Scorpion e38 740iL - origo vlady ČR

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Scorpion e38 740iL - origo vlady ČR

Příspěvek od volf-m »

Vojta se hodně zamiloval do kvalit a ladných křivek českého snu ;)
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
scorpion
Příspěvky: 1449
Registrován: stř říj 21, 2009 1:05 pm
Bydliště: Středočeský kraj - praha

Re: Scorpion e38 740iL - origo vlady ČR

Příspěvek od scorpion »

Tak hlavně když je spokojen. ;) :)

Tento týden jsou pěkné dny, tak jsem jí lehce zaprášenu vytáhl na denní světlo. :oops:
Přílohy
IMG-0911.jpg
Obrázek
Honza164
Příspěvky: 439
Registrován: stř črc 27, 2016 10:07 am
Bydliště: Brno

Re: Scorpion e38 740iL - origo vlady ČR

Příspěvek od Honza164 »

Pozoruji, že když jsou ta stará auta (ale musí to být něco nadčasoveho, jako třeba tady ty e38) fakt pěkná, zachovalá a naleštěná, tak nevypadají vedle nových aut zas až tak archaicky. Dokud si je teda člověk nezařídí, tam je to přechod do středověku :lol:
BMW e32 740iA (1995) [2017-present]
ALFA ROMEO 164 2.0 TS (1998) [2008-2017]
FORD GRANADA 2.3 V6 (1984) [2013-2014]
FORD SIERRA 2.0 DOHC (1989) [2007-2008]
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Scorpion e38 740iL - origo vlady ČR

Příspěvek od Spooner »

scorpion píše: sob dub 11, 2020 9:22 am Tak hlavně když je spokojen. ;) :)

Tento týden jsou pěkné dny, tak jsem jí lehce zaprášenu vytáhl na denní světlo. :oops:
Nahradilo to 17 let starou E46 318i Touring, takže ano, jsem :D.

Fotka super! Ale jen jedna? Jsi špatný autíčkář... :D
Víš jak to je. První přistání na měsící = 12 fotek. Vytáhnutí BMW z garáže na projížďku = 270 fotek :D
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Scorpion e38 740iL - origo vlady ČR

Příspěvek od Filozof »

kdyby to byl přechod z 330Ci nějaké libovice či M3 asi by to takovej happyend nebyl. :mrgreen:

Rozdíl nové auto vs stará e38 je při řízení spíše v tom elektrickém pedálu kde je to prostě o jiném pocitu.
Vidím rozdíly například i 10let 530xd vs 728i v tom že otec má perfektní sedačky které jsou fakt pohodlné oproti klasickejm v E38 co mám. (nejsou to komforty)
A taky že ten 170kw motor leč nemám rád rachtající traktory tak ten motor táhne hodně dobře. Prostě to táhne od spodku sakra slušně oproti té 728i. Je vidět že ten spodek i linearitu motorů BMW umí celkem i u BMW oproti koncernu.

Nové auto či pár let staré bude jistě technikou jinde ale stále ty e38 mají nějakej kult a poutají celkem pozornost co vidím kolem sebe.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
scorpion
Příspěvky: 1449
Registrován: stř říj 21, 2009 1:05 pm
Bydliště: Středočeský kraj - praha

Re: Scorpion e38 740iL - origo vlady ČR

Příspěvek od scorpion »

Honza164 píše: sob dub 11, 2020 6:20 pm Pozoruji, že když jsou ta stará auta (ale musí to být něco nadčasoveho, jako třeba tady ty e38) fakt pěkná, zachovalá a naleštěná, tak nevypadají vedle nových aut zas až tak archaicky. Dokud si je teda člověk nezařídí, tam je to přechod do středověku :lol:
Přesně toto se mi při pohledu když jsme tam takhle stáli též vybavilo. Ten design i přesto, jak je starý, tak má stále krásné důstojné linie. :ugeek:
Obrázek
Uživatelský avatar
scorpion
Příspěvky: 1449
Registrován: stř říj 21, 2009 1:05 pm
Bydliště: Středočeský kraj - praha

Re: Scorpion e38 740iL - origo vlady ČR

Příspěvek od scorpion »

Spooner píše: sob dub 11, 2020 7:37 pm
scorpion píše: sob dub 11, 2020 9:22 am Tak hlavně když je spokojen. ;) :)

Tento týden jsou pěkné dny, tak jsem jí lehce zaprášenu vytáhl na denní světlo. :oops:
Nahradilo to 17 let starou E46 318i Touring, takže ano, jsem :D.

Fotka super! Ale jen jedna? Jsi špatný autíčkář... :D
Víš jak to je. První přistání na měsící = 12 fotek. Vytáhnutí BMW z garáže na projížďku = 270 fotek :D
No tak ne vždy je nové lepší než staré... :lol: Známá, tedy žena která má školní dítě a na auta není, tak přešla ze staršího passata na novou octavii. Tak jsem se jen zeptal jak je s novým autem spokojená (najeto mělo asi 16 tis. km). A oznámila mi, že pohodlím a odhlučněním byl lepší ten starý passat. A to měl ten passat najeto ke 300 tis. km a před velkým servisem. Ale jinak jak řekla, zvykne si, hlavně že to je bez investic. ;)

No mám asi ještě dvě, ale jak jsem psal, šlo mi o to se projet. Je trochu zaprášená, kola od brzdového prachu a tak nebylo v plánu to nějak fotit. Proto jsem měl při ruce jen telefon a cvaknul jsem si jen na památku. :oops: Příště to umyju a vezmu foták. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
scorpion
Příspěvky: 1449
Registrován: stř říj 21, 2009 1:05 pm
Bydliště: Středočeský kraj - praha

Re: Scorpion e38 740iL - origo vlady ČR

Příspěvek od scorpion »

Filozof píše: pon dub 13, 2020 4:24 pm kdyby to byl přechod z 330Ci nějaké libovice či M3 asi by to takovej happyend nebyl. :mrgreen:

Rozdíl nové auto vs stará e38 je při řízení spíše v tom elektrickém pedálu kde je to prostě o jiném pocitu.
Vidím rozdíly například i 10let 530xd vs 728i v tom že otec má perfektní sedačky které jsou fakt pohodlné oproti klasickejm v E38 co mám. (nejsou to komforty)
A taky že ten 170kw motor leč nemám rád rachtající traktory tak ten motor táhne hodně dobře. Prostě to táhne od spodku sakra slušně oproti té 728i. Je vidět že ten spodek i linearitu motorů BMW umí celkem i u BMW oproti koncernu.

Nové auto či pár let staré bude jistě technikou jinde ale stále ty e38 mají nějakej kult a poutají celkem pozornost co vidím kolem sebe.
Já ti nevím, ale když přesednu z 7er do 7er s 10 ročním rozdílem. Tak to není rozdíl jen v el. pedálu. :lol: A to mi stačilo, že jsem jen s jednou 7er potřeboval popojet abych vyndal tu druhou.
Obrázek
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Scorpion e38 740iL - origo vlady ČR

Příspěvek od Spooner »

scorpion píše: pon dub 13, 2020 5:22 pm No tak ne vždy je nové lepší než staré... :lol: Známá, tedy žena která má školní dítě a na auta není, tak přešla ze staršího passata na novou octavii. Tak jsem se jen zeptal jak je s novým autem spokojená (najeto mělo asi 16 tis. km). A oznámila mi, že pohodlím a odhlučněním byl lepší ten starý passat. A to měl ten passat najeto ke 300 tis. km a před velkým servisem. Ale jinak jak řekla, zvykne si, hlavně že to je bez investic. ;)
Porovnání s Passatem nemám. Ale něco mi říká, že nepřesedávala z B5 :). U mě naštěstí došlo k výměně za daily s menším hlukem a naopak větším výkonem, prostorem, výbavou a věřím že i bezpečností. Zatím mám pořád obě a střídám je, takže stále mohu srovnávat a ať si říká kdo chce, co chce, nenašel jsem zatím jedinou věc v čem by byla ta E46 lepší, jako rodinné auto. Výhoda by možná byla cena, ale pořád na tom něco řešit už mě přestalo bavit a raději ten čas věnuji rodině. (A svým víkendovým BMW :lol:)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
scorpion
Příspěvky: 1449
Registrován: stř říj 21, 2009 1:05 pm
Bydliště: Středočeský kraj - praha

Re: Scorpion e38 740iL - origo vlady ČR

Příspěvek od scorpion »

Vojto co si pamatuji, tak přesedlala z B6, takže pravda, že to je generačně novější jak e46 myslím. :) ;) Hlavní je, že jsi spokojen a můžeš se věnovat rodině. ;) Já mám vše starší jak 5 roků, ale vše funguje spolehlivě. :-D Pravda, že roční nájezd se dělí mezi asi 5 aut, které stále střídám, takže na každém se ve výsledku najede za rok poměrně málo. :-D Poslední nový přírůstek je 2011 e90 325i ve velice pěkné výbavě a nízkém nájezdu a to bohatě nahradí mnohem mladší vozy. :) A co je u toho tedy nádherné je zvuk. :oops:
Obrázek
Odpovědět