Moje 7er e38 Na prodej

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Moje nová 7er

Příspěvek od NORMANN »

Volfiku! moc si neoddychuj!
sice nemáš dízla, ale máš ještě e38, to je v současný době taky špatně!
máš mít e65 745i s DD a L7!
jen tak pro zajímavost, napadlo mně, že vlastně dobří, šikovní a úspěšní velcí bývalí přispivatelé odpovědí na všech forech o BMW, kterým přibývají zákazníci, stoupá jejich věhlas sem chodí a přispívají mín a mín až sem nechodí vůbec, nebo už přispívají málo, všichni tu víme o který členy jde.
ale pak tu jsou členové, kteří asi moc práce a zákazníků, kterými se stále ohánějí, nemají, když mají dost času na to tady sypat ze sebe denodenně sračky typu diesela nebrat apod. :D

odsuzují dieselové motory a sami se jak dieselové motory chovají tu na těchto forech.
dieselová auta jedou a za nimi se tvoří smradlavé chuchvalce spálené nafty, výkon nic moc, furt nějaká závada, jak tu často čteme, ne?
no a tito členové sem lezou a za nimi tu zůstávají až i urážlivé hanlivé sračky všude tam kde vlezou a kde se někdo zmíní o naftě.
dalším důkazem je i toto téma.... :D no a když mají dost času se tu hádat, tak mají asi málo práce, čili výkon asi nic moc, přesně jako u toho diesela. :D
přitom pokud mají servis na bmw, jak oni tvrdí, tak by měli být rádi, že si lidi pořizují příliš poruchová nehospodárná defacto úplně trapná nemožná auta na naftu, aspoň by měli mít co opravovat, ne?
a nakonec s přibývajícími zakázkami by i měli mín času se tu na 7er a bmwklubu srát do členů, kteří neposlechli jejich rad a přesto si pořídili dieselová auta! :D
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Moje nová 7er

Příspěvek od oxik »

ja moc nevidim duvod porizovat dieslovy auto.. ted stridam 1.6 benzin a 1.9 diesel, jezdim stejny trasy vetsinou stejnym tempem..diesel za 1500km prumer 6.5l, benzin za 4000km 7.3l a to mi za to stoji, protoze chovani disela mi opravdu nevyhovuje.. ve ctvrtek jsme jeli pro auto do Kromerize, cestou zpatky jsme na obou vyresetovali PP a obe domu dojely za 9.3l nafty cesta byla cca 70% dalnice a 30% okresky. Obe auta docela mlady, servis jen autorizak, automat.. se sedmou bych tuhle trasu zajel za 11-12 benzinu, pripadne 15l plynu. Jak jsem psal, usporu tech par litriku radsi obetuju, abych jezdil autem, ktere ma linearni zatah, nesmrdi(fakt mi dost vadi ten kyselej smrad) a neklepe se to.. kdybych jezdil za 4.5 dieslu v okte 1.9tdi jako mi cpe znamy, tak Ok, chapu smysl diesla, ale takhle ne.. kolik ti to Normanne zere? Ptam se ze zajimavosti, nehadam se, ja bych diesla nechtel, ale nemam nic proti tem, co ho maji
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Moje nová 7er

Příspěvek od NORMANN »

já vím, o tom to právě je, že rozumnej čeek tu napíše jako ty, že mu diesel nevyhovuje, tečka hadr.
moje tds je schopný jet dálku mimo dálnice, pokud jedu jako ostatní auta plus mínus 6,5l na 100km jenže hlavně v poslední době jezdím svižně, většinou na cestě Mezák - Česká Lípa a zpátky (2x 100km) málokdo předjede, ne že bych závodil, to ne, pokud ano, tak jen výjimečně :D , ale jedu mimo obce 110 - 130km, to pak mám spotřebu kolem 8mi litrů.
kombinovanou spotřebu pak jsem měl dlouhodobou 7,4l, ted ale trochu stoupá, páč v poslední době neustále někam pospíchám. :D
navíc si užívám motor kterej se netřepe, nechcrochtá, jede přesně jak má a ještě něco navíc.
s e38tds mám menší spotřebu a větší akcelaraci než moje druhý auto e39 touring 525tds, kterej jsem si pořídil jako malá "náklaďáček".
ten je proti mojí sedmě línej, to je to pravý tédéeso, který se tu neustále pomlouvá.
kdo se svezl v mojí e38tds, byl mile překvapenej, jak že to jede a to se starým motorem, kterej při volnoběhu neustále říkal kadlekadle.
tenhle motor s velice malým nájezdem ohřátej na provozní teplotu skoro není při volnoběhu slyšet!
navíc mám nový gummilagery, takže žádný vibrace, žádný třepání!
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Moje nová 7er

Příspěvek od Filozof »

725tds je ještě stará poctivka nafta....ale když vemu nejnižší spotřebu co jsem našel 9L-100km x cenu nafty 28kč vyjde mi 252kč na 100km. po 100tis km máme 252tis kč za palivo ( počítáme 28kč a ne 38 kde byla před 2mi lety) (Pokud mi ji franta z JZD neprodáva levněji třeba za 20kč .) :-D

Pokud vezmu 728i lpg pruměr zvednu na 12l x 11,80kč litr lpg je to 143kč na sto km průměrně plus 15kč benzínu na sto na starty máme 143+15 je 158kč na sto km náklady. po 100tis km je cena paliva 158000kč + 35tis za lpg PRINS plus 3tis za servis a revize. to máme komplet 158+35+3 je 196tis kč komplet. (kdo koupil auto s namontovaným LPG ušetřil položku za plyn a ušetří tak ještě více pro toho platí 158tis + cca 3tis servis to je 161tis kč náklady)

740i pokud jezdí za přeženu 16L pruměr tak 16x11,80kč je 189kč na 100km plynu. + 30kč litr-benzínu na sto km starty to jest 189+30 je 219kč sto km a to jsem nadsadil( u někoho to muže bejt méně)
+ lpg cena kolem 28k magic verze máme 219+28 248tis kč na 100tis km s v8 4,4 což je super. Kdo koupil auto hotové na LPG má 219tis kč + 3tis servis takže 222tis kč na sto tis km.
v realu to muže bejt méně i více dle ceny paliva

Je to teoreticky přibližně pro představu.

Nebudu nikoho odsuzovat za to že má naftu v rodině jich máme několik otec 530xd tour a bratranec 1,9tdi ale osobně preferuji benzín s LPG protože je na třetině ceny nafty i benzínu a navíc se mi líbí projev R6 - V8 i V12 :-)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Moje nová 7er

Příspěvek od caknakis »

Tak o tom žádná, auta bez Dynamic Drive udělají kotoul v každé zatáčce....kruháč musíš jet krokem, aby ses nepřevrátil :-)
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Moje nová 7er

Příspěvek od volf-m »

Já zas nejsem tak úplně přesvědčený o tom, že je e65/66 dobrá volba dneska z hlediska jízdních nákladů. Je sice pravda, že máloco stojí nějak extra víc než na e38, ale stačí si zajet na kterýkoli sraz nebo sledovat diskuze na netu a člověk zjistí, že se to sere docela brutálním stylem. Jízdní náklady paradoxně vycházejí lépe těm, co mají větší nájezd, protože to spíš odchází stářím než kilometrama. E38 si chci ale dneska nechat a nevím, jestli bych při koupi E65/66 nedělal pak nic jinýho než běhal od jednoho auta k druhýmu. Obecně asi E38 ani 65/66 dneska nemůže mít člověk co je srdcař nebo má jako Normann auto delší dobu a už tak nějak ví co od něj čekat. I když než jít a koupit si novou Oktávku nebo podobnej mrd to radši vysypat kilo do E65ky :)
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
M3maniac
Příspěvky: 299
Registrován: stř čer 29, 2011 8:28 pm

Re: Moje nová 7er

Příspěvek od M3maniac »

Tak musím říct, že na německém autobahnu je cestovní rychlost 200kmh naprosto pohodová.....spotřeba zatím dlouhodobě kolem 9l, dnes jsem vyzkoušel i ecce homo v režimu sport+ a asi moc nechápali co že je to bere venkem :D
Přílohy
nase2.jpeg
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Moje nová 7er

Příspěvek od volf-m »

Krásný auto, hlavně jak je ještě věkem nedoprasené ;) Škoda, že jsem byl ještě moc mlád v dobách, kdy e38 byla aktuální, chtěl bych jí někdy vyzkoušet takhle "zánovní".
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
M3maniac
Příspěvky: 299
Registrován: stř čer 29, 2011 8:28 pm

Re: Moje nová 7er

Příspěvek od M3maniac »

Tak babička dostala nějaké podpúrné prostředky at si zase chvíli chrochtá všechny kladky, řemeny, oba termostaty nějaké čidlo, filtříky atd :D ještě objednáme prasklou expansku a brzdové hadice a na jaře uděláme nějaké ramena atd. ;)
Přílohy
sedmickadily2016rijen322tkm.jpeg
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Moje nová 7er

Příspěvek od Filozof »

Paráda tak se má starat člověk o auto. dopřeje mu a ještě mu dá něco navíc jen kvuli udržbě. :-)

René ještě bys mohl občas i napsat něco o novém Fku jak jsi sní spokojenej a co servisuješ a co se ti na autě líbí/nelíbí at lidi vidí za pár let když si to budou číst zda rovnou přeskočit e65 a vzít si fko nebo raději dle slov jaraxe a snejka jit do e65.

Mě se osobně Fko moc líbí vzhledově venku i uvnitř pokud má výbavu a multimedia taky super ...navigace moc fajn a příplatkové audio je parádní.

Jen to momentálně je zatím prostě v luxusní vyšší cenové kategorii. Ale zajímalo by mě od vás nějakej objektivní článek po nějakém nájezdu či servisu. Nebo soužití s autem co vás překvapilo v chování auta.

Je fajn že ty auta máte a budete moci říci zpětně co to auto chtělo. Ono se to jinak servisuje když má jen pár let a je to v panenském stavu (mění se většinou jen spotřebák) nebo mají 10-15let a více a mají 3-4majitele za sebou a 5kilo na hrbu. Takže chápu, že asi ten nejnáročnější servis slízne člověk za 8-10let.... Podle toho jak to konstruktéři vymysleli.

5ky F modely se moc nepovedly co se týče spolehlivosti ale 7er čekám že tomu dali mnohem vyšší a kvalitnější díly pokud se bavíme o běžných dílech na autě. 8mi kvalt bude stejnej a motor asi taky.
Spotřebák netuším to poznáš jak dlouho vydrží a kdy se budou měnit kotouče a tlumiče a podvozek atd. A to jsou právě věci které ostatní budou zajímat jak a často se servisuje Fko 7er.

Tak at slouží obě jak stará klasika e38 tak nová 7er F01 vypadají obě moc pěkně. ;)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět