Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"- !!! NA PRODEJ !!!

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od calif »

Koupíš pelech, zaplatíš převod, možná ekovypalny, koupíš zimaky, zaplatíš povinný, STK ,vymenis olej a filtry, na zimu většinou i baterii, budeš jezdit v cajku se zamlženým sklem, bez webasta,bez výhřevu sedaček a někdy i zrcátek atd atd.....super věc po polovinu roku a někdy i déle..... řešit depozit..
Kupovat druhou sedmu je už überkravina.
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Filozof »

Pokud vezmeš e46 pelech to bejt nemusí ... vyhřívání zrcátek a základ to má ... 800 přepis a 2,5k povinné ručení ... stk to třeba rok či dva má ... no a projde ti u šikuly za 2ku vždy ...takže jsou auta pokud vybíráš co i nějakej slušnej základ mají a jezdit se stím dá ...

Je to jen další možnost no ikdyž to je jen 8tis ročně s tou 7mou tak ta zima se bude podepisovat ... pokud bude po 3-4letech řešit dveře a rez ...plus chycený kufr ... ono to pak naštve ... Koupit auto na zimních i se sadou letních se dá taky klidně za pár korun.
Ted tam je jedna 328i pokud by šla se slevou za 40-45 je to fajn zábavné auto na zimu.

https://auto.bazos.cz/inzerat/97605570/ ... 6-328i.php
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od volf-m »

E46 pelech bude na 99 procent. Rozhodně tam najdeš nějakou tu korozi, na zadní nápravu se nejspíš nesáhlo, pokud nebude rovnou vytržená. U faceliftu je obrovský problém se 4 válcovou benzínovou motorizací, tam je to prostě špatně. U půlky nefunguje DSC, svítí airbag, blbne sahara... z mého pohledu není o co stát. A M52TUB už taky není tak blbuvzdorná jako tvoje bez TUB ;)
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od calif »

Za mě leda tak feldu, jiné bmw než 7 bych už nechtěl, a bmw v pelechpacketu pro mě nemá smysl vůbec. Jezdil jsem delší čas v e39 a prostě ne....
Je to jen auto a je to k ježdění, starám se o to a udržuju to čistý....ale jednoho dne zemře.....a když do ní sypu tak ji taky pohřbím... není to Ferrari nebo Gulwing nebo E-Type a nejspíš ani nikdy nebude...a jestli tak mi bude přes sedasat a tak dlouho ji neudrzis ani kdyby jezdila jen weekendly....
Syrupe kašli na to a rozbij to prasátko :D
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Syrup »

kdepak, jak pisu uz nekde vys, tohle "winter car" obdobi, kdy jsem bejvalou 330i zavrel do garaze a jezdil cordobou 1.9 sdi (ktera mi pak slouzila i jako daily asi 4 roky) uz mam fakt za sebou...do jakyhokoliv kramu za par desitek tisic leti prachy, ani to nechci nazvat investici, proste prachy do kanalu spis, vzdycky, a hlavne- aut se potrebuju spis zbavovat nez prikupovat kokotiny ktery ani nemam uz kde parkovat. Navic sedma je takova moje nocni mura, kde jsem delal uz fakt skoro vsechno, takze kupovat si dobrovolne dalsi, to uz bych si to snad radsi hodil :mrgreen:

Rez to ma jen na tech dverich, zespod, navic ja to jezdim mejt pomerne casto, samozrejme ne kdyz mrzne, ale nemyslim si ze s tou soli to bude tak zhavy, ze by se to rozpadlo za par let...

Chtel jsem to hodit na zimni styling 32, ktery se mi valely v garazi uz nekolik zim kdy sedma nejezdila, jenze jsem zjistil ze jsou dost osklivy a chteli by renovaci jako sul, a navic je na jedny gume trhlina, takze koupeny zimaky na Alpiny, nasadim pricniky, rakev a bude z toho daily sedma na dvacitkach, kde se na 275kach vzadu nevyhrabu na snehu nejspis vubec nikam :lol: ale.. uvidime! :D
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od P3RF3KT »

Odvaha ti rozhodně nechybí, ale co, jak řikáš, je to furt jenom auto a to se má používat. Srát na city. Osobně si taky už neumim představit že bych měl plně funkční, velký, vybavený auto a kvuli nějakym pocitům jsem jezdil nějakym pelechem za par korun ve kterym trnul jestli se v něm nezabiju, nebo díky jeho stavu nezabiju někoho jinýho. Já teď před zimou pořídil 650i SMG a taky si ji hodlám v zimě pořádně užít.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Syrup »

Presne tak! Je to jenom auto a navic kdy bych si ho mel "uzit", nez kdyz zrovna mam cas, tudiz podzim-jaro? :D V lete se na nej tak maximalne prasi na dvore, protoze na to proste cas nemam.

A navic, jeste rozvedu ten wintercar napad od Filozofa. Tenkrat jsem mel krasnou 330i predFL v mtechu, po dvou zimach mi bylo lito s ni jezdit, tak jsem koupil na zimu cordobu SDI asi za 45k v ty dobe, slouzila nejakej ten patek, pak na tom zacal odchazet vejfuk, podvozek, atd atd, motorove a prevodovkove super, ale jinak to zaclo reznout a odchazet uplne stejne jako kterykoliv jiny auto. Takze do toho taky letelo treba 50k, a postupem casu jeste vic, protoze to auto me vozilo denne, jelikoz jsem pak 330i prodal a koupil e30 325i cabrio, ktery je doted "to pravy" summer car.

Takze jsem koupil supr sracku cordobu, ktera nejela, nemela klimu, a stejne do toho letelo kilo (minimalne), abych pak po roce 330i prodal a nekdo s ni jezdil jaro-leto-podzim-zima a ta kara je uz stejne nekde zrezla a ojezdena. Takze jsem vlastne nedocilil vubec niceho :mrgreen: jen jsem byl minus spoustu penez. Onehda kdybych si tu 330i nechal a jezdil s ni doted, tak i kdybych do toho sypal, furt bych usetril mozna i na pul baraku :mrgreen: takze proste- jebat wintercar, 740i bude jako daily snad v pohode a kdyz ne, tak se problemy proste opravej a bude se jezdit dal. :D

teda, idea to je pekna :lol:

PS: Perfekte, 650i smg cenim! :)
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Filozof »

OK no já mám kamaráda co jezdí s feldou 1.6i kombi koupil ji od dědy co sní najel 65k a jezdil sní deset let a říkal ze do auta krom benzinu oleje a filtru nic nedal za deset let jen tlumiče za 500kč x2 co kupoval a brzdy za par stovek.... říkal nejlevnější auto co měl ... něco takového tak to taky. Nic nestojí a to auto jezdí dodnes denně.

Jde o jedinnou věc a to je rez která chytá na e38.
Pokud bys měl e65 tak nikdo neříká at si ji necháš na léto ... jde o to kdybys měl e65 tak to ani nikoho nenapadne nejezdit stím v létě... U e38 je to horší ...tam to chce vystříkat dveře a dutiny voskem prej každej rok ...a stejně se to oddaluje. Nevím jak ochránit kuft ten prostě chytá všem kolem SPZ světel a lišty... taky asi budu měnit na jaře s lakem. :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od calif »

Syrup palec hore :)
Filosofe, ne každý má feldovej poklad po dědovi, já měl feldu k BMW cca rok a půl, a to jen proto že ji v práci chtěli vyhodit na ekolikvidaci, tak jsem ji dostal prakticky za převod, což bylo i tak asi 3500kč, jenže nebyla to zrovna vonavka, takže rozvody,tlumiče,brzdy,baterie atd.... a je tu další jenže...shnilo to za jednu zimu tak že bys to nepoznal....takže šla pryč za cenu pneumatik co jsem na ní taky bláhově koupil....všechno hnije, a kupovat co dva roky new wintercar ? e38 je taky jen auto...pro většinu lidí dokonce naprosto bezcený :)
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Syrup »

Dneska objednal H&R pruziny, -35/15mm, furt me stvalo jak to auto je zvedly vepredu jak parnik oproti zadku. Tak uvidime jak to bude vypadat az budou na aute... :) a sehnal jsem je za supr cenu, to neslo nevzit, vzhledem k tomu ze stejne budu delat casem tlumice a podvozkovy casti.. :)

Je to proste JENOM auto, neni to moje modla, je to jen vec na uzivani a samozrejme se ji budu snazit drzet v co nejhezcim stavu. Ale zaroven se z toho neposeru kdyz to nekde chytne nejakej skrabanec od pitomce na parkovisti kdyz pujdu treba do kina.

Premyslim o trech vecech vecech:

1) prekopat to cely na shadowline. Ty chromy me zacinaj trochu stvat, shadowline spolu s bodem 2 si myslim tomu vic nez pomuze- PS: vi nekdo jak nejjednodusseji na to? Kdyz samozrejme pominu nakup novych BMW dilu?

2) Eisenmann vyfuk. Ne ze bych byl potreba slyset, ale vzdycky se mi zdala sedma takova az moc utlumena a ty koncovky mi tam oproti origo Alpine proste chybej. Jaky na to mate nazory?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a tady video. Myslim si ze to je uplne v pohode zvuk hodnej takovyho auta, a ne zadnej tuningovej nesmysl. Dela se SPORT a RACE verze, ja bych vzal tu SPORT, proste jen takovy "decentni"....



Me se to libi, a to tak ze velmi. Jen bych narazel na prekazky- rezani narazniku a predelani plneni LPGcka z narazniku do vicka pod nadrz. Ale to neni nic s cim by si neslo poradit. Jen nevim jestli na to uz nejsem starej, na takovyhle tuneni vejfuku a tyhle picovinky :mrgreen: Navic u auta ktery mam na denni jezdeni.

3) polepy ala Alpina. Nejaky Slovinci to prodavaj primo na e38, koupil bych zlaty, predek zadek boky. Ale nevim nevim, spis to necham asi bez nich, protoze proste Alpina to neni, tak proc to z toho delat jeste polepama?... ale zas treba na tomhle obrazku:

Obrázek

Obrázek

je jenom predek a libi se mi to dost, jak je to snizeny a navic moje barva.....

Jen pro info: jeste jsem se neposral uplne a nerozjizdim dalsi projekt :D je to jenom takovy to "co by slo vsechno udelat" ... a kdyz premyslim ze si to auto necham jeste dalsich treba 5 a vic let, tak proc si to trochu neupravit k obrazu svemu, zejo :)
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
Odpovědět