Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"- !!! NA PRODEJ !!!

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Syrup »

Filozof píše: čtv lis 22, 2018 11:16 am Syrupe zrovna u tebe bych to auto schoval na ty 4měsíce do garáže....toho je fakt škoda ... ta sůl je pěkné svinstvo ...pak spláčeš nad tím autem... není to škoda kvůli pár výjezdům do soli v zimě ?
Na to si nech daily auto a E38 nech v garáži na jaro ... když už jsi do ní naházel lopatou peněz. ;)
pisu ze daily za rok vracim, tudiz kdybych sedmu zavrel do garaze (jakoze kazdou zimu zaviram), tak budu muset resit zase nejakou dalsi karu a to uz nechci, mam tech aut moc, proste bych ji rad pouzival i v zime... nicmene mozna to tak nedopadne a sedma mozna nakonec pujde z domu a prijde 330xi e91, ale je to v hodne rany fazi uvahy...

a abych si kupoval nejakej strep na zimu, z toho uz jsem nastesti vyrostl :-)
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Filozof »

Z toho co píšeš jsem pochopil že máš několik aut a že stejně jej moc nevyužiješ. Takže to ty nejhorší chvilky vydržíš a budeš jezdit dodávkou nebo tím třetím autem co máš doma. A ty 3-4měsíce vydržíš případně když bude sucho se projedeš.

Jen mám pocit že ikdyž je sucho, tak je bílá silnice od soli a ta se lepí na auto. A v mrazu jak umyješ auto od soli ? Jedině myčka. Což je zase škoda.

Pokud máš několik aut tak právě nemáš žádný problémy jezdit s čímkoliv jiným a tím šetřit 7er a hlavně karoserii. ;)
Takže rok to ještě vydržíš a pak uvidíš. Bud auto prodáš nebo něco vymyslíš. :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Paulie001
Příspěvky: 324
Registrován: pon úno 27, 2012 3:19 pm
Bydliště: Petřvald u Karviné / München

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Paulie001 »

Filozofe, hned v prispevku nad tvym pise, ze daily pristi rok vraci... Proto resi sedmu jako daily, at nemusi porizovat neco jineho, kdyz bude mit minimalni vyuziti pro to auto
E38 750i
E36 323ti
E30 316i TC2 Baur
----------------------
ex: E38 730i, E36 320i Touring, E36 318i Tour LPG, S211 E500, e36 316i Compact
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Filozof »

Jasně píšu v poslední větě že něco vymyslí. Měl jsem zato že má ještě další auta doma. Dodávku....
Jinak je to opravdu škoda jakékoliv pěkné e38 v krásném stavu ty 3-4měsíce v roce kdy solí silnice jezdit ven.

Osobně jsem zjistil že největší podíl na dveřích mají lišty jak spodní tak středové lišty. Pokud dobře nesedí a je tam 1mm mezera mezi lištou a dveřma tak už se tam usazuje voda a někdy protíká dovnitř do dveří...a pomalu a jistě likvidují dveře.

Uvnitř dveří totiž není z výroby kvalitně provedený lak a ochrana. Takže rozebrat dveře a prostříkat kvalitním lakem či ochranou voskem apod by mohlo na chvilku pomoci. Ale je to takové polovičaté řešení.

Sám měním dveře 2x a blatník na autě a snažím se jej navoskovat z obou stran a stejně si myslím je to jen na pár let ten plech pokud bude venku v provozu ... samotného mě to mrzí že mám jedno auto a dopustím že sul se dostane na dveře a bude za čas reagovat a ničit vše co přijde do cesty.
A to nemám voňavku. U té sirupové 740ky by mi to bylo stokrát více líto.

Raději bych si pořídil nějakou 7er hujdu na zimu za 40k nebo naopak nějakou 3er či 5er na lítačku v zimě. A krásnou e38 schoval na jaro-léto-podzim
5er e61ky se dají za 80-130k už taky pořídit a zimu vydrží ...nějakej kombík bude sloužit pár let v pohodě pokud nebude hledět na výbavu a extra pěkný stav ... dají se za pár sehnat. Taky o ní uvažuji o e61 525-530i jako jednu z možností. ... mám variant v hlavně několik ale já jsem jinej případ ...nemám leštěnku a hledám jedno auto na vše ... rodinu, práci, dovolené i denní ježdění.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Syrup »

Tyjo, debata se dostala trochu jinam, ale alespon to tady zije :) Jde o to ze muj momentalne setup je: kia ceed daily, na operak, iveco- kterym jezdim do prace (a vetsinou makam tak 3/4 roku z roka), e30 cabrio (summer car) a 740i (dalsi summer car). Vetsinou zacinam pracovat tak brezen-duben a kdyz jedu, tak vetsinou v kuse, treba do listopadu/prosince. Tim padem- nemam cas ani na jedno letni auto, protoze jsem furt v praci. A Kia stoji pred barakem, protoze jezdim deno denne dodavkou. Takze jsem vymyslel to, ze nepotrebuju novy auto na operak, za ktery zaplatim 60 na rok, najedu s nim tak 8-10k rocne (se psem do lesa, na obed, obcas vylet kdyz je cas) ale Kiu vratim, nevezmu si nic dalsiho, a sedmu budu pouzivat proste kazdy den, tzn. na tech 8k kilometru rocne, vcetne zimy a sem tam hor. Nemyslim si ze bych to auto nejak zasadne rychle "odprasil", protoze se o kazdy auto staram. Ano, bude to daily, ano, se sramama se pocita, ale nemyslim si ze by se to auto rozpadlo za par zim, kdyz se nerozpadlo doted, a to jezdilo v soli 15 let (dovoz ze svycarska, tam snezi fest :D a kamos od kteryho to mam s tim jezdil v zime taky). Jediny co je rezavy je spodek PZ dveri, to je vsechno. Najare bych nechal udelat kosmetiku + lak na nekterych casti karoserie, a pritom by se vystrikaly i dutiny (dukladne). Samozrejme- je to sedma- porad bude neco odchazet. Ale kdyby vydrzela 3-5 let, i za predpokladu ze do toho neco nasypu (a ze uz jsem tam nasypal fakt RANEC), tak si myslim ze porad bude ekonomicky vyhodnejsi jezdit sedmou, nez platit 60 rocne za operak, a to jsem vzal auto z ty nejspodnejsi hranice mesicni splatky.

To je muj pohled na vec :-) Sedmu jsem puvone i kupoval jako daily, ale pak se zacla srat jak na bezicim pase a ja potreboval jezdit do prace- tzn vzal jsem ceeda, jenze 2 roky nato jsem koupil dodavku kterou do ty prace jezdim a jeste mi za ni platej :) takze ceed je vlastne nevyuzity k puvodnimu ucelu, kvuli kterymu jsem ho bral.

HLAVNE- nez to nekomu nadelit za 130, tak to fakt necham snad radsi rozpadnout na sracku a az karoserie bude uplne v loji, tak se to rozkucha na dily.

Dalsi auto urcite resit nechci, vzdycky jsem na pouzity auta mel dost smulu, a jak pisu vys, u ty sedmy jsem se snad uz vyvaroval velkymu procentu veci co se muze posrat, protoze se toho uz fakt posralo spoooousta :D .... a s jakymkoliv dalsim "vrakem" za par desitek tisic by to zaclo cely nanovo, a na to uz nervy proste nemam :) konec hlaseni :)
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od caknakis »

Syrup píše: pát lis 23, 2018 11:23 amtak si myslim ze porad bude ekonomicky vyhodnejsi jezdit sedmou, nez platit 60 rocne za operak
Nebude.
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Syrup »

na tech 8 tisic co najedu, s ohledem co v tom uz vsechno zahucelo, tvl, musi bejt :lol:
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od volf-m »

Sám musíš vědět jestli je auto ve stavu, že se vyplatí nechat jako uloženku. Pokud ne, bude jen dobře ať jezdí, v garáži zas tolik radosti nenadělá. S ekonomikou provozu bych to ale neviděl jako nějaký zázrak. Ušetřit asi hodně neušetříš.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Syrup »

To je prave ono, auto je ve stavu kdy by mohlo nejakej ten rok vydrzet bez toho aniz by tam letelo kazdej rok pade :D tak to zkusim a uvidime, treba to vyjde, treba ne, ale vzasade se muzou posrat uz jen “blbosti”, protoze vsechno ostatni se uz posralo a tudiz je to vymeneny :mrgreen:
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Syrup- e38 740i 1998 "Alpina"

Příspěvek od Filozof »

zase koupit za cca 30k auto na lítačku kde nebudeš nic řešit ... případně servis za stokoruny ... nějakou starou pelešnici... na pár let a 7er bude čekat od listopadu- března každej rok ... něco ve stylu fabia 1,4mpi nebo e46 ...apod. Taky možnost.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět