Nuda...!

zde můžete kecat o čem chcete
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Nuda...!

Příspěvek od Huff »

calif píše:Pojď ! 8-) ;)
Mám hotových 80% textu, ještě zítra doplním fotky a pustím to do světa. Prozradím, že Ford tam bude taky. :)
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nuda...!

Příspěvek od Filozof »

nono jen abys to dopsal ... a fordovi se koukej pořádně pomstít ...stejně to nic neumí jen je to velká nafouklá popelnice jako ostatní co stojí venku a majitel forda tajně kouká po BMW ... :mrgreen:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Nuda...!

Příspěvek od Huff »

Čím jezdíš ty, když dáš sedmu do opravy s rozbitým bokem?
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nuda...!

Příspěvek od Filozof »

já asi ničím nebo si pujčím Fiat Pandu 1.2 51kw trhač asfaltu ...těch 3-5dní to přežiju :lol:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nuda...!

Příspěvek od dunnst »

Když už vznikl takovejhle topic, kam snad můžu i já pár řádků napsat :-)
Mě přijde, že to je jak píše Filozof. Lidi pomalu E38 opouštějí, alespoň ti, co jsou tady na foru. Já svojí 7er taky už prodal a protože jsem chtěl vyzkoušet něco jiného, šel jsem do Hondy Legend. A když mě začlo to auto štvát (což se u 7er nikdy nestalo), tak jsem ho poslal dál a teďka mam Volvo S80 s třilitrem a dvěma turbínama. A musím říct, že ten motor je ještě návykovější, než ten osmirendlík v sedmě, jede to s tím autem naprosto neskutečně. Sedma ale i tak čas od času chybí, ten prostor, náhon na prdel, celkově charakter auta, to je o level jinde, než vlajka od Volva. Je trošku paradox, že zatímco na fóru sedmy mizí, v Děčíně nám za poslední půlrok přibily tři E38 :-D Jednoho toho kluka znám osobně, ten ji ma ze všech nejvymazlenější (a taky náležitě vejfukově potuněnou) a používá to jen jako víkendovku. Na běžné ježdění má neméně vymazlenou 530d :-) Tu druhou "novou" E38 jsem zase potkal večer ve městě a nějakej mlaďas (odhadem možná 25 let, spíš míň) v tom balil nějakou kočku :-D Auto v tu chvíli stálo a bylo úplně vidět, jak jí to vevnitř ukazuje a vypráví... Třetí jsem viděl jen stát, ta už je taková zlehka omšelá a nebudí moc pozornost. U toho auta je sakra vidět, jak to vizuálně láká, když je to krásný, naleštěný, na hezkejch kolech... a jak je to nezajímavý, když je lak omšelej, sem tam šrám, nic moc kola. Jednoduše se z toho stal youngtimer, stylovka. Na denní ježdění už to má dneska málokdo, jak ten věk překročí číslo 20, tak ať to byl sebelepší model, začne z těch silnic rychle mizet.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Nuda...!

Příspěvek od zzeli »

Co te stvalo na Legendu? O Volvu jsem premyslel ve verzi V8, ale nakonec s prehledem vyhralo BMW. S Volvem jsem malinko pojezdil S70 T5 a moturek jako dobrej, kdyz tahlo turbo, ale dole to byla uplna mrtvola. Navic ty interiery byly tenkrat takovy...svedsky :D T6 se dvema turbama je asi lepsi co? Kolik ti to zere? V porovnani se sedmou treba.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nuda...!

Příspěvek od dunnst »

U Legenda mi přišlo, že se do toho pořád sype a nic z toho. Výkon takovej vlažnej, jen 151kW na to, že to byl V6 3,5l a jelo to pocitově ještě hůř. K tomu byl užranej stejně jako sedma. Bylo to krásný auto s luxusně zachovalym interiérem, ten byl jak novej, ale když se mi začalo znenadání klepat a vyšlo z toho, že jsou v háji poloosy (kyneťáky u diferáku), tak šlo auto pryč.
T6 táhne odspoda hezky. Výkon s otáčkama stoupá, ale není tam takové to splašení ve 4,5tis ot. jako bylo u sedmy. Co nechápu je, jak lehce se to auto je schopný dostat ze 120 na 200 km/h. Celkově se díky tomu splašenýmu motoru zdá, že řídíte lehký auto. Žere to presně tolik, kolik mi svítí pod příspěvkama, do 12 litrů LPG na 100 :-D K tomu si připočíst ca 0,6l benzínu, ten ještě nemám přesně změřenej. Oproti E32 740i tedy 2 litry dolu. Co mě vadí je hodně malej rejd (prej všechny Volva) a takovej rozvrzanej interiér, respektive hlavně středovej tunel. Je z toho jednoduše cítit, že to není až taková prémiovka, jako 7er.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nuda...!

Příspěvek od Filozof »

No ona je e38 ideální auto jako víkendovka a nechat ji origo jako má spoooner.
Mě to mrzí že nás majitelů e38 je tak málo ale zase si myslím že těch pár desítek kusů co v ČR bude v TOP stavu začnou mít na ceně.

Myslím si že taková 750iL individual nebo alespoň nadupaná výbavou v krásném stavu bude rust na ceně řekněme za 10-15let to bude opravdu klenot.

Jsem zvědavej na tu 750ku co bude prodávat PERF3KT co to bude za kousek. Je škoda že ted tento rok nejsou finance. Zase je pravda že bych váhal mezi e65 nebo e38 nějakou top 740ku. :D
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nuda...!

Příspěvek od dunnst »

Obecně jsem zastáncem toho, že auto musí jezdit, jinak je k ničemu a držet si auto jen na parádu v garáži mi přijde škoda. O tom, jak to bude krásně růst na ceně, slýchávám často, ale ruku na srdce - to bude tak ta Spoonerova, která neviděla jiný, než origo díl a prakticky nejezdí. Nechápu Spoonera, že je schopný se na to jen tak chodit koukat a nejezdit s tím :-D Ono je tedy i hezké si do toho občas jen tak sednout, zapnout si rádio. Já to párkrát s E32 udělal, když jsem byl v tom rozpoložení, že jsem byl z toho auta totálně nadšenej. E38 je možná vyjímečná ve světě 7er BMW, ale to je tak všecko, i ze samotné BMW stáje se dají najít hodnotnější auta (8er, E34 M5). Třeba tvoje užání sedmy, Filozofe, schledávám jako nej. Auto jezdí, auto se užívá, auto přináší radost a až se auto rozpadne pod prdelí, půjde holt pryč a přijde jiné auto. Kdybys měl 740i v LPG, věřím, že dokud na to budeš mít, budeš to držet při životě i za cenu vysokých nákladů na opravu karoserie. Ve finále, ač se nám Brusel snaží nakukat opak, je nejekologičtější to auto vyjezdit do mrtě, než kupovat auto nové. Ekologické náklady vznikající při výrobě auta nechce nikdo brát v potaz :-D
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Honza164
Příspěvky: 439
Registrován: stř črc 27, 2016 10:07 am
Bydliště: Brno

Re: Nuda...!

Příspěvek od Honza164 »

Na to zhodnocování taky moc nevěřím. Nevím kdo bude ochotný dát za 10 let za sedmy z let 1986-2001 půl míče. Naopak mám pocit, že se ty ceny už letos trochu zastavily, dokonce se mi zdá, že e32 šly i trochu dolů. Sedmičky jsou navíc dost specificke a ne každý má zájem o tak velke a celkem složite auto. S porovnání s e65 jsou e32/38 auta jak ze středověku, ale i tak je na tom dost věcí, co se sypou a co člověk musí opravit a chce to nějakou zručnost.

Ted mě celkem překvapil jeden kámoš, ktereho auta nikdy moc nezajímala a celou dobu jezdí na Fábii. Před nějakým časem, jak viděl moji e32, tak si začal všímat baworáků a chtěl by nějakou trojku, asi e46. Jenže problem je ten, že se mu nechce investovat ani do zažloutlých světel na Fabii :lol: On je ted trochu zaslepený tou vidinou, že někde dojede baworákem a baworák je baworák, to je pravda, je to prestiž, akorát zatím nechápe, když mu říkám, že BMW je pan servis :D

Jinak mě celkem překvapuje, že si měl z e32 lepší pocit premie, než o několik let mladšího Volva. Přece jenom e32 jsou celkem hluboke osmdesátky.
BMW e32 740iA (1995) [2017-present]
ALFA ROMEO 164 2.0 TS (1998) [2008-2017]
FORD GRANADA 2.3 V6 (1984) [2013-2014]
FORD SIERRA 2.0 DOHC (1989) [2007-2008]
Odpovědět