Xras - e32 740d - d for drift2

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
xras
Příspěvky: 98
Registrován: pát srp 27, 2010 11:20 am

Xras - e32 740d - d for drift2

Příspěvek od xras »

Vraj je tu kazdy den nove auto, tak teda ked uz aj wanted ma pribeh a ja mam e32 o daky ten rok dlhsie musim aj ja :D

Predslov:
Prvy kontakt s BMW bola 318i e36, rodinne auto ktore som si ako 18 rocny jediny vodic v rodine vydupkal. To mam stale a pomaha vozit prevodovky a podobne sem tam potrebne diely pri chovani e32. V tom case si kamos kupil 735i e32 a v tom momente som ju musel mat aj ja. Kto ma zaujem si precitat pribeh o tom ako som sa dostal k sucasnej konecne legalnej a pojazdnej e32 tak to tu skopcim z ineho fora, kto nie, nech to prescrolluje az k modrej 730i V8 :D

Od trojky k sedme

318i e36
Vsetko to zacalo ako ma raz clenom bmwklub.sk dodoIPD viezol v jeho tusim prvej 320d e46. Ine ako BMW som odvtedy nechcel, mal som vtedy dakych 18 rokov a bol som student Adlerky v Bratislave. Hned ako bolo mozne som mal vodicak a prislo na rad vyberanie rodinneho auta, ako jediny vodic som teda vyberal ja. Proti narazkam ako drahy servis, vysoka spotreba, velkost, draha poistka som bojoval argumentami bezpecnosti, jazdnych vlastnosti, komfortu a hlavne som chalan tak snad nebudem jazdit na corse alebo yarise :D Zacali sme vyberat medzi 316i a 318i. Vtedy som o tych autach nic nevedel tak sme hladali klasicky najnizsie km, najvyssi r.v., najschopnejsia vybava, co najmenej hrdze. Boli sme pozriet v meste tusim Velky cetin na zelenu e36, 316i, z vybavy tusim len el. okna vpredu, kurenie na sposob sporaku, rucickove hodinky.. strasne som ho chcel (nevedel som ze je to vlastne najsocialnejsia mozna vybava okrem okien) ale predajca nam nechcel spustit z ceny tusim 120 000sk ani 1000sk tak sme sli domou. Chvalabohu! Druha prisla 318i cosmosschwartz metallic, digi klima dvojzonova, predne okna v el., hmlovky, maly bc, 2x airbag, bez hrdze, dovezene z talianska.. Hned to lepsie vyzeralo cize bola jasna volba. Sme teda spolu uz par rokov a asi 60 000km, prezili sme zopar mensich buraciek pri zimnych smykanicach, jednu skoro totalku do stromu, nacuval mi do nej kamion a ine auta ale stale sme spolu :D Je to moje prve auto, ine som pred tym nemal a ani nesoferoval okrem autoskoly.

Takto vyzerala po kupe:

Obrázek

Obrázek

Takto vyzerala naposledy, uz obuchana zprezu zozadu zboku, strecha olupana ale kola sa to snazia zachranit :D

Obrázek



535i e34
Onedlho som zistil ze 318i moc toho nenahrabe a ked sa rozbije nemam na com jazdit tak som hladal daco rychle a lacne. V tej dobe co som mal 318 si kamos kupil 735i e32 aby nezostal v hanbe :D Samozrejme ze som zacal chciet e32 735i. Ziadnu som vsak nenasiel a tu na klube sa nasla z Kysuckeho noveho mesta e34 535i za 500 euro. Bola nepojazdna - odpalene palivove cerpadlo - tak vravim ze prijdem a opravim. Sadol som teda s kamosom na vlak vybaveny dakym naradim a palivovym cerpadlom v batohu. Boli sme uz skoro v KM a pan nedvihal. Pytam sa teda tety vo vlaku ci ho nepozna a vravi ze jasneee a co za nim idete? Kupit auto vravim. Noo on tam ma aut asi dvadsat to najdete :D Tak nam povedala kade ist, zazvonim, pride starsi pan tak vravim prisiel som po auto :D Po tme sme dokoncili cerpadlo, auto naskocilo a trielil som domou. Na aute skoro nic neslo.. nesli okna, nesli smerovky, nesvietili brzdove svetla, fucalo jedno kolo, baterka bola KO ale co bolo podstatne 3.5ka slapala jak zmyslov zbavena a samosvor v zakrutach to bola jena radost.

Zacalo mi vsak nieco chybat a to e32.. Tu som chcel este stale a nejak som sa nevedel s e34 uspokojit. Penazi moc nebolo lebo som v tej dobe dufal ze mi na nieco bude studovat vysoku skolu. Studoval som na FEI STU. Kto vie co to je tak urcite vie ake tazke casy bez volneho casu, penazi, radosti a vole do zivota to su. Auto ostalo neprihlasene, skoncila STK a EK ale aj napriek tomu som si neodpustil ju sem tam v noci prevetrat. V domneni ze hned zozeniem e32 som ju nakoniec predal a od vtedy toho lutujem. To auto sa mi vrylo do pamati tak ako malo ktora vec. So slzami v ociach ktore sa mi tlacia aj teraz pri pisani som pozeral ako dilucca odchadza s mojou 535 :( Nastali dlhe casy bez nejakej poriadnej kraksne. Nie ze by 318i nejazdila ale kto raz mal e34 alebo e32 urcite vie ze sa to s e36 neda porovnat.

O aute
535i m30b35 skrtiaca na lanko, asi 1989, manual, dvojzon klima, okna vsetky v el, spataky v el, el siber, cierny interier, sede latkove sedacky, intensive wash, velky BC, samosvor a viac si nepamatam :D

Po kupe:

Obrázek

Obrázek

Takto ked som opravoval sem tam potrebne veci:

Obrázek

Takto ked som startoval:

Obrázek

A takto ked som jazdil.. to boli pohlady ludi :D

Obrázek


e32 735i
Kazdy den som pozeral bmwklub, autobazar, bazos a pod. ci nieco nove nebude. Objavila sa tam e32 735i. Tak isto nepojazdna, 4 roky odhlasena ale oblbnuty srdcom som sa po nu vybral a odviezol si ju domou. Skoro rok trvalo kym sa mi ju podarilo spojazdnit, je to tu rozpisane v pribehu ale problem s papiermi predcil vsetky problemy a tak som ju s tazkym srdcom musel poslat dalej. Auto skoncilo v srote, co sa dalo odmontovat som si zobral, motor s prevodovkou siel do jednoho e30 m30 projektu.

O aute
735i m30b35 s EML, 1992, manual, okna siber spataky v el, nastavitelne svetla, bezovo hnedy interier, latkove anatomy sedacky v el. s vyhrevom, tempomat, dvojzon klima s AUC, intensive wash, airbag, samozatmavovaci spatak, velky BC a mozna este daco co neviem kedze uz je rozobrate :smile:

Pri kupe:

Obrázek

Obrázek

Nasledovala oprava, auto som kupil ze ledva nastartovalo, musel som ho domou odtiahnut, dvojhmotny zotrvak ten bol na totalku ale ved aspon som sa nenudil :D Bolo jasne, ze hlava pojde dole tak sa zacalo rozoberat. Moje luxusne open air pracovisko:

Obrázek
Obrázek

Takto nejako som dodrbal hlavu, dve sviecky tam boli zasrobovane krivo tak som si pozical opravnu sadu na zavity avsak so stupanim 1.5.. cize hlava mohla ist dokosa

Obrázek

Nasledne som zohnal dalsiu hlavu tuto od krishnu trocha ju doma vypucoval

Obrázek
Obrázek

Celkovo som mal tri hlavy, dal som ich do servisu nech mi spravia jednu dobru. Vysledna bola zbrusena, zabrusene ventily, vymenene gufera a vylestena vacka.

Obrázek

Ako som tak cakal kym dojde zo servisu, jeden dobry kamos a moja dievka mi ju priniesli takto zabalenu k narodeninam ;)

Obrázek
Obrázek

Hlava bola teda pripravena tak som nakupil tesnenia, filtre, oleje, nemrzku a vsetko potrebne k spojazdneniu. Nasledne sa vsetko vycistilo, nastriekalo a poskladalo.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Auto sa odtiahlo do dielne a poskladalo:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Sedma sa potom rozbehla ale jej zrychlenie by som prirovnal k 1.6 hladkemu dieslu. Po hladani na nete som zistil, ze koli kontrolke EML v budikoch ide v limp mode. Takto nejako sa to osetrilo a sedma uz isla na plny kotol.

Obrázek

BONUS
Pocas prerabky vyzerala moja izba takto :D

Obrázek

Tiez mam rad ked su veci ciste a funkcne do detajlov :D

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Dalej sedma dost dlho stala koli prihlaseniu. Ked mi vsak panko ktory mi to mal prihlasit utiekol aj s papiermi a peniazmi, stratilo vsetko zmysel a sedma sla do srotu. Co sa dalo odmontovat som si zobral ako zasobu ND pre dalsiu e32, motor siel kamosovi do e30. Tak pome teda dalej k modrej 7.

Tu je zazeh poskladaneho motora, ktory uz bol mimo auta

http://www.youtube.com/watch?v=kn-5sbZJ ... r_embedded

Toto je taka zrychlena verzia pribehu, kto by si chcel precitat obsiahlejsie tento pribeh co som pisal v tych casoch, je tu:
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 34372.html

Neviem ci sem davat pribeh aj mojho dalsieho projektu, 740i v manuale na drifty ale mozno radsej nie :D :D Aj ked myslim, ze sa pobavite a kto ma zaujem tak tu:
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 82085.html


Pome na tu modru 7
Naposledy upravil(a) xras dne čtv čer 25, 2015 9:51 am, celkem upraveno 7 x.
Uživatelský avatar
Wanted
Příspěvky: 208
Registrován: sob dub 06, 2013 5:52 pm
Bydliště: NZ (SK)

Re: Xras - e32 730i V8

Příspěvek od Wanted »

No Mato konecne nemusim chodit na sk.klub :D budem sledovat, potom ma povozis ked pridem pogrilovat.
E32 750iLA - DC58865

Obrázek
xras
Příspěvky: 98
Registrován: pát srp 27, 2010 11:20 am

Re: Xras - e32 730i V8

Příspěvek od xras »

Modra 730i V8 e32

Tu som sa konecne po asi 4 rokoch dostal k svojmu vysnivanemu 4 okemu autu ktore je legalne na papieroch. Chcel som stavat e32 na zavody tak som hladal 735i v manuale alebo 740i. Bol som pozriet zo zufalosti jednu 730i m30 za 450 euro, bol som v Nemecku pozriet na 740i ktora mala KO motor aj KO automat no neuspesne. Nakoniec som pod nosom v Bratislave kupil 730i V8. Auto malo len drobne chyby ktore su popisane neskor. Toto auto je tak dokonale ze nemam srdce z neho robit zavodak. Vsetko funguje, krasne ticho ide cize moj ciel zavodneho auta sa zase odsunul. Neskor som kupil dalsiu 740i ktora uz je momentalne vykuchana a manualova :D Nepredpokladam ze sa najde niekto kto bude zdielat moje nadsenie robit z e32 zavodne auto ale ak niekto, pribeh je tu a ak niekto bude chciet, mozem spravit aj tu na 7er. Cize 740d - d for drift: http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 82085.html

O aute
730i V8 m60b30, 1992, manual v stadiu prerabky na automat, lazurblau metallic, klasika okna a spataky v el - lomene s vyhrevom - funkcnym, nastavitelne svetla, hmlovky, seda koza comfort v predu vyhrev + laktovky + bedrove podpory, vzadu roletky a zadna elektricka, el. hlavove opierky vzadu, tempomat, vyhrev predneho skla, dvojzon klima - ta lepsia s AUC, intensive wash, ostreky svetiel a hmloviek, 25% samosvor, servotronic, 2x airbag, alarm s tilt senzorom (nemam dialkove cize nepouzivam), samozatmavovacie spataky, velky BC, licht packet - citacie lampy vzadu vpredu malovacie svetielka za clonitkami a to je asi vsetko

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Autu v podstate nic nebolo, nesiel iba tempomat koli zasekavajucemu sa lanku - to som opravil pomocou lanka a bowdenu na prehadzovac na bicykli, sadlo to tam uplne krasne, bolo zakodovane origo radio, rozpadnute repraky a nesvietili nororicke ziarovky v budikoch, zadnych popolnikoch, svetielkach na sedackach a ine..

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ked vsetko islo a svietilo to bola ta prava pohoda:

Obrázek

Pohodu vsak narusila pritomnost manualu a to otravne radenie.. Asi som fakt nemal co robit tak ma napadla strelena myslienka prerobit to na automat. Auto teda uz par mesiacov stoji a stoji bez prevodovky :D :D
Takze open air, auto sa dvihlo a vybrala sa prevodovka ktora uz je v 740i, vybral sa kardan, spojka, zotrvak, pedale atd..

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Kupila sa prevodovka, hydromenic, kardan, chladic, trubky pre chladenie oleja, z 740iA sa vybrali potrebne droty k automatu

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Nejake dalsie kable, šalter a nevim co vsetko potrebne pojde z 740iA a tu som prezatial skoncil :D Musim kupit filter automatu, chcem tam vymenit gufera na prevodovke, olej do nej, automatovu RJ a nejake drobnosti a snad sa to do zimy posklada :D
Uživatelský avatar
rajnhold
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 08, 2011 3:07 pm

Re: Xras - e32 730i V8

Příspěvek od rajnhold »

Tak to s úctou i obdivem před Tebou hluboce smekám. Věnovat tolik času a trpělivosti autu, které jsi nakonec nucen rozebrat je doslova drama.
I současná přestavba je bez pochyb náročná zaležitost která Tě nezlomila a opět jsi šel do toho. Držím Ti palce a přeji mnoho úspěchu !!!!!!!!!!!
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Xras - e32 730i V8

Příspěvek od caknakis »

Tohle téma mi připomněla Snejka kdysi dávno...... teda až na tuhle větu: "Tiez mam rad ked su veci ciste a funkcne do detajlov :D "

Jinak vítej, jsem rád za každou E32, co někdo dává do kupy
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Xras - e32 730i V8

Příspěvek od T613 »

to bys ho teda urazil
snejk a detaily :-D ja jsem videl jeho prvni e32 a ostatni auta ... az doted se to nijak nezmenilo

jinak je fajn videt ze nekdo si dokaze pohrat se starym pelechem a udelat vsechno tak jak se ma, to se dnes moc nevidi ;-)
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Xras - e32 730i V8

Příspěvek od Spooner »

Vítej v sekci Uživatelé ;). Jde vidět, že BMW máš v srdci, protože si jdeš za svým snem a nic tě nezastaví. Mnozí by to už vzdali a přešli by k jiné značce, protože by už nechtěli marnit ani svůj čas ani peníze.
Přeji spoustu radostných kilometrů bez nehod a dále rozvíjej tohle téma, ať máme co číst ;).

PS: Snad nevadí, že to napíšu tady... Chci vám poděkovat kluci ze Slovenska, že jste napsali pěkné příběhy plné fotek. Sice jsem si všechno četl přes mobilní telefon, ale zabil jsem tím v práci mnoho času a šichta mi utíkala rychleji :)!
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
xras
Příspěvky: 98
Registrován: pát srp 27, 2010 11:20 am

Re: Xras - e32 730i V8

Příspěvek od xras »

Ked tak si pozri moje uz existujuce pribehy na ktore som dal linky. Sem som uz nemal sil napisat tak obsiahly pribeh ktory zacal roky dozadu ale pokracovania uz urcite budu urcite viac rozpisane. :D Ta prerabka 740i na manual bol fakt pribeh aj na knihu a prerabka na automat to bude tiez kapitola sama o sebe jak pozeram lebo treba dorobit nejaku tu elektriku a hlavne automat s ktorym nemam moc skusenosti. Zatial som ho kupil vymontovany z auta od jednoho na bazosi pod menom bureš zo svitav a este neviem ci bol vlastne funkcny. :?
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Xras - e32 730i V8

Příspěvek od caknakis »

T613 píše:to bys ho teda urazil
snejk a detaily :-D ja jsem videl jeho prvni e32 a ostatni auta ... az doted se to nijak nezmenilo

jinak je fajn videt ze nekdo si dokaze pohrat se starym pelechem a udelat vsechno tak jak se ma, to se dnes moc nevidi ;-)

já myslel spíš tu makovici venku na trávě, dílna open air, lakovna v rohu paneláku :-))

Ale jinak super, jak řekl T613, pěkně si s tím hraješ.
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
Wanted
Příspěvky: 208
Registrován: sob dub 06, 2013 5:52 pm
Bydliště: NZ (SK)

Re: Xras - e32 730i V8

Příspěvek od Wanted »

U mna ma tento dotycny chlapec najvacsiu uctu za to co vytvoril za obludu v podobe bokovacej E32 :twisted: najprv som to odsudzoval no skusobna jazda ma presvedcila, ze peklo existuje :lol:

Snad ukecame este posledneho do tretice ked uz z nas ma Spooner taku radost :lol:
E32 750iLA - DC58865

Obrázek
Odpovědět