Fredyho E38 750iL

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Fredyho E38 750iL

Příspěvek od Filozof »

mě ty feldy připadají jak auta pro těžké dělníky na vesnici nebo pro děti v dnešní době 2tunových 200-300konových aut ...
kdyby byla 4x4 felda tak si dokážu představit super na lesní cesty a polnačky a pracant místo traktoru naházet bordel cement písek klády atd super auto určitě.... ale pro rodinu nebo do práce je to sakra hazard. :D
Výhoda je že když něco upadne nebo se někde něco škrábne člověka to nebolí je to prostě pracant.

Kdežto u 7er vidí člověk ty tisíce jak lítají z okna ...a rve mu to srdce :-D
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Fredyho E38 750iL

Příspěvek od volf-m »

Ono je to takové zvláštní s tou pevností Felicie, měli jsme dvě na prasení po polňačkách a překvapivě se v tomto nasazení tvářili hodně statečně - výdrž skutečně srovnatelná třeba s E36, přitom třeba Corsa B nebo Mitsubishi Baleno to nevydrželi, ale Felicia ano, dokonce i nárazníky atd jsou opravdu super pevné s leccos vydrží. Horší je, když už ji jdeš kuchat a jsi třeba schopen vytrhnout úchyty bezpečnostních pásů rukou, to je ti pak trošku divně, že si do toho kdy usedl. Ve své době byla Felicia skutečně lidovým vozidlem, který si každý mohl opravit za pár korun doma, na své rozměry byla velice prostorná a první verze neměli ani špatné sedačky, to třeba Octavia I byla horší. Je trochu škoda, že Škoda auta s podobnou filozofií nevyrábí dodnes.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
fredy
Příspěvky: 1626
Registrován: ned pro 14, 2008 5:54 pm
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fredyho E38 750iL

Příspěvek od fredy »

Já nevím, ale já si zase nedokážu představit, že bych tu 750tku /pokud to tedy vše dobře dopadne/ někdy vytáhl do těch sra... co tady u nás v nížinách jsou. Na tohle je právě ideální Felda /levná, nenáročná/. Já přes zimu jedu jen nakupovat, sem tam nějaký ten doktor. Jinak se snažím přes zimu moc auto nepoužívat. Není kam, na hory nejezdím a i ty sem tam návštěvy zvládám feldou :) Asi jsem blázen, ale já bych do tohohle nevytáhl ani toho poblbliho Rencka ....

Jinak tu 330 tku co jsem měl jsem musel prodat. Bohužel mě k tomu vedly finanční věci. Teť už je vše dobré a tak trochu mě mrzí, že to tak dopadlo. Snad je pořád v dobrých rukou .....
ex. E38 740i, 1994, manuál, lpg
...
E38 750iL, 1994 - prodej nd....
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Fredyho E38 750iL

Příspěvek od calif »

Tak si predstav jak bmw používám já:
Léto zima mraz sracky jezdím 5km tam a zpět do práce, během dne dvakrát pojezd do krámu,nebo pro oběd,v montérkách, v kufru pořád kočárek na zadních komfortech dětskou sedačku a plánuju přidat druhou, každou chvíli nákupy, jen co to umeju hned se to zasviní, všude dětský chrastítka a dudlíky, žena v tom syna krmí banánem,....;) taky jsem měl dvě auta, když jsem byl sám a jezdil jsem e36 325i kupé, to 7 let nevidělo zimu, pak ho žena zrušila....
Pak jsme koupili Felicii a pak Focus mk1, teď jen 7er....nejsou prachy a ani zatím 2 auta nepotřebujem, nemám ani garáž :)
Zlej sen co? Jezdit musím tak proč ne zrovna sedmou....ale sere mě to, jenže jinak to prostě teď nejde...
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Fredyho E38 750iL

Příspěvek od volf-m »

Calife, normálně mi naskákala vyrážka jak čtu ten tvůj příspěvek :) Pro mě tohle horor
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Fredyho E38 750iL

Příspěvek od alap »

Pro mě taky normální den, nejezdím s tím sice každý den do práce, na to je služební, ale jezdí s tím paní a to třeba dvakrát týdně 10km a jednou 40km. A je úplně jedno jaké je počasí. Je to zkrátka auto a to musí jezdit.
ex e38 728ia 99 LPG
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Fredyho E38 750iL

Příspěvek od Spooner »

calif píše:taky jsem měl dvě auta, když jsem byl sám a jezdil jsem e36 325i kupé, to 7 let nevidělo zimu, pak ho žena zrušila....
Běda mužům, kterým žena vládne :D :D :D
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Fredyho E38 750iL

Příspěvek od alap »

Já si teda nestěžuju. Kolik ženských by mělo kecy, že jezdit skoro 5m autem nebude. Pak bych měl zase já problém a tady vůbec třeba nebyl.
ex e38 728ia 99 LPG
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Fredyho E38 750iL

Příspěvek od oxik »

Moje e38 je teď ve stavu, kdy mám plnej kufr hrozně potřebnýho bordelu, kterej přendavám ze zadních sedaček, když potřebuju odvézt víc lidí. Třeba včera jsem vezl vzadu 5 holek, nestěžovaly si :D Umyto už nemám přes dva měsíce, protože 1. není čas, 2. než dojedu z wapky domů, je to znovu zasraný. Jak se říká, auto musí složit vám, ne vy jemu :D Akorát mi pěkne dlouho trvalo, něž jsem na to přišel
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Fredyho E38 750iL

Příspěvek od Filozof »

Oxiku to s tebou souhlasím jen já tam mám dvě děti a manželku jinak sám do práce případně s kolegyní kterou mám vedle sebe ...a kufr tam je nářadí pro strýčka náhodu a jezdím každý den 75-90km.
Jen ted me trápí ten blbá ABS kostka a Falcon mi to nebere snad se mu dnes dovolám :-)
Musím rychle opravit bud dvě čidla nebo jednotka co tak čtu na netu tak 90procent jednotka ...skoro všichni objednají čidla a pak řeší jednotku stejně.

Takže tak ... jinak kufr je na bordel a kůže vozí lidi ... :-)

PS: Těším se na pořádnou ledovku či sníh a já bez abs /asc budu jen nadávat že jsem idiot to neopravil dřív. :lol:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět