uhel - naštěstí taky jen plechy.

Jinak normanne, on je rozdíl zákaz přejíždění a zákaz předjíždění, předpokládám, že to víš, ale pokud jsi těsně před ní tu čáru nepřejel, nemyslím si, že bys na nehodě měl mít nějakou vinu. Sice nesmíš začít předjíždět vozidlo se zapnutou směrovkou, ale ty už jsi předpokládám v době, kdy ona dala blinkr, dávno předjížděl, takže tam byla jasně její chyba, že se nepodívala do zrcátka a odbočovala. Tady kontakt na borce, co by ti mohli případně pomoct vyhrát SŘ, není to žádnej MikeJePán a podobní podvodníčci.. https://www.nezaplatim.cz/
oxiku, nevím, jak to s tím přejížděním a předjížděním myslíš, zkus mi to trochu upřesnit, jak to myslíš.
dík za odkaz....
no pane zjistil jsem si že mi hrozí tohle :( :

Za spáchání dopravního přestupku "Zakázané předjíždění" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o jeden z nejzávažnějších přestupků. Tento přestupek nelze řešit v blokovém řízení udělením blokové pokuty, ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 5.000 – 10.000,- Kč. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měs. - 1 rok
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od volf-m »

Vzhledem k tomuhle bych asi zkusil tu službu co doporučoval Oxík.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Tomas V8
Příspěvky: 587
Registrován: pon lis 03, 2008 7:52 am
Bydliště: Velim x Praha

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od Tomas V8 »

Netuším jaké máte vztahy na pracovišti a jak funguje vaše složka co se týká zákonu padajícího hovna, ale .... Musím teď letět, odpo Ti napíšu sz, přeci jen to tu čtou i lidi kterým ty postupy nevoní :) Jinak i s kárným řízením, které končí napomenutím můžeš dostávat odměny. O Ty přijdeš až ve chvíli spoření ;) A k tomu zakázanému předjíždění ... vždy to jde uhrát na krajní nouzi a vyhýbání se nenadálé překážce. Prostě blinkr na poslední chvíli, kdoví jestli vůbec.
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od oxik »

NORMANN píše:
oxik píše:Máma minulej tejden taky bourala, 40 let bez nehody a teď mrtvej uhel - naštěstí taky jen plechy.

Jinak normanne, on je rozdíl zákaz přejíždění a zákaz předjíždění, předpokládám, že to víš, ale pokud jsi těsně před ní tu čáru nepřejel, nemyslím si, že bys na nehodě měl mít nějakou vinu. Sice nesmíš začít předjíždět vozidlo se zapnutou směrovkou, ale ty už jsi předpokládám v době, kdy ona dala blinkr, dávno předjížděl, takže tam byla jasně její chyba, že se nepodívala do zrcátka a odbočovala. Tady kontakt na borce, co by ti mohli případně pomoct vyhrát SŘ, není to žádnej MikeJePán a podobní podvodníčci.. https://www.nezaplatim.cz/
oxiku, nevím, jak to s tím přejížděním a předjížděním myslíš, zkus mi to trochu upřesnit, jak to myslíš.
dík za odkaz....
no pane zjistil jsem si že mi hrozí tohle :( :

Za spáchání dopravního přestupku "Zakázané předjíždění" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o jeden z nejzávažnějších přestupků. Tento přestupek nelze řešit v blokovém řízení udělením blokové pokuty, ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 5.000 – 10.000,- Kč. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měs. - 1 rok

Plná čára automaticky neznamená, že se v tom místě nesmí PŘEDjíždět, oficiálně je tam jenom zákaz PŘEjíždění. Pokud jsi začal PŘEDjíždět na přerušované čáře, a plnou čáru jsi do doby střetu zpátky do svého pruhu nepřejel, nedá se o jakémkoli přestupku podle mě hovořit. Tedy za předpokladu, že cestou nebyla značka zákaz předjíždění..kdyby byla, tak už jsi bez řidičáku viz tvoje část o 7 bodech. A právě tyhle "dohady", kdy už se o zakázané předjíždění jedná a kdy ne, bych konzultoval s někým dopravní problematiky znalým, protože kolikrát PČR ani správní orgán v pojmech a dojmech nemají uplně jasno.
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od Filozof »

Škoda že v takových situacích nemá člověk přední a zadní kameru co by všechny dohady vysvětlila. Navíc kamera na Benzínce mohla být a záznam mohl být pokud je to vidět.
Opravdu nepříjemná situace. Zažil jsem s traktorem a kolonou asi 6ti aut. Taky mi to pilo po 10minutách krev uplně stejná situace jen stím že já jsem to stihl. No nezávidím ti tuto komplikaci řešit s krávou policistkou a ještě horší babou. Ty ženské mi pijí krev na silnicích se chovají jak slepé a blbé já jsem zažil tolikrát kdy ve 100km/h vybočila z pravě jedoucí kolony na dálnici do levého a já svých 150km/h jsem brzdil na jejich 98km/h... pak se člověk podívá a řekne si he jasně blondýny a ještě stará baba. Nebo mladá je to jedno ale vubec jim mozek nesepne když sakra vidím v levém jet auto 140+ a oni si ze 100km/h rozhodnou jet do levého zbytečně a pak 2minuty předjíždí kamion.

Kolik takovejch jsem potkal. Jezdím denně a najezdím celkem dost a vždy nad pražskou značkou, ženskou nebo polákem kroutím hlavou co je to za blba.

Chápu tě se vším co píše a nejlepší by bylo mimosoudní rozhodnutí ideálně 50/50 pro oba. Ale takto to je fakt špatné. Uvidíš jak dopadneš. Držím ti palce. Snad nebudeš potkávat další blby v práci či jinde co by škodolibě dělali naschváli.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od NORMANN »

já kameru v autě mám, ale páč mi vlivem působení slunce předloni upadla odlepila se přísavka a kamera spadla na dřevo mezi sedačkami, uchycení kamery se rozbilo, ulomil se plast, takže kamera leží v kaslíku.
za tu dobu jsem to nebyl schopen opravit. to s tou kamerou u pumpy by možná nebyl blbej nápad, jde o to, jestli tam na to mají natoučenou některou z kamer a jestli ještě mají záznam a jestli by byli ochotni to poskytnout, holt bych musel sáhnout do kešeni, ale vím, že by to stálo za to. pokud by to bylo prokazatelně vidět.
ta ženská co do mně nabourala je blondýna, věk 46 roků, na svůj věk zachovalá na 1. pohled i docela sympatická, fyzicky - zdravotně ale nic moc.
ta si naivně myslí, že když má blinkr doleva a projíždí kolem plný čáry, že už jí tam nemůže nic předjíždět, to tam mlela furt dokola jak flašinet.

VŠEM ČLENŮM CO MI DRŽÍ PALCE, DĚKUJI ZA PODPORU, SICE TO NĚJAK ZVLÁŠT NEPOMŮŽE, ALE POTĚŠÍ. :)
Dnes odpoledne jedu se vším co k tomu mám na konzultaci za jedním velice erudovaným známým, výborný znalec v oboru přestupků, dopravních nehod atd.
tak snad poradí....
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od NORMANN »

Filozof píše:. Kolik takovejch jsem potkal. Jezdím denně a najezdím celkem dost a vždy nad pražskou značkou, ženskou nebo polákem kroutím hlavou co je to za blba.
myslím, že už jsem to tu jednou někde psal:
na ty pražácký značky na autech bacha, to z 80% jsou všechno místní, co mají auta na lízink, majitele firem, které si přihlašují firmy a tudíž i auta v Praze kvůli úniku daní a podobný fígle, proto taky pražskýmu magistrátu nestíhají výrobci dodávat značky, zatímco v ostatních krajích dostaneš uleželou zaprášenou značku s pavučinou. :D
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
Rejchy
Příspěvky: 245
Registrován: stř dub 06, 2011 8:54 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od Rejchy »

+ třeba operativní leasingy mají pražskou RZ pokud je leasingovka z Prahy.
Ex E38 750ia DG26378 LPG
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od dunnst »

Docela koukám, co se ti stalo Normanne. Já tu tvojí mapu ani nepotřeboval, hned jak jsi napsal, kde se to stalo, tak jsem věděl, která bije. Když jsem jeden čas jezdil za prací do České Lípy, tak tohle bylo moje oblíbené místo na předjíždění, akorát já teda povětšinou nekončil na 50 km/h, ale spíš tak kolem toho kila. Úmyslně píši bylo, protože jednou jsem tam málem boural skoro stejně, jako ty, předjížděl jsem PPL dodávku, kterou shodou okolností řídil můj švagr. Blinkr dal taktéž na poslední chvíli, oni tam mají dílnu a mě to v tu chvíli vůbec nedošlo, že by mohl jet tam. Následně jsem doma dostal pojeb a vysvětlení, že jsme to přežili jen díky tomu, že mi v tu chvíli zařval motor a proto se taky on kouknul do zrcátka a zastavil. Od té doby tam nepředjíždím.
Každopádně ti přeji, ať ti to dopadne úspěšně. Hodně lidí vůbec nenapadne podívat se při odbočování do zrcátka, jestli je někdo nepředjíždí, dokud nezažijí něco podobného.
Naposledy upravil(a) dunnst dne čtv dub 06, 2017 8:04 am, celkem upraveno 1 x.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Odpovědět