Xras - e32 740d - d for drift2

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
xras
Příspěvky: 98
Registrován: pát srp 27, 2010 11:20 am

Xras - e32 D7

Příspěvek od xras »

Neuverite ale tato bojovnica stale zije :D

Tak po roku zase drifty na carat tuning party :) Plus na konci videjko z nocneho touge :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

https://youtu.be/66E1o-46WuA
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Xras - e32 740d - d for drift2

Příspěvek od Huff »

Ty jsi dobré hovádko. :D Ale tak co, nechal jsi na ní ruce, tak co by jsi si jí neužil. Jak to snáší mechanika? Co už všechno odešlo? A jezdíš ještě silnici nebo je to už jenom na blbnutí?
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Xras - e32 740d - d for drift2

Příspěvek od volf-m »

Hodně stylový auto na blbnutí - e36 má dneska každej ;) Docela jsem překvapenej, že je to schopný při té váze bejt nějak slušně ovladatelný.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
xras
Příspěvky: 98
Registrován: pát srp 27, 2010 11:20 am

Re: Xras - e32 740d - d for drift2

Příspěvek od xras »

Dobryy den,

Rozhodol som sa po nejakom case aktualizovat tento pre niekoho :D pre niekoho :roll: a pre niekoho :shock: pribeh :P
Obrázek

Bude to zniet neuveritelne ale tato postarsia pani este stale neumrela, presla vsak viacerymi faceliftmi, transplantaciami a inymi operaciami.
Obrázek

Neviem uz presne co a kedy ale skusim nacrtnut take highlighty za posledne mm uz vlastne roky. Fotky su inak hyperlinky, staci klik pre plnu velkost ;)
Obrázek

Posledne prispevky ako pozeram boli z jesene roku 2016 co znamena, ze sedma vtedy niekedy musela ist na STK takze som zo skladu vytiahol maskovaci predfacelift tzv. STK packet. Chvilu vyzerala naozaj k svetu, bohuzial len z predu.
Obrázek Obrázek

Netrvalo dlho a vsetko bolo zase po starom. PredFL STK packet sa mi docela pacil tak reku neham to tak, budem aspon trocha davat pozor ked sa pojde jazdit. Prichod vo velkom style 8-)
Obrázek Obrázek

Odchod skulavy pohlad, pocuchrane mihalnice, vypadane zuby, rozbity cumak eej :o Vravim stale o tej pani, nie o mne (na streche) ani o kamaratovi, ktoreho slecna osetruje :P Aj ked je pravda, ze po riadnej celodennej drtenici je to ako po boji v prvej fronte ci uz pre auto alebo pre jazdca ;)
Obrázek

Rok 2017 nebol moc plodny na jazdenie, sedma docela dlho stala a v okoli stieracov sa nazbierala docela slusna flora. Tak mimochodom motor funguje presne tak, ako vyzera.. Teda v preklade funguje a vobec sa on netreba starat, vdaka tomu som mohol poopravovat bowdeny v sesliach, doplnit zadne vyhrevy, predovsetkym starat sa o volleder, dorobit nejake smart ficurie ale o ficrz a interieri nabuduce :)
Obrázek

Motor isiel vzdy uplne bez problemov az na starty. Prvy kilometer sa vzdy postupne pridavali valce az nakoniec ozilo snad vsetkych 286 konov. Takto nejako vyzera start raketoplanu, ktory niekto zabudol na mesiaci a po par desatrociach si nan spomenul :lol:


Tieto dlhe starty uz som pozoroval dlhsie, nemal som s tym problem - patrilo to k nezamenitelnej charizme tejto bojovnice. Bola to vsak akasi predzvest odchadzajuceho palivoveho cerpadla, ktore potom neskor odislo, nastastie v Bratislave. Nic zbehol som domov, vybral z daily e34 druhe a 7 zachranena. Bolo to prvy krat, kedy sa ta panicka rozhodla ma niekde z vlastnej vole nehat.. Alebo mojej? Ze som jej nedoprial cerpadlo? :D
Obrázek

No nic, zacina to byt pekna nuda takze dajme nieco typicke pre tento pribeh. Blizia sa zavody, sedma prebudena, nahodena do nenapadneho stylu, z pivnice som vytiahol facelift outfit - model crash packet a hura rozbijat do Piestan
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Vdaka v skutku slusnej zasobe dielov mi nikdy neprekazalo sa kde tu oskriet pripadne si dat nejaky vylet mimo cesty ale co sa stalo tu, by poistovna nazvala totalka.
Obrázek Obrázek

Nastastie velke kladivko, silni kamarati, gurtne, lana a podobne hodinarske nacinie spojili sily a domov sme uz sli taak v autu podobnom stave.
Obrázek

Polka naraznika chybala, zvysok zadku drzal po kope na gurtniach.
Obrázek Obrázek

Kto si myslel, ze sme na konci pribehu, tak nech si znova sadne lebo pokracujeme
Obrázek

Ako som pisal, zasoba ND v nasej bytovej 1x2m velkej drevenej pivnici je v skutku rozsiahla a tak som si priniesol asi dva roky skladovany nahradny zadok, chvostovu pilu, kotuce do karbosky, jakle dostatocne silne aj na stavbu mostu cez dunaj, kus plechu a 300 nitov.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Po par rezoch zacala pripominat skodovku bez motora :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek

Jaklami na mosty su nahradene origo nosniky aby nabuduce uhol beton a nie zadok sedmy :D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

"Vozidlo BMW v zadnej casti konkretne v lavom a pravom blatniku a na pravom a lavom stlpiku je prerezana karoseria z vnutornej strany a tieto miesta su prekryte plechom a nasledne znitovane cim je narusena celistvost vozidla a jeho karoserie" Citoval som len malu cast rozkazu o ulozeni sankcie za priestupok, ktory som vykonal ked som viedol toto motorove vozidlo :) Pri com mi BTW zobrali TP :roll: Nic to bolo back to the future 2018.. Pokracujme v oprave :D
Obrázek Obrázek Obrázek

Nasledne bolo nutne vytvorit akesi pseudocelo, ktore by spajalo nosniky s levitujucim zvyskom karoserie :geek:
Obrázek

Volake tie plechy, nity, ohyby, rezy :geek:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vyhrabat z pivnice naraznik, ktory mimochodom pochadza este zo zelenej 7, ktora je spomenuta v 1. prispevku tejto temy <3 Umyt a spravit par fotiek :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Touge vylet po boku legiend z b-east 8-)
Obrázek Obrázek Obrázek


Trackday tak isto feat b-east
Obrázek Obrázek Obrázek

Z tejto akcie som si odniesol ohnute zadne rameno, takze nasledovala vymena pri ktorej som rovno vymenil silenty v oboch zadnych ramenach, ktore uz toho urcite mali viac ako dost, nove komplet brzdy a take bezne veci o ktorych sa mi nechce pisat :D
Obrázek

Medzi casom sme sa presunuli do novych priestorov nedaleko jednej znamej touge trate pri Bratislave a tym sa dostavame skoro do sucastnosti tak uz len par foto s fialovou courou a rozmanitymi industrialnymi priestormi v nasom okoli. Keby niekto chcel sledovat co pachame, moze skusit instagram a nasledujuci hashtag ↓↓↓ p.s. Robime same sladke veci :)
Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

.
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Xras - e32 740d - d for drift2

Příspěvek od fishmaker »

takovyhle pribehy se ctou samy :D doufam, ze se zas nekdy ukazes na sraze
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Xras - e32 740d - d for drift2

Příspěvek od Spooner »

Super příběh a fotky :). Nikdo by asi nečekal takovou výbavu a "pohodlí" v drift káře, stejně jako by málo kdo dělal driftkáru ze 7er.
Taky doufám, že se ještě někdy ukážeš na sraze. Pokud ti vrátili TP :)

PS: #candyworks jsem hned začal sledovat, ale tvojí bestii tam nevidím... Takže to hned naprav! :)

PS2: na téhle fotce to vypadá celkem k světu. Úplně jiné auto :)
Obrázek
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Honza164
Příspěvky: 439
Registrován: stř črc 27, 2016 10:07 am
Bydliště: Brno

Re: Xras - e32 740d - d for drift2

Příspěvek od Honza164 »

Tohle auto znám z YT, z těch vašich videí :) Nevěděl, jsem, že tady máš kartu. Mám co číst :)

Rád bych se někdy podíval, jak to vypadá v praxi, když se rozhýbe takový kus železa :) Až něco pojedete, tak nás informuj ;)

A vůbec, čumím co to auto vydrží. Motor se ti nehřeje, když tomu dáváš takový kouř?
BMW e32 740iA (1995) [2017-present]
ALFA ROMEO 164 2.0 TS (1998) [2008-2017]
FORD GRANADA 2.3 V6 (1984) [2013-2014]
FORD SIERRA 2.0 DOHC (1989) [2007-2008]
Odpovědět