Pechy s 730d E65

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Nováček s 730d E65

Příspěvek od caknakis »

Tak už mám kompletní fotky, tak tady máš malou inspiraci na kroužky: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 183&type=3
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
Pechy
Příspěvky: 58
Registrován: čtv úno 21, 2013 11:24 am
Bydliště: Praha / Benešov

Re: Nováček s 730d E65

Příspěvek od Pechy »

Ahoj přátelé, tak po delší době jsem tu s updatem. Nicméně nikoliv s přijemným :(

Dnešní odpolední hovor: Dobrý den, velice se omlouvám, ale při parkování jsem Vám trochu škrábl auto..

Na parkovišti mě čekalo toto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nicméně pán byl v pohodě. Než jsem přišel k autu, tak už mluvil s pojišťovnou a říkal, že vina je jednoznačně na jeho straně. Sepsali jsme formulář o nehodě a já šelshánět servis. Snejkovi jsem se nedovolal, tak jsem zkoušel Pupíky a Krotila a všude byl s něčím nějaký problém, tak jsem nakonec zavolal do Stratosu na Proseku.

Technik auto prohlédl, řekl mi, že dvěře spolujezdce vypadají na výměnu a že to nechá prověřit klempířem. Auto vzali na dílu a po 20 minutách přišel technik s tím, že oboje dveře se budou muset vyměnit. Vyfotil auto, ofotil si řidičák, techničák, záznam o nehodě, napsal číslo škodní události a mám čekat na telefon až přijdou dveře.

Prý pokud budou někde na skladu, tak do 4 dnů by mohly být v Praze. Ptal jsem se na náhradní auto a říkal, že po dobu opravy na něj mám nárok, ale říkal, že se musí čekat na nějaký krycí dopis nebo co :-) Také jsem mu říkal, že se nechci dočkat toho, že mi zavolají, abych jim doplácel třeba 60.000 za amortizaci, ale říkal, že u 7 let starého auta by hrozit nemělo, nicméně že to ověří. Moc se v tom neorientuji, tak doufám, že jsem někde neudělal nějakou chybu.

Výši škody mi neřekl, ale třeba se to dozvím z faktury.
BMW E65 730D, r.v 08
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nováček s 730d E65 - nehoda :-(

Příspěvek od fishmaker »

dneska už amortizace neplatí dle několika soudů...ale samozřejmě, že pojišťovny to zkoušej...
na auto máš nárok....takže až budeš mít to Fko...tak se stav :)
krycí dopis jde z pojišťovny a zavazuje se, že to uhradí...jinak bys to servisu musel nejdřív ty zaplatit...a pak to vymáhat z pojišťovny...
nicméně máš docela kliku, že pán byl tak hodnej a řešil to vůbec...dneska spousta lidí rovnou odjede :evil:
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Uživatelský avatar
Pechy
Příspěvky: 58
Registrován: čtv úno 21, 2013 11:24 am
Bydliště: Praha / Benešov

Re: Nováček s 730d E65 - nehoda :-(

Příspěvek od Pechy »

Ono se to stalo na parkovisti v praci. Je to pod kamerama, takze by nemelo smysl ujizdet, ale je pravda, ze jsem stal mimo vyhrazene misto na parkovani, takze mozna, ze kdyby chtel, tak mohl zkusit se na me vykaslat. Nastesti to neudelal.

Ted jen doufam, ze to ve Stratosu nejak nezpackaj. Doufam, ze to probehne v pohode. I tak me to proste stve.

Na amortizaci se tedy uz nehraje?
BMW E65 730D, r.v 08
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Nováček s 730d E65 - nehoda :-(

Příspěvek od JaraX »

to nevím teda, kupovat novy dveře je dost nesmysl, lepší je použít jetý dil, který ti nemužou zamortizovat, mě tedy pojištovny na E65 dost díly amortizujou. měl jsi to dat spravit do neorigo servisu a dat starší díly, dopadlo by to podstatně lépe.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
J.Benny
Příspěvky: 210
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:09 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Nováček s 730d E65 - nehoda :-(

Příspěvek od J.Benny »

Amortizace funguje normálně dál ,je to fakt nesmysl si myslet že nefunguje ,mám kámoše likvidátora v Axa assistance a pořád my vyprávý storky jak lidi dostávaj kulový protože amortizace jsou fakt velký a pojišťovny je derou jako sviňa :(
Uživatelský avatar
Pechy
Příspěvky: 58
Registrován: čtv úno 21, 2013 11:24 am
Bydliště: Praha / Benešov

Re: Nováček s 730d E65 - nehoda :-(

Příspěvek od Pechy »

Mne to je sumak. Ja jsem nehodu nezavinil. Vinik urceny je a ke vsemu se doznal. Auto jsem odvezl do servisu dokonce je i smluvni pojistovny Allianz. Tam technik rekl dvoje nove dvere.

Jak si to vyresi servis a pojistovna je mi jedno. Ja chci auto ve stavu v jakem bylo pred nehodou. Kdyz jsem nic nezpusobil, tak nevim, proc bych mel nekde neco doplacet.
BMW E65 730D, r.v 08
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Nováček s 730d E65 - nehoda :-(

Příspěvek od JaraX »

tak oni ti vysvětlí že jsi dostal lepší dveře než jsi měl :) není to prdel, amortizaci ti daji k uhradě a pak se mužeš soudít, asi bych si v tom připadě napsal nějakou smouvu o tom že ti vozidlo opraví a oprava se zaplatí z plnění pojištovny a ty nebudeš nic doplácet a to at ti podepíšou v servisu. já jako servis bych do toho ale nešel, už jsem pěknych par pojistek dělal a není to prdel
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Tomas V8
Příspěvky: 587
Registrován: pon lis 03, 2008 7:52 am
Bydliště: Velim x Praha

Re: Nováček s 730d E65 - nehoda :-(

Příspěvek od Tomas V8 »

Pokud ten servis je smluvním servisem pojišťovny viníka, tak je nesmysl aby něco opravili a pak to chtěli po Tobě :roll: Moc dobře si to pohlídaj.
Uživatelský avatar
el provo
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 12, 2014 6:36 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nováček s 730d E65 - nehoda :-(

Příspěvek od el provo »

pletou se tady jabka s hruskama. samozrejme, ze to pojistovny s amortizaci zkousi - 6 let a vice nez 100 tis km je ta hranice. Ale jak uz tady nekdo psal, u povinnyho ruceni to je jinak. Kdyby tam neco jako amortizace zaznelo, staci udelat bu bu bu a pojistovna zaplati vsechno, protoze nehoda byla zpusobena tobe, takze auto musi byt uvedeno do puvodniho stavu. Mel jsi tam original dily? Mel. Takze je tam budes mit znova. Jiny je to u havarijniho pojisteni, tam se amortizace samozrejme uplatnit ze strany pojistovny da.
E32 735iA + E38 728iA + E36 Cabrio | auto-mania.cz - o autech jinak...
Odpovědět