Hermanova vládní 740iL

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od volf-m »

Vyhřívanej volant trochu závidím, ale dřevo je dřevo ;) Naštěstí je zima mírná, takže absence nezávislého topení mě tentokrát zas tak moc neštve. Jak se jezdí na novém podvozku?
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od Filozof »

volfe - mírná zima ? je ještě listopad, byl bych opatrný s touto tezí. Počkejme na prosinec a leden a pak uvidíme :-D
Abychom se ještě nedivily co přijde.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od herman17 »

Jojo, zima jeste nezacala :D
Jak se jezdi na novem podvozku nevim, protoze to melo byt za tyden hotovy a uz je to tam 3 tydny . Tento tyden uz se snad svezu. Jeste necham vymenit zadní ložiska, at uz se k nim nemusim pripadne vracet, kdyz uz to bude cele rozdelane. To se totiz musi sundat celej naboj a nechci pak ty nove ramena znovu sundavat.
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od volf-m »

Filozofe, nekaž mi to je a bude mírná zima :)

Herman: Myslel jsem, že už jezdíš, ty ložiska schvaluju, je to za pár korun a alespoň bude (snad) klid
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od Filozof »

S ložiskama opatrně at nedopadneš jako já ? umělec mi je měnil tak, že to vzal přes čidlo a zničil jak pásek magnetický na ložisku tak čidlo ...heh pak jsem 3měsíce řešit proč zlobí ABS čidlo a při brždění mi brněla noha jako bych měl místo plynu extra silnej vibrátor... :lol:

Takže bacha na umělce v dílně co vám mění ložiska pokud neznají BMW ale jen koncern atd. ...pak se to jen zese.e a člověk je nasranej a stojí to nervy a čas a někoho i peníze.

Jinak mám doma ložisko nové ale bohužel se špatným páskem ...jde to nějak opravit nebo vyhodit ?

No a co se týče zimy to se teprve ukáže : Volfíku ty koukáš z okna do německa co ? :mrgreen:
To musí bejt ráj bydlet vedle země kde je mraky BMW a levné a kvalitní potraviny atd. To bych asi jezdil nakupovat většinou jen tam. :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od volf-m »

Na netu jsou videa, jak samodomo ložisko "bez problémů" vyměnit. Bez problémů dávám do uvozovek, protože to vždycky vypadá jednoduše ;) Na e38 jsem ho ještě neměnil, na e46 už ano. Nejraději stejně mám pokud jde vyměnit celý náboj s ložiskem jako vepředu, sice to stojí víc, ale nemusí mít člověk strach že cokoli poškodí.

Pro Filozofa napíšu reakci u sebe, ať to tady Hermanovi nezasíráme.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od herman17 »

Přední ložisko jsem si měnil sám, tam je to bez problémů, ale kvuli zadnimu musis odpojit vsechny ramena, vzít náboj (ten odlitek, do kteryho jde tlumic a vsechny ramena) nalisovat to zvlášť.... kdyz uz mi bude měnit komplet nápravu, tak se udělaj i ty ložiska. At se pak zas nemusí demontovat ta nova náprava.
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od NORMANN »

minulý měsíc jsem byl svědkem výměny zad. ložiska na E38 bez toho, aby se odpojovala všechna ramena, tlumič a vyndala se těhlice, co se sundalo, brzdiče, třmeny, kotouče, poloosa, shodil se výfuk ze zadních gum, auto bylo na sloupovým zvedáku. ložisko se sundávalo a nové nasazovalo na autě.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od herman17 »

Kdyby měl někdo zájem, sedma je na prodej :)
Je to e38 ve verzi Long M62B44TU rv. 2001 najeto přes 400tis. (už přesně nevím kolik)
Už mi doma rok a půl stojí a nemám na ni čas
Vady: koroze dveří a předních blatníků, je slyšet vanos, už by to chtělo nové přední tlumiče a celkově doladit tu kosmetiku
Plusy: Komplet dělané nápravy a veškeré uložení, trubky hydrauliky pod celým autem, brzdy ze 750i, hezký černý interiér vč. masážních sedaček, kožené palubky a vyhřívaného volantu, dvojité skla, je tam LPG Landi Renzo (na černo) já na něj ale poslední dobu nejezdil.
Veškeré info a foto lze dohledat zde na fóru.

Cena dohodou

Zájemci pište na majer17@gmail.com ,sem už moc nechodím...
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Hermanova vládní 740iL

Příspěvek od calif »

Tak ty taky? :cry: :!:
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Odpovědět