Eddiho BMW 740i

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: Eddiho BMW 740i

Příspěvek od herman17 »

Co jsem slysel, tak je to u techto motoru ulne jeno, kdyz tam nalijes nejakou Vervu, nebo klasiku. Dokonce je udajne lepsi nejakej obyc benzin. A pochybuju, ze nejake adityvum poznas, zvedde ti to vykon o 0,2 % zbytek je placebo :D
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Eddiho BMW 740i

Příspěvek od oxik »

Podívej se na víčko nádrže, jakej máš do sedmy tankovat benzín..:D žádná klasika to není, ten motor "potřebuje" vyšší okt.číslo, aditivace je už jen taková přidaná hodnota např. u vervy čistí ventily i vstřiky, to si myslím je dost možný.. hlavně se prémiovky dováží ze zahraničí a zpravidla mají kvalitnější složení (méně bio složek) oproti normálnímu benzínu.. ale tohle si myslím, že ani sebelepší aditivum nevyřeší, já teď za vším vidím váhu vzduchu, kvůli svýmu problému, ale tak nějak všechno na tu váhu ukazuje..
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: Eddiho BMW 740i

Příspěvek od herman17 »

Tak betu zpět, to platilo u te 730i a u stareho 4litru.
No v technicaku mam N98, ale jezdim na N95, protoze malo ktera benzinka ma jeste N98 :( stejne ty 3oktany nepoznas. Tenkrat ve svete motoru vysel clanek s touto problematikou a tenkrat tam bylo, ze smazali adaptace , protoze jinak by si jednotka dlouho zvykala napr. na Vervu a davali auto na brzdu. Rozdil tam trosinku byl, ale takovej, ze ho nemas sanci postrehnout. Ja spis pozoruju, ze kdyz je auto studeny, tak ma lepsi reakce na plyn. Ale to muze byt tim, ze mi lehce huci servo a jak se ohreje, tak bere vykon...
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
Eddie
Příspěvky: 25
Registrován: pon kvě 20, 2013 7:27 pm
Bydliště: Severní Morava

Re: Eddiho BMW 740i

Příspěvek od Eddie »

Filozof píše:nejprve tam naber trochu kvalitnejšího stovkového benzínu ...co když jsi nabral někde sračku benzín a dělá to problémy ...nebyl bys první ani poslední.

Pak to pořádně projed... a taky bych doporučil VIF BENZIN.... pomáhá čistit vstřikovače... zlepšuje chod motoru a zvyšuje oktanové číslo ...mě to takto pěkně pročistilo ještě u 525i když jsem vzal špatnej benzín na SHELLCE....

uvidíš třeba tím problém vyřešíš. Pokud ne mužeš hledat dál ale je to nejlevnější řešení. Plus vyčištění váhy vzduchu...to jsem taky dělal v chorvatsku a pak auto jelo pěkně...sprejem na váhu nebo na brzdy který se odpaří a nic nezanechá po sobě.
Benzin se koupil už jak to začalo plus se koupilo aditivum na pročištěni a novy svičky, aale při tom změna nenastala ale žralo to se dá řict jak tank :D bylo to rychle pryč
BMW 740i, r.v. 1994, manuál, LPG
Uživatelský avatar
Rejchy
Příspěvky: 245
Registrován: stř dub 06, 2011 8:54 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Eddiho BMW 740i

Příspěvek od Rejchy »

oxik píše:Podívej se na víčko nádrže, jakej máš do sedmy tankovat benzín..:D
U bezvanosu se dočteš tohle :lol:
Přílohy
LQWhIfdYNszv81stasCWxxiRn0MbRe4siyYs2uterSYIApBTwGzv4aKR5JuuHfAni6n8s_U.jpg
Ex E38 750ia DG26378 LPG
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Eddiho BMW 740i

Příspěvek od zzeli »

Hodlate u 20 let starejch motoru s kompresnim pomerem mozna ani ne 10 resit jestli jezdi lip na 95 nebo 98 oktanu? Budte radi, ze to vubec nejak jezdi :lol: Kdejaka N95 bude mit lepsi skutecne oktanove cislo nez nejlacinejsi N98.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Eddiho BMW 740i

Příspěvek od dunnst »

To samé mi tvrdil kamarád, když srovnával v rok starém Renaultu Scenic 1,2 turbo N98 z Ona a N95 z Agipu. A k tomu tvrdil, že v Itálii maj takový benzín, že na něj to auto jede zřetelně živěji.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Eddiho BMW 740i

Příspěvek od oxik »

zzeli: já mluvím např. o Vervě 100 nebo Maxxmotionu 100, který se opravdu dováží ze zahraničí a je kvalitnější díky složení..nejde jen o okt.číslo, to jsem uvedl jen kvůli tomu, co je předepsaný tankovat :) myslím si (možná naivně), že dlouhodobé používání kvalitnějšího paliva s nějakou aditivací může udržet palivovou soustavu vč. vstřiků a ventilů čistější..

.. tohle ale Fredymu, potažmo Eddiemu nepomůže.. Je možnost, že třeba "degradoval" benzín v nádrži nebo jsi někde natankoval nějakou srajdu, ale máte blízko jaraXe, jedná se o benzínový auto s plynem, tak ho nějak užeňte :D :) Dej vědět co ta váha vzduchu
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
fredy
Příspěvky: 1626
Registrován: ned pro 14, 2008 5:54 pm
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Eddiho BMW 740i

Příspěvek od fredy »

oxik píše:zzeli: já mluvím např. o Vervě 100 nebo Maxxmotionu 100, který se opravdu dováží ze zahraničí a je kvalitnější díky složení..nejde jen o okt.číslo, to jsem uvedl jen kvůli tomu, co je předepsaný tankovat :) myslím si (možná naivně), že dlouhodobé používání kvalitnějšího paliva s nějakou aditivací může udržet palivovou soustavu vč. vstřiků a ventilů čistější..

.. tohle ale Fredymu, potažmo Eddiemu nepomůže.. Je možnost, že třeba "degradoval" benzín v nádrži nebo jsi někde natankoval nějakou srajdu, ale máte blízko jaraXe, jedná se o benzínový auto s plynem, tak ho nějak užeňte :D :) Dej vědět co ta váha vzduchu
JaraX tady je kousek, to je pravda, ale to auto už v podstatě ani nejede a než ho dostaneme na to aby jelo na lpg /zahřátí/ tak to je šílenost, mám strach aby se tomu motoru něco nestalo. Na lpg to jede jak raketa, ale než se to přepne tak ten motor vyloženě trpí .... :(
ex. E38 740i, 1994, manuál, lpg
...
E38 750iL, 1994 - prodej nd....
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Eddiho BMW 740i

Příspěvek od Filozof »

Mě osobně u m52 verva či aditiva dost pomáhali a opravdu jsem si jízdu užíval. U staré m60 když nic tak aspoň vyčistí vstriky. :-) co smazat adaptace a projet jen benzín aspon jednu nádrž. Pokud je ok pumpa palivova, tlak, váha, lambda, svíčky,civky, ecu???
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět