Nuda...!

zde můžete kecat o čem chcete
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Nuda...!

Příspěvek od calif »

Nějak to tu zkomírá, to nikdo nic neopravuje? Nedodělává výbavu? Nemá šotka v elektrice? Ani nováčci nemají dotazy ohledně uservisovatelnosti V8 a jeho spotřeby?
Jsem tu denně mockrát a jen projíždím starý vlákna.....
Co Filozof a jeho zničeny bok? Normann a jeho bouračka? Co je vlastně s perfektovym kompresorem? Atd....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Nuda...!

Příspěvek od zzeli »

Filozof se prestehoval na bmwklub, jestli si od nej potrebujes neco precist :)
Ja bych opravoval, ale neni nejak cas. Mam nachystany v laku jedny predni dvere komplet odstrojeny a mam nachystany silace motoru. A uz hoodne dlouho mam nachystany tycky rizeni komplet, vcetne hlavni tyce a pomocnyho cepu, ani uz nevim kde to je. Jinak je servisovatelnost v poradku a spotreba taky. Jo a na podzim musim na STK :)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Nuda...!

Příspěvek od calif »

Zrádce...smazat :-)
Já teď z nudy řeším hnusný kožený madlo dveří, ale cena 3 litry za opravu barvy se mi zdá dost. Šetřím na výměnu oleje v matu, v ZF v Jihlavě sakra podražily. Taky musím koupit spodní lišty dveří, bohužel pouze origo. Čekám jak dlouho vydrží shitovej chladič vody a jak si sednou nový kroužky....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Honza164
Příspěvky: 439
Registrován: stř črc 27, 2016 10:07 am
Bydliště: Brno

Re: Nuda...!

Příspěvek od Honza164 »

To já jsem se se 7edmou vrátil z cest a na nějake opravování ted není prostor. Bohužel. Jsem vycucaný z peněz. Takže jsem auto zaparkoval do garáže, příští, nebo přespříští týden akorát vyměním jednu hadičku k chladiči, jednu plastovou sponku a koupím si jeden plast do podběhu. Auto cele umyju, přejedu detailerem, vezmu i podběhy a vnitřky kol, mezidveřní prostory a asi i motor. Potom půjde nadobro do garáže a mezitím budu syslit díly a pak proběhne další vlna oprav. Předpokládám, že až tak na začátku příštího roku. :roll:

Co mám v plánu?

- v prve řadě hlavně dodělat přední nápravu. Chci sehnat origo pružiny, vyměnit střední tyč řízení, plus nějake blbosti. Ty Eibachy co tam dal předchozí majitel mě fakt štvou.
- sundat výfuk, přetěsnit ho před katem, dát tam nove šrouby místo těch orezlých, střední díl výfuku zkusím povařit, místo pasty co je tam ted a nalakovat ho do matne černe. Zadní díl je třeba úplně zdravý.
- doplnit, nebo lepe vyměnit nápln v převodovce, plus těsnění a filtry
- spolujezdcovo okenko se vytahuje pomalu, tak se na to podívat co s tím je.
- přecvakává mi zadní roletka, ale to mě zatím netlačí, stejně ji mám pořád vytaženou, protože má rád v autě tmu.
- vyměnit nástupní lištu u řidičových dveří, stojí 5700,-. Lišta je pěkná, ale gumičky, co jí zakončují jsou jakesi hnusne. Akorát ta cena, za takovou kktinu...
- sehnat LZ roletku a trojuhelniček a PZ trojuhelníček s roletkou, protože mám rád v autě tu tmu :lol:
- plus asi ještě nějake blbosti co mě ted nenapadají. Určo nějake oleje atd. Uvidíme, co ještě.

Tenhle můj výlet auto docela dobře otestoval a vypadá to, že žádný další problem, krom těch vypsaných nespatřuji. Řekl bych, že je to na tak stare auto slušný výsledek, ale je to tím, že se toho udělalo mraky před tím.

Spotřeba Brno - Makedonie (ježdění tam) a zpět Brno byla 11.1L/100km. Bordcomputer asi nelže, protože jsem si to při tankování do plne vždy přepočítaval na aplikaci a dokonce ukazuje o jednu desetinku víc, takže z toho mám taky radost. V druhe polovině výletu jsem už přestal jezdit na spotřebu a užíval si tamějších silnic a krasne scenerie, takže jsem nakonec se spotřebou vzhledem co jsem si užil na silnici, a na to že mám V8, spokojený.

Ještě bych si chtěl koupit jiná kola. Takže to bude taková větší položka, která dost zasáhne do rozpočtu. Ty kola co tam mám jsou fajn, když do toho nastupuju v adidas teplácích, ale ne, když do toho nasedám v saku. :lol:

Takže suma sumárum mě ted čeká syslení dílů a nekonečne čekání na to, až se do toho pustím.
BMW e32 740iA (1995) [2017-present]
ALFA ROMEO 164 2.0 TS (1998) [2008-2017]
FORD GRANADA 2.3 V6 (1984) [2013-2014]
FORD SIERRA 2.0 DOHC (1989) [2007-2008]
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nuda...!

Příspěvek od fishmaker »

já mám několik novinek...ale nějak nestíhám psát do topicu :D
ale chystám se na to :)
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Nuda...!

Příspěvek od calif »

Jak dlouho jsi tam byl? Gratulace k návratu.
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Honza164
Příspěvky: 439
Registrován: stř črc 27, 2016 10:07 am
Bydliště: Brno

Re: Nuda...!

Příspěvek od Honza164 »

Byl jsem tam dva a půl měsíce. Auto si neodneslo žádný estetický šrám, takže spokojenost. :D

Ještě mě napadá k těm opravám, že to bude chtít udělat komplet zadní nápravu, ale tu až příští zimu.
BMW e32 740iA (1995) [2017-present]
ALFA ROMEO 164 2.0 TS (1998) [2008-2017]
FORD GRANADA 2.3 V6 (1984) [2013-2014]
FORD SIERRA 2.0 DOHC (1989) [2007-2008]
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Nuda...!

Příspěvek od Huff »

calif píše:Nějak to tu zkomírá, to nikdo nic neopravuje? Nedodělává výbavu? Nemá šotka v elektrice? Ani nováčci nemají dotazy ohledně uservisovatelnosti V8 a jeho spotřeby?
Jsem tu denně mockrát a jen projíždím starý vlákna.....
Co Filozof a jeho zničeny bok? Normann a jeho bouračka? Co je vlastně s perfektovym kompresorem? Atd....

Tak já něco napíšu. Jdu na to. :)
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Nuda...!

Příspěvek od calif »

Pojď ! 8-) ;)
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nuda...!

Příspěvek od Filozof »

Taky něco přihodim ať zde nejsem černá ovce...

Jste si nějak zvykli ze přiletim odepišu na několik příspěvků a tím to to tady lehce ožije a zase za čas o něčem píšu.

Něco jsem na autě dělal ale lakyrnik se na mě vykašlal protože mu dovezli dva veterány tak jsem našel náhradu a uvidíme jak pomůže novej prý šikovnej lakoš.

Zároveň jsem tento měsíc lehce flustrovan kolik kamarádů z e38 už skončilo a šli do jiného vozu buď 3er novější nebo úplně od Bmw odešlo protože už to nemohou financovat rodina baráky atd mají jiné plány tento rok 4 lidi.
Tady mám taky pocit ze sem píše tak 5 lidi max 7 výjimečně. Hodně lidi žije s e65 nebo nějakým Fordem... :)
A je pravda ze na bmwklubu to žije ale zase to tam není taková pohoda jak zde
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět