Nuda...!

zde můžete kecat o čem chcete
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Nuda...!

Příspěvek od Spooner »

Takže si to shrňme...
Chceš relativně velký kombík, přijatelný výkon a něco, co tě nesežere úplně spotřebou ani servisem. Což dle mého znamená něco novějšího s méně km. Předpokládám, že by to mělo být i bezpečné pro rodinu.
Na druhou stranu ale nechceš dát 300k+
Ale zároveň koukáš po F řadách, které úplně nesplňují tvé požadavky.
Ani ve vylítané 11-18 let staré E60 bych neviděl nenáročné auto pro rodinu. A E65 tím tuplem.
Podle mě vůbec nevíš co chceš, ale na to jsme si tady už zvykli :).
Sám říkáš, že si chceš nechat E38 pro radost, tak nechápu proč potřebuješ druhé auto ninimálně s 200 koňmi, aby ti taky dělalo radost. U daily family wagenu by měla být tvoje radost, že to po tobě nic nechce (ani čas, ani peníze) a kdykoliv do toho sedneš, tak tě to odveze kam potřebuješ. Samozřejmě lze zvyšovat nároky, ale tím pádem roste i cena.
Chápu tvoji potřebu výkonu, ale dnešní foukané motory jezdí úplně jinak, než 200 koní ve 20 let starém a 2t vážícím vydechlém BMW s hydroměničem.
Nikdo ti tady asi nic konkrétního nedoporučí. Sám musíš vědět kolik peněz do toho chceš dát a co by to mělo umět nebo co nepotřebuješ.
Zkusil jsem na sauto zadat kombík, 200-250tis kč, 2015+, najeto do 150tis km, výkon 100kw+ a určitě to není taková tragédie.
Kia Ceed, 2017, 120tis km, 1.6 100kw, 210tis kč. S podobnými parametry vyskakují Opel Astra/Insignia, Octavia 3, Hyundai i40, Golf 7, Peugeoty, Fordy, Seat Leon... a to jsi pořád s cenou do 250tis Kč s poměrně "novým" autem, kvůli kterého si nebudeš muset brát úvěr od providentu na první servis.
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Rejchy
Příspěvky: 245
Registrován: stř dub 06, 2011 8:54 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Nuda...!

Příspěvek od Rejchy »

Já jsem v loni hledal něco podobného pro bráchu,nakonec skončil u Mondea 2012 ,s dvoulitrem naftou 120Kw.Jede to svižně a je to pohodlné a prostorné. Po tom faceliftu to i pěkně vypadá a do dvou kil se za pěkný auto vejdeš. ;)
Ex E38 750ia DG26378 LPG
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nuda...!

Příspěvek od Filozof »

Díky no to jsem potřeboval. Nevím co chci to je problém. Těch parametrů je několik a kdyby bylo 350k tak bych si něco vybral asi bych skončil u Mazdy 6 nebo Superb 3.

Když je o 100-150k méně je to horší.
Chci co nejmladší ideálně 5-7let max stáří a pěkný stav střední třída.
Chci at je tam hudba co trochu hraje, prostor, pohodlí, a jede to v tichu a klidu a dokážu předjíždět bezpečně tak na váhu 1,5tuny aspon 150koní +. To mi poskytne fakt jen Superb 3 nebo Passat a ta Mazda 6... které jsou cenově prostě mimo.

Ještě jsem zvažoval toho Opla ale krom staré astry nemám zkušenosti žádné.

Existují nějaké auta za málo peněz hodně muziky ? Něco prostě luxusního pěkného co má slušnou kvalitu ?

Abych nebyl srab řeknu narovinu že jsem se díval a projel si Fka v naftě 525d a 530d :oops: Je to BMW mému srdci nejblíže ale prostě mám z toho rozpaky, že to nedám co se týče servisu a že se to bude sypat za moc peněz a vše co mám pak investuji do servisu abych auto udržel při životě. (Servis - pojistka)

Hledám prostě zlatou střední cestu a vzhled Mazdy 6 i jízdní vlastnosti jsou mi nejblíže ke sportovnímu sedanu v kombíku.
Jen tam vidím prostě levnou naftu co se prý dost sere a drahej benzín kterej je o 100k nad cenou nafty u té mazdy.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... ssion#tabs

něco podobného jen mi nesedí černá kola k autu ale to už jsou drobnosti. A nevím jak je to kvalitní auto.
Tady to má výkon, kombi, automat, kouli ale neznám poslední passaty jak jsou na tom s kvalitou. Jinak to beru jako lepší oktávku ... jistě to bude pohodlnější na urovni superbu cca.

Ford mondeo 2015 nemohu ty sloupky ty mi vadí.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Nuda...!

Příspěvek od volf-m »

Na Mazdu se určitě vyser, atmosféra je dneska mrtvá věc, Mazdy hnijou i na obrázku a servisovat to? Já bych nevymýšlel a vzal nějakej koncern, ať už Superba 3 nebo nějakou hezkou Ovečku. Mazdy se chválí v každé recenzi, ale kdo si to reálně koupí? Nikdo. A ještě LPG? Promiň, ale to je nějakej pozůstatek z dob Felicií, moderní auto na to prostě nikdy pořádně fungovat nebude, musel bys vzít něco továrního, třeba Passat co tu zazněl se dělá v 1.4 TSI v CNG. Další kritérium je, že 15 letá Octavia je pořád prodejná, vždycky to někomu udáš, stejně stará Mazda 6 je auto za přepis. Doporučuji trochu změnit myšlení a soustředit se na to, abys koupil co nejmladší, co nejméně jeté atd.

Na nějaký pětky Fka v kombíku, to se vykašli úplně. Všechno je to vyjetý...

Ještě k tomu inzerátu na Passata - ten bílej R-Line, nevím nevím, přijde mi to divný, to je nějaký moc levný - podlě mě fake.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
pavel.rossi
Příspěvky: 1117
Registrován: pát lis 30, 2012 10:28 am
Bydliště: Pardubice

Re: Nuda...!

Příspěvek od pavel.rossi »

Jak bylo psáno. Ve svých požadavcích si dost rozporuješ. Taky jde o to kolik km s tím najezdiš.
Já dám denně cca 30 a k tomu mě bohatě stačí jednickova ovce 66kw. Já měl při výběru auta na denní ježdění jeden požadavek. A to ať vše kolem toho stojí co nejméně peněz. Na vražení peněz do auta a na parádu mám přeci sedmu ;). A když se chci svézt rychle, tak mám motorku.
vládní e32 735iL
ex BMW 740i e38,m60b40
ex BMW 523i e39
ex BMW 730D e38
ex BMW 525i e34
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Nuda...!

Příspěvek od volf-m »

Já si dřív taky říkal, nebudu přece jezdit nějakým Rapidem, už když to auto vyšlo, tak mě to uráželo, bral jsem to něco jako Logan pro důchodce. Pak ale člověk zjistí, že to vlastně není tak špatný, rozhodně je to lepší než nějaká jedničková Octavia jak je to o několik let jinde a taky když je to nové, kastle ještě tuhá, nové tlumiče, všechny siláče, brzdy, pneumatiky tak to vlastně i překvapivě dobře funguje. Ono i díky tomu, že ten litrový 3 válec je lehký na předek, tak se to někam nehrne nic. Za rok jsem řešil jednu závadu abych byl upřímný a to, že mi to 2 dny hlásilo nízké napětí v klíčku. No, ale teď neříkám, kupte si všichni Rapidy, je skvělej. On tak skvělej taky není, ale rozhodně mi to celkově míň otravuje život, než kdybych každej den jezdil v E65 nebo v E38. Taky člověk postupně zjistí, že spousta té výbavy co každej v sedmičce chce je dobrá tak akorát na machrovaní někde na benzínce. Filozofe, musím to napsat skutečně tak, že jakékoli nové auto bude lepší než 25 let stará E38 do které nejde natankovat víc jak 12 litrů benzínu.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Alois
Příspěvky: 474
Registrován: ned kvě 16, 2010 12:49 pm

Re: Nuda...!

Příspěvek od Alois »

volf-m píše: sob kvě 15, 2021 6:33 am Já si dřív taky říkal, nebudu přece jezdit nějakým Rapidem, už když to auto vyšlo, tak mě to uráželo, bral jsem to něco jako Logan pro důchodce. Pak ale člověk zjistí, že to vlastně není tak špatný, rozhodně je to lepší než nějaká jedničková Octavia jak je to o několik let jinde a taky když je to nové, kastle ještě tuhá, nové tlumiče, všechny siláče, brzdy, pneumatiky tak to vlastně i překvapivě dobře funguje. Ono i díky tomu, že ten litrový 3 válec je lehký na předek, tak se to někam nehrne nic. Za rok jsem řešil jednu závadu abych byl upřímný a to, že mi to 2 dny hlásilo nízké napětí v klíčku. No, ale teď neříkám, kupte si všichni Rapidy, je skvělej. On tak skvělej taky není, ale rozhodně mi to celkově míň otravuje život, než kdybych každej den jezdil v E65 nebo v E38. Taky člověk postupně zjistí, že spousta té výbavy co každej v sedmičce chce je dobrá tak akorát na machrovaní někde na benzínce. Filozofe, musím to napsat skutečně tak, že jakékoli nové auto bude lepší než 25 let stará E38 do které nejde natankovat víc jak 12 litrů benzínu.
Firemní Rapid měla přítelkyně, asi 6 roků zpět. Když pominu závady jako špatně natankovaný benzín do dieselu :lol: prasklá zadní pneumatika ve 160km/h - to už taková sranda nebyla, tak to díky toho že to bylo úplně nové sloužilo asi rok dobře. Ale jednou jsme s tím musel jet do Prahy a už nikdy víc. To jak jsem měl zlomené záda z těch sedaček.. na lítačku po městě dobré, ale delší cesta špatné. A i když to porovnám s první Fabií, tak je na tom Rapid hůř, protože i ta měla lepší sedačky.
Alpina B6 e63 4.4 Alpina Blue, M3 e46 manual Phoenixgelb/Kiwi, 840i Grancoupe Individual Dravit grey, Z3 Coupe 2.8 M52TU cosmosschwarz manual… a pár dalších non BMW
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Nuda...!

Příspěvek od volf-m »

Tak máme asi u nás na západě jiné Rapidy a jiné Fabie ;) nejvíc jsem v tom jel v kuse asi 500km žádnej velkej masakr, ale i tak jsem se cítil normálně v pohodě. Asi to není jako E65, kde vylezeš z toho po cestě do Řecka odpočatější, než si vyjel, ale je to asi o kategorii auta. Máš pravdu v tom, že kdo litá denně velký dálky, tak si koupí něco jinýho to dá rozum.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nuda...!

Příspěvek od Filozof »

Mazdu škrtám a zbývá mi jen par možností.
Oktávky kombi, Superb a ve passat a golf.

Jedničky mi nevyhovují jsou malé a nafty hlučné a hnijou šíleně co mám par lidi kolem sebe strkají taky furt do servisu.
Dvojka je už stará a poměrně dráha na to ze to nic neumí
3ka má aspoň výbavu a nereznou jsou novější akorát rostou jak houby po dešti má ji snad kazdej 5tej u baráku a já nikdy nechtěl auto co mají všichni ikdyz bych 3ku pěknou asi zkousl v benzinu aspoň 100-110kw.

Superb 3 se mi i líbí ale už to nebude tak spolehlivé co jsem zjišťoval u 2majitelů.
Pašík se mi líbí v lepší výbavě je pohodlnější jak oktavky a 2013-2015 bych asi byl spokojenej a není jich tolik všude jak oktavek.
Dacia mi přijde ošizene auto ikdyz asi funguji.
Rapid nevím no malé na mě a věci co vozim chci už kufr. Kouli na vozík atd takové velké univerzální auto pro velkou rodinu pro převoz věci s možnosti táhnout vozík velkej atd.

Všestranné univerzální auto co nechce drahej servis je pohodlné a nebojím se předjíždět a držet 140-160 na dálnici. :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Nuda...!

Příspěvek od volf-m »

140-160 na dálnici můžu jet s prakticky s čímkoli :) Ne hele Octavie správně jedničky a dvojky pryč z výběru jsou už dneska starý. Trojka Octavia ok, ta by asi mohla jít dál do výběru.

Superb poslední dvojky stojí jak trojky ale bezdůvodně, trojka nějaký nový strašáky nemá. Na každou aktuální Škodovku se vždycky najde na internetu hate, protože co má tolik příznivců musí mít i spoustu odpůrců.

Co potřebuješ za tu výbavu? Věř tomu, že i základní 1.0 TSI by v Ovečce nebyl krok zpět s dynamikou. Zkus ve 2000 otáčkách na pětku přidat se 728i a nestane se vůbec nic. Ta reálná pružnost turbomotoru je na běžnou jízdu skutečně vhodnější. Proto jsem si koupil i toho Miníka v turbu, už nechci atmosféru a nějaký keci o lineárním zátahu a řidičských motorech. 1.5 TSI by byla samozřejmě ještě lepší, to klidně i do toho Superba. Zkrátka každé nové auto bude spolehlivější a bude mít lepší provozní náklady než E38.

Podle mě budeš tak dlouho vybírat až přebereš, hlavně neskoč na lep nějakýmu pochybnýmu dovozu, kup si hezky auto od prvního majitele u dealera nebo prostě z ověřeného zdroje tady v ČR. To samý si radši 15 tisíc příplať za hezčí auto, než šetřit za každou cenu.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Odpovědět