Pechy s 730d E65

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Pechy s 730d E65

Příspěvek od Spooner »

jestli je to update se zjistí, až napíšeš motorizaci :D :D
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Pechy s 730d E65

Příspěvek od Filozof »

Vidim podpis 730d rok 08. Tak snad budes spokojen. Auto vypada dobře tak snad nema 5kilo na hrbu. :-)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pechy s 730d E65

Příspěvek od fishmaker »

730d má e65tku....to Fko je 740i...myslim že rok 2010 ;)
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Pechy s 730d E65

Příspěvek od Filozof »

Tak to je jiná. Gratulace třetí fko na 7er. Pokud je to 740i tak super dle me nej motorizace. Ktera je volbou rozumu. Pak klidne přidej vice foto pechy a popis jak jsi spokojen ;)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Pechy s 730d E65

Příspěvek od JaraX »

jj pokud neřešíš nějaké svezení a nějaké "koule" tak je 740i nejlepší volba do Fka, oproti naftám jsou to nenáročné motory, spotřeba "skoro" jako nafta.
caknakis si ten motor nemůže vynachválit.
já ted řešil jeden N55 který byl plný špon, ale majitel v tom nikdy neměnil olej a to co z toho vyteklo by ste vidět nechtěli,takže to moc referenční motor není. Fko je sice proti e65 ve spoustu věcí downgrade, zase na druhou stranu umí spoustu nových věcí, bohužel servis Fka stojí uplně jiné peníze, časem to vše ale spadne.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Pechy s 730d E65

Příspěvek od Filozof »

Jo jo čím více si kluci budou kupovat 740i či iL tím lépe pak bude i pro nás co to koupíme třeba po nich.

Navíc Jaraxi ty si jistě děláš nějakou statistiku co se nejvíce sere na autech určitě když třeba jsme u Fxx modelu je fajn že to registruješ a za pár let podáš info co nejvíce odchází u modelů např 740i či 730d což budou asi nejčastější modely na BMWKLUBU i 7er fora řekněme během dalších 5-10let. ... ono jakékoliv mimo 750i pokud bude koupeno zde někým po prvním majiteli či druhém co má 100-150tis originální km musí bejt vůně jako ze salonu ještě a sloužit nějaký čas pokud se bude pravidelně vše měnit jak kapaliny tak oleje v motoru a převodovce. To je asi chyba kterou hodně dělali první i druzí majitelé že na automat kašlali a 30ku dávají do motoru ikdyž je to benzín....pak se děje to co se děje další roky. Což toto se dá podchytit alespon u druhého majitele. pokud to má něco lehce přes kilo.

Trochu OT: Otec ve 530xd s origo KM měnil hydroměnič ve 405 xxx km a borec se divil jak mohla ta převodovka tak dlouho vydržet s originálem všim na 530xd a jen jsme prohodili no jo ona tato otcova má originální km kdežto 90procent aut co tam jezdí je stočených ... proto jezdí spousty lidí s BMW na repas automatu a podobně ve 200-300tis km protože už to má kilčo někde kilčo pade jistě stočené. No borec jen znale přykývl tak to bohužel je u nás.
Takže se dle toho těžko odhaduje kdy to odejde u toho automatu když lidi bohužel nemění olej od nového auta. Jinak otec koupil auto s origo 280tis km a měnil olej hned během 10tis km a stejně už bylo pozdě. Ukazoval nám ty lamely a vysvětloval proč to prokluzuje a musí se měnit hydroměnič.

Troufnu si tvrdit u 8kvaltu ZF i jiných to bude podobné plus tedy to kolik dostala převodovka za uši a jak stím majitel zacházel. Někde jsem četl na odborné diskuzi u automatu jedné firmy co je dělá že 8kvalt je ještě větší pruser co se životnosti týče. Nej byla prej 5kvalt i 6kvalt co mají naše auta ještě v pohodě držák vydržel dlouho... 8mi kvalt pokud se mu nakládá se silným motorem tak to nerozdejchá víc jak 2kila a odchází ještě v kombinaci s olejem co se měnil či spíše neměnil. Je tam několik slabších míst co popisovali. Zase automat dokáže dost uspořit palivo u silných motorů což je výhoda.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Pechy
Příspěvky: 58
Registrován: čtv úno 21, 2013 11:24 am
Bydliště: Praha / Benešov

Re: Pechy s 730d E65

Příspěvek od Pechy »

Díky za reakce. Fotky přidám jakmile něco nafotím. Zatím jsem najel 1100 km a nadšení neopadává.
Auto je z DE z BMW autohausu, po prvním majiteli, servis jen BMW. Dostal jsem od nich na auto rok záruku, tak snad bude sloužit. :-)

Aktuálně chci udělat olej a filtry - jsem dost v rozpacích z toho, že nejde vyměnit palivový filtr :o Co to je za blbost? Třeba k tomu budě vědět něco víc Jarax.
V únoru jsem objednaný na výměnu oleje v automatu do ZF. Řadí sice naprosto hladce a krásně, ale nechci to podcenit.
BMW E65 730D, r.v 08
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Pechy s 730d E65

Příspěvek od JaraX »

to není nafta, filtr benzínu není třeba měnit.
BMW service expert - http://www.jarax.net
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Pechy s 730d E65

Příspěvek od zzeli »

Tak to je parada. Nepokryte se pocita s tim, ze to auto pujde za 15 let do srotu, takze palivovy filtr uz je teda asi pevnou soucasti auta :) No dobre no, tak holt si nesplest nikdy pistoli a necepovat naftu anebo palivo pochybne kvality anebo taky takto.

Rozepises-li se trochu o tom nadseni, tak to bude fajn, kdyz mas tu moznost primeho srovnani e65 a efka. Aby tu byl jeste dalsi nazor krom Jaraxe, ktery uz zname. Ja posledni dobou vidim v Praze samy efka, hodne jich pribylo.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Pechy s 730d E65

Příspěvek od JaraX »

no filtr je součastí pumpy a počítá se s tím že když by se nahodou zanesl, vymění se s pumpou. pravidelný servis se už nedělá. ono stejně u benzínaku se paliváč mění tak po 300 tisících, což je přes životnost Fka

taky mě zajímá tvé srovnání 730d vs 740i, jsou to přimí konkurenti.
a dál mě zajímá tvé srovnání E65 vs F01
BMW service expert - http://www.jarax.net
Odpovědět