Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"- !!! NA PRODEJ !!!

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Filozof »

Auto máš krásné. Šel bych nejlepší možnou cestou a tím je nechat výfuk takto schovaný seriově ale udělat klapku. Můžeš si pak sám ovládat tlačítkem zda sportovní zvuk V8 otevřeš nebo necháš klidně ševelit jako serie. má to spousty výhod a budeš spokojenej a hlavně nebudeš řezat do nárazníku.

něco takového. Klidně se poraď jak na to či domluv. Myslím si že by to šlo za rozumnou cenu udělat.

https://www.youtube.com/watch?v=sQDan0uKLmk
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Syrup »

Takze nejaky progress:

jak jsem si myslel ze se do toho nepolozim, tak opak se stal pravdou :lol:

koupeno:

Bilstein B4 dopredu dozadu

Obrázek
Obrázek

H&R snizene pruziny -35/15mm

Obrázek

pak komplet sada ramen dopredu dozadu- ATP, hodi se to tam a uvidime kolik to najede, za tu cenu i kdybych to mel menit co 2,3 roky tak je to top.

Obrázek
Obrázek


Dale jsem koupil 20" zimni pneu na ty Alpiny, teda, koupil jsem ciny, nejaky Gripmax ci co, ale za tu cenu snad fajn i dle recenzi a na to moje mrdani v zime to snad staci. No, uvidime. Klidne me za ty gumy muzete vyhejtit :mrgreen:

Obrázek

Sedma je momentalne u mechanika na vymene zadniho loziska kola, lanka kapoty a jeste nejaky picovinky, za tyden mu tam odvezu vsechny tyhle veci co mi do ty doby prijdou na postu (neco uz mam i doma). Pak je v planu prezuti sedmy na hnusnou zimni sadu 18" stylingu 32 na kterejch se budu stydet jezdit (ty kola jsou v dost spatnym stavu), odvezu si Alpiny a jelikoz jedno kolo je nejspis nakopany, jdou na rovnani a rovnou je necham cely zrenovovat (jelikoz jsem idiot a parkrat jsem se oprel o patnik)....

Pak nasadim ty pricniky a rakev a odjezdim zimu :mrgreen:

A az bude jaro a ja vydelam nejaky kacky, pujde sedma znova do servisu. Mam slibeny highgloss dekor pro ktery musim dojet+shadowline, ktery ale jeste nevim jestli tam vubec budu davat, jelikoz ten chrom se mi porad nejak libi. Pak prijde nalakovani velky casti karoserie+osetreni nejaky ty rzi a zalakovani. Do ty doby uvidim jestli se rozhoupu pro toho Eisenmanna nebo ne. A do zacatku pristi zimy bych chtel stihnout jeste renovaci interieru, respektive sedacek, at se v tom cejtim jak ve skoronovym aute, kdyz uz s tim mam jezdit opet par let.

Ve zkratce proste nejdriv technika a pak az poradna kosmetika.

Tak drzte palce :D
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
tomas01
Příspěvky: 134
Registrován: pon led 11, 2016 6:56 am

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od tomas01 »

No vyzera to na pekný príbeh.Je sa na ci tesit.
;)
E38 730i 1995
Uživatelský avatar
Alois
Příspěvky: 474
Registrován: ned kvě 16, 2010 12:49 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Alois »

Mám teď nově ty Gripmaxy na Mercedesu GL x166 na Amg kolech, protože v 21 rozměru se nedají normální koupit (mimo Gripmaxy nejlevnější myslím Nokiany za cca 32tis) a to se mi prostě z principu za zimáky dát nechce. Stejně jsem za ně dal 18tis a 19ti palcovou zimní sadu prodávám. Ojetiny od jisté doby odmítám, vždy kupuji velice kvalitní nové pneu, tady jsem udělal výjimku.

Ta hlavní zpráva - kolem 70-100km/h prostě hučí.... Uvažoval jsem to reklamovat, vadí mi to, ale není alternativa. Opět se mi potvrdilo že na pneu nemá smysl šetřit a kupovat no-name.

Podruhé bych je nekoupil. Uvidíš jak to budeš cítit ty, jsem zvědavý jestli jsem tak nedutklivý jen já. Na GLu v Amg paketu ty 19ky vypadají strašně a auto na nich leží, takže nemám jinou možnost.
Alpina B6 e63 4.4 Alpina Blue, M3 e46 manual Phoenixgelb/Kiwi, 840i Grancoupe Individual Dravit grey, Z3 Coupe 2.8 M52TU cosmosschwarz manual… a pár dalších non BMW
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Syrup »

Je to jak rikas, ono i v ty 20itce je nejlevnejsi "non-china" guma za snad 6,5k, za coz mam ty gripmaxy 2. Ano, souhlasim ze na gumach se setrit nema atd, jenze ja s tim autem najedu relativne fakt malo, a tak jim nejaky to huceni dost mozna odpustim. Ojety gumy nepripadaj v uvahu, to stokrat radsi novou cinu nez ojetou, nekolik let starou "znacku".... Za tech 10,5 bez DPH jsem to risknul, tak uvidime, dam vedet co si o tom myslim :D ale az tak po Novym roce, driv to asi nebude...
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Filozof »

kolik v tom srovnání vychází nějaké NEXENY nebo BARUM ? To považuji za lepší střed s rozumnou cenou. Ti korejci dneska už umí dobré pneumatiky udělat. Číně bych se bál že to za 10k sjedu na kost ...případně to bude skákat apod. Kamarád měl na 5er čínu a furt řešil problémy s vibracemi po přezutí ...až je vyhodil a koupil jiné lepší značku tak vše bylo v pohodě. Od té doby slovo čína je sprosté slovo. :)

Jinak pěkný upgrade ...

Já mám dnes po vytržení nárazníku při parkování zase chutě hodit auto ze skály ... :roll: :(
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Syrup »

reknu ti to takhle, v rozmeru 275/35 r20 se dela gripmax za 3,2k coz jse sehnal ja, pak Nokiany asi za 4,7 dle heureky na nekterych shopech, jenze s dodanim za 2 tydny (takze vlastne buh vi kdy), ty s dodanim hned jsou ty samy za 6,7, takze si dokazu predstavit ten DOT na tech za 4,7 ... a pak dalsi ne-cina az za 5,7 ....jako jasne, nepotrebuju setrit na pneumatikach, ale procetl jsem snad vsechny uzivatelsky recenze na ty pneu, az jsem si rekl ze je testnu taky. Proste a jednoduse- uvidim. Trhac asfaltu sedma nejak moc neni, takze na to klidny jezdeni by mohli byt OK. Stejne jako jsem tenkrat na kabriu mel Nankangy, ktery vsichni hejtili, ale ja to s nima uz koupil a odjezdil v pohode asi 2,3 sezony, nez jsem koupil Conti sport contacty...ale je samozrejme fakt ze kabrio je letni auto a za mokra jsem s nim moc nenajezdil :mrgreen:

PS: barum ani nexen se v tomhle rozmeru snad ani nevyrabi.
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
Uživatelský avatar
Alois
Příspěvky: 474
Registrován: ned kvě 16, 2010 12:49 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Alois »

V mém rozměru 4x 295/40/21 taky nic normálního pod 32tis a i na ty Gripmaxy jsem čekal 2 týdny. V mém případě je ještě problém že kupuji pneu zimní 17ky zaměstancům, rodině, firemní auta jako dodávky atd, takže jsem tuto zimu vyplázl minimálně tak 70tis. za zimáky a dalších 32tis jsem prostě dát nechtěl.. Navíc sám používám na zimu dvě auta. A to je každý rok nějaké 3 sady..

Že by třepaly, to zase ne. Paradoxně třepou 21ky ContisportContacty co mám na léto na tom GLu. V několika pneuservisech mi řekli, že je mám zahodit, že se nějak špatně sjely, přes léto jsem vyvažoval tak 4x, vyhazovat se mi je nechce, mají cca 80% vzorku a je to pálka. Hučení se u těch Gripmaxů po najetí cca 500km o něco málo uklidnilo, ale hučí stále, tak uvidíme. Na F30 jsem jednou před lety (2013-2014) koupil něco podobného v 18tce, hned jsem to vracel. Pak jsem koupil Firestonky v šípovém rozměru a jen o něco lepší, tak jsem se na to vykašlal a posléze auto stejně prodal.

Ono už tím lehce šípovým vzorem a hodně články budou ty pneu už z podstaty hučet. Nejlepší pneu co mám na 20kách letních na 640d a na R8čce 19kách které jsem loni kupoval nové na oboje, jsou P Zero a to jsou nej pneumatiky co jsem kdy zažil.
Alpina B6 e63 4.4 Alpina Blue, M3 e46 manual Phoenixgelb/Kiwi, 840i Grancoupe Individual Dravit grey, Z3 Coupe 2.8 M52TU cosmosschwarz manual… a pár dalších non BMW
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Syrup »

Tak nedivim se, ja bych si cinu na 640d ani R8 fakt nedaval :D Za ty prachy si myslim ze budou OK. A i kdyz budou mit nejaky mouchy, tak stejne se s tim autem vetsinou jen plazim po praze anebo fakt malo kdy nekam dal, takze je to jedno. Vicemene. Ano, kdybych bydlel na horach, pripadne nekde kde je tuha zima, tak taky uvazuju jinak, ale v Praglu je to vetsinou fakt dost easy, takze dat za novy gumy min jak pulku nez za novy "znackovy" gumy mi prijde jako celkem fajn vec. Aspon budou prachyn a poradnou renovaci tech Alpin.. :)
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
Uživatelský avatar
Alois
Příspěvky: 474
Registrován: ned kvě 16, 2010 12:49 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Alois »

S tou krávou od MB jezdím většinou slušně, ale teď je toho tolik, absolutně nestíhám, že i s tím autobusem jezdím jako prase. Já si zase říkám otravovat se zimákama, kvůli těm pár dnům, normálně by se dalo jezdit na letních...

Dej pak vědět, držím palce v progresu.
Alpina B6 e63 4.4 Alpina Blue, M3 e46 manual Phoenixgelb/Kiwi, 840i Grancoupe Individual Dravit grey, Z3 Coupe 2.8 M52TU cosmosschwarz manual… a pár dalších non BMW
Odpovědět