Huff a jeho BMW E32 730ia 09/93 DF27230

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
hubas
Příspěvky: 715
Registrován: stř bře 03, 2010 9:26 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Huff a jeho BMW E32 730ia 09/93 DF27230

Příspěvek od hubas »

Tomas750iL píše:Nemate nikto cestu do BA? rad by som sa pozrel na ceske 007 :)
Rozuměj: Nemáte někdo cestu do Bratislavy? Rád bych se podíval na české 7er :D (asi)
BMW e32-735i-10/91, manual+LPG
Volvo V70 I.-2,5d-10/99, automat
Opel Corsa E-1,4i-04/17, manual+LPG
EX BMW e38-740i-06/96, automat+LPG
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Huff a jeho BMW E32 730ia 09/93 DF27230

Příspěvek od dunnst »

Pochopil jsem to úplně stejně :-)
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Huff a jeho BMW E32 730ia 09/93 DF27230

Příspěvek od Huff »

Pobral jsem to i s tou Bratislavou, pak už jsem se ztrácel.

Pro Tomáše: Až budeš někdy v Brně, tak napiš, můžeme kouknout na tu moji, na Slovensko jezdím max. jednou za rok, tak tam se s tím moc počítat nedá, že se zrovna potkáme. Leda až pojedeme do Tater. :)
BMW E32 730ia V8
Honza164
Příspěvky: 439
Registrován: stř črc 27, 2016 10:07 am
Bydliště: Brno

Re: Huff a jeho BMW E32 730ia 09/93 DF27230

Příspěvek od Honza164 »

Byl u mě Honza, který tady na fóru sbíral informace o E32 a měl v merku jednu v Itálii. Půjčil jsem mu auto asi na 40 km a zjistil jsem, že asi řídím jako důchodce. :D Zklamaný nevypadal a na oplátku mi předvedl svoji Alfu. Krásné futuristické retro, voňavé, čisté, že jsem se styděl za to, že mám sedmu v rozpoložení everyday, kdy luxuji a umývám jednou za měsíc. Příjemné odpoledne, těším se, až něco doveze, bude rozhodně dobrým reprezentantem nadšených sedmičkářů.

Tak já jsem byl natěšený a chtěl jsem se jenom ujistit, že to není lenoch :lol: Za normálních okolností jezdím piánko ;) No a zapomněl jsem ti říct, že si kliďo můžeme dát nějaký víkend a udělat aspoň částečný detailing, tvoje e32 si to zaslouží, když je tak zapřáhnutá ;)
A dík za vloženou důvěru, budu se snažit vybrat dobrý kousek a dotáhnout ho co nejdál to půjde. E32ky mě vzali, takže jsem přesvědčen, že tohle báwo bude dobrým nástupce mé 164.
BMW e32 740iA (1995) [2017-present]
ALFA ROMEO 164 2.0 TS (1998) [2008-2017]
FORD GRANADA 2.3 V6 (1984) [2013-2014]
FORD SIERRA 2.0 DOHC (1989) [2007-2008]
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Huff a jeho BMW E32 730ia 09/93 DF27230

Příspěvek od Huff »

Teď nečtěte. :D Tento týden jsem sedmu protáhl v Brně u Globusu myčkou a vysál. :!: Do detailingu daleko, ale končila mi STK a umyté to prochází o dost lépe. Dostal jsem technika, co každého, kdo nepřijede Fábií považuje minimálně za podezřelého :roll: ale sedma prošla s grácií. Nebudu ho tu diskreditovat, já zase nerozumím spoustě jiných věcí. Jediná příprava byl ten úklid, je fajn mít na autě důležité věci vyřešené.

Určitě si rád poslechnu nějaké detailingové rady a nechám ukázat fígle, v tomhle směru jsem nepolíbený, zatím na to není čas. Jen občas si něčím udělám radost, mám třeba voňavý vosk na dřevěné obložení od Swissvax. Když to má odjezdit úplně všechno, tak nemůže být stále jako ze žurnálu. Jednou jede pracovat na stavbu, jindy po blátivé nebo prašné cestě do sadu, potřetí na výlet, počtvrté veze lidi, pak vyváží nepořádek, do divadla,... a přijde zima, stojí na ulici, věčně v ní něco stěhujeme, sekačka, ovoce, autodíly...

Ale musím potvrdit, že to auto je fakt droga. Mám vymyšlené plány co dál tak na pět let dopředu, není mi líto jediné koruny.
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Huff a jeho BMW E32 730ia 09/93 DF27230

Příspěvek od Filozof »

chci ti jen říci že se mi moc pěkně čtou tvé povídky o životě tvé 7er. :-)

Ted mám týden dovolenou pracovní ale snad najdeme čas a popovídáme v klidu. Mám 2 děti a hodně náročnou ženu a ted ta rekonstrukce takže furt něco zařizuji a dodělávám byt. :-)
Ale těším se že probereme co na autech děláme co máme za plány atd.

Je vidět že jsi velkej fanda značky a své auto si hýčkáš. Tak by to mělo být. Idea by byla mít dvě 7er na leštění a pro radost a druhé na denní ježdění ale asi to není často v síle většiny lidí. Proto si člověk udržuje své jedno auto.

Ono to bere dost času pokud má člověk spousty povinností je rád že si udělá i pro auto nějakou tu hodinku týdně.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
m60b40
Příspěvky: 25
Registrován: ned zář 25, 2016 7:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Huff a jeho BMW E32 730ia 09/93 DF27230

Příspěvek od m60b40 »

Na mobilu jsem při čekání v zácpě rozklikl tvoje vlákno. S chutí jsem si přečetl a také prohlédl tvé uživatelské příspěvky. Těšil jsem se na pc až to pěkně na větším displayi prostuduju. Musím smeknout jaký máš záběr. Zvládnout ladit auta, osobně se rozvíjet a k tomu nezanedbávat rodinu. ;) Auto máš nádherné a provedené úpravy jsou podle mého gusta. I to že s autem taky jezdíš denně. A třešničkou na dortu jsou pro mě tvoje výlety do zahraničí. To plánuji celou dobu i se svojí 740 ale nejsem schopnej jí dostat do stavu abych věděl že je 100% ok. Jinak přispěji k dvojitým oknům. Na 740 je mam origo. Mám je odřené :D. když je stáhnu jen trochu, ve výhledu vadí černý lem na kraji oken. V autě je bezkonkurenční ticho. A taky jsem si všiml že se v autě drží déle vedro. :D Nejede mi klima, takže v létě jezdím s otevřeným oknem a střechou. Při potřebě telefonování se zavřu a pokaždý mě šokuje jaký ticho v autě je. Zvlášť když vedle jede náklaďák nebo kamion. Přeji ti hodně šťastných km. A po pečlivém přečtení tvých příspěvků si už konečně nepřipadám jako takový blázen. :D Okolí většinou na denní provoz youngtimeru s astronomickým obsahem a větším počtem válců (víc jak 4) kouká divně :mrgreen:
BMW 740i e32 02/92 DD53056
ex BMW 750iL e32 12/87 2216960
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Huff a jeho BMW E32 730ia 09/93 DF27230

Příspěvek od Huff »

Dík za pochvalu. Měl bych opravit odkazy na staré fotky, dokud jsem to nevkládal podle návodu od Oxíka, tak se ztrácely a pak je to o ničem.

Mám rozjeté další zajímavé akce, takže bude za půl roku zase co číst.

K tomu 100% stavu, jak tu psal někde P3RF3KT, dostat ji tam je o několika letech souvislé péče a rozpočtu v řádech statisíců. Takže není kam spěchat.

Dvojitá okna jsou poškrábaná na všech E32, nevím proč, jestli je tam choulostivé sklo nebo jsou v těch dveřích nějak blbě vedená, ale je to tak. Mám doma jedno navíc na pokusy, jestli se budu nudit, tak ho zkusím poslat lidem, co umí skla leštit, případně to zkusím sám, ale zda to někam povede a nepraskne nevím. Ten pruh tam zavazí, ale jak opravíš klimu, tak to řešit nebudeš. Mě to vždycky zahřeje u srdce, když si to okno stáhnu a kousek si tam nechám, abych se mohl pokochat tou tloušťkou. Hluk je tam nižní, obyčejná skla "šustí" na dálnici, to mi vadilo hodně.

Trochu mi vadí, že jsou silnice plné Fábií, Kií, Dacií a podobných hrůz, lidi s tím jedou 60 jak s embéčkem, do každé zatáčky brzdí, i do kopce a když se dojedou, tak se na sebe nalepí tak, že se těžko předjíždí. Chápu, že málokteré auto se dá vzít na okresce ve 120 bez brzd do zatáčky, ale dojet někoho takového je na prášky. Pak se diví, když je předjedeš čtyři naráz. Nejsem prase, stačí mi jet okolo stovky a nebrzdit, před kopcem to odstavím, do zatáčky uberu, využívám setrvačnosti, svištím, mám to rozjeté, ale jen to lechtám. Pak dojedu takový vláček, co šramuje kopec dvojkou a hledám na voliči odklopné tlačítko pro odpálení raket. Proč to zmiňuji, spousta z nich, když už neřídí, tak alespoň blbě čumí, přesně jak píšeš. :shock:

Obrázek
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Huff a jeho BMW E32 730ia 09/93 DF27230

Příspěvek od Huff »

Trocha zimních radovánek:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Z cesty Brno - Bzenec, zrovna napadlo docela dost sněhu, kamiony stály, autobusy stály, sedma jela. O pár dní později jsme jeli pro změnu po namrzlé silnici, několikrát to uklouzlo, ale pokaždé se to dalo krásně řídit. Miluji tu vyváženost a provázanost plynu se zadní nápravou.

A ještě dvě z podzimu, ze svatební cesty, která vedla přes Lysou horu do Zlína. Dostali jsme poukaz na wellness pobyt v zařízení pro pracháče, po většinu doby jsme parkovali s naší z hor zablácenou sedmou mezi naleštěnými X5 pupkatých strejdů. Tady ale po ránu ojediněle sami. Romantika u kávy:

Obrázek

Obrázek
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Huff a jeho BMW E32 730ia 09/93 DF27230

Příspěvek od Huff »

Dnes se mi zdál dost blbý sen. Jel jsem sedmou v zimě lesem, sjíždím klidně klesání po úzké silnici na jedno auto, měkký sníh a pod kopcem prudká pravá zatáčka a hned stoupání. V té zatáčce mi lehce ustřelil zadek, levé zadní kolo se svezlo za hranu asfaltu, po dvou třech metrech se pod ním utrhla nezpevněná krajnice a auto šlo z prudkého svahu. Při tom se otočilo o 270° až se zastavilo čumákem o strom těsně nad hlubokou špinavou vodou. Chvilku jsem váhal, zda v tom autě mám zůstávat (stál jsem na brzdách a měl pocit, že to pomáhá). Nakonec jsem vystoupil, vylezl na silnici, auto se smeklo a celé se postupně potopilo do toho svinstva. Zbytek snu vyplnila bezmoc, kdy se mi nedařilo přivolat hasiče, na nouzové lince policie mi paní nabízela nějaké nové multimediální rozhraní a hlavou se mi honilo, jak ty žabince tečou do motoru, elektroniky, sedaček, zkrátka všeho. Po probuzení jsem zjistil, že jsem zaspal, mám asi 5 min na to vyrazit na vlak a pak u dveří, že nemám v botách navlečené tkaničky. Ještě tak půl hodiny mi bylo toho auta líto, než jsem se pořádně probral.

Konec pohádky. :)
BMW E32 730ia V8
Odpovědět