oxik orientblau 740i

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od zzeli »

Joo Ford. Jak jednou zkusis, uz nechces jinak :D
S mistem to tak je, BMW jsou na tom bidne a to i 7er. Mozna je to trochu tim, ze sedacku v mondeu mam serizenou jinak, ale i tak je to v nem na delku lepsi. Na sirku asi stejny.
Kdyz to mas tak narachly...nemas tam adaptivni tempomat?
Co se tyce rizeni, tak mam radeji 7er nez MK3 mondeo. 7er je stabilnejsi do zatacek, ma i mensi polomer otaceni a je komfortnejsi na EDC podvozku. Na druhou stranu kam se hrabe stary dotazeny snek prevodky na podstatne mladsi hrebenove rizeni :)
Motor asi jasny, ktery mam radeji :D
Obcas tu naftu protahni kvuli DPF. At slouzi a nadoba ostrikovacu at je bezedna, jestli budes tocit dal videa na YT :)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od oxik »

P3RF3KT píše:Svet se v prdel obrací...
Ty taky nejezdís každej den s e38, tak nechápu co tvůj komentář má znamenat. Kdyby byla e38 tak super, tak si nějakou privezes pro sebe a jezdíš a ní. Já prostě nemám na to živit dvě auta, z čehož jedno bude jen nevyuzitelna srdcova záležitost.

Zzeli: ACC bohužel nemám, ani jsem při procházení inzerátů na žádný mondeo s acc nenarazil..včera jsem.presedl z kolegovo mondea s powerahiftem do 7er a dost mi vadí, jak je všechno měkký a tupý (řízení, brzdy, automat), nicméně ten výkon a projev tam.chybi. DPF při mém stylu nebude problém, ručička otáčkoměru se ke spodním číslům moc často nepodívá :D videa budou, ale nemám na to moc času ;)
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od volf-m »

Asi takhle, Mondeo je velký šedý auto. Auto, ke kterému asi nebude člověk mít nějaký speciální vztah, každých 5 minut si ho fotit, jezdit na srazy, dodělávat do něj výbavu, řešit každej škrábanec, každý ťuknutí. Je to auto, kde ti nevadí ho startovat i kvůli cestě 800m přes ulici, nevadí do něj dát něco špinavého, jíst v něm... zkrátím to, je to prostě spotřebák. Odveze tě to kam potřebuješ, na parkovišti si toho nikdo ani nevšimne, při běžných dopravních situacích nejsi čurák v Baworáku.
Myslím si, že je to tady tak 50:50 kdo má e38 jako druhý auto a kdo s ní denně jezdí a je logický, že jich bude čímdál víc stát v garáži. Mám e38 rád, je to strašně hezký auto, ale každou chvíli člověka překvapí nějakým svým rozmarem, a proto je i často diskutovaná spotřeba až na posledním místě, protože jestli jezdíš za 8 nebo 14 je jedno, když tam vyšleš 60 za rok a nikde to není vidět ;)
Osobně bych si Mondeo nepořídil z hlediska pohodlí, chci auto, kde se můžu rozvalit jak prase tzn. musí mít velký pohodlná křesla a odpružení spíše do komfortu. Oxík je ale ještě mladíček, takže spíš preferuje jízdní vlastnosti. Snad nikdo se tu nebude hádat, že na technický trati by na silnici to Mondeo mělo na vrch. Další co bych nechtěl je manuální převodovka, taky ACC mi v kombinaci s fofrklackem přijde k ničemu, je to docela častý u e60, ale nechápu to.
Já teda Oxíkovi určitě přeju, ať Mondeo slouží. Chci za půl roku slyšet, že to po tobě nic nechce a jen tankuješ. No a jak to bude s tvou 7er dál (nebo s jinou) se taky nechám překvapit.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od oxik »

Je to jak píšeš, auta typu 7er mne už omrzela (někteří vědí, že jsem zvažoval fetona), a prostě nemám dolary na to udržovat ho ve stavu, v jakém bych si přál.
Máme nějakých 5-6 let focuse mk2, který za celou dobu v servise nestál ani 10 tisíc a většina z toho byly výměny olejů a filtrů, nic závažného. Mondeo je oproti tomu mnohem lépe odhlučněné a podvozek je laděný mnohem více do komfortu. Kdyby ve Focusu byl 2.0i, tak díky podvozku by spoustě namachrovaných 3er natrhnul prdel. Chtěl jsem benzína, ale až 2.5T má 6st. převodovku a powershifty (dvojspojky) v letech, na které bych finančně dosáhl, nejsou moc spolehlivý - proto manuál a nafta. Kolega si ve stejný den koupil téměř totožný (viz fotky), ale je to 2011 a powershift, jel jsem s tím k Milanovi a jelo se mi s tím hodně pěkně, nicméně obyčejnej automat mi vyhovuje víc.

Jinak přesně je to o tom, že to nechám stát kdekoli, kdykoli a je mi jedno, když přijdu a budu to mít odřený nebo něco hůř, je to jenom auto, tak co :D Až budu mít před jménem Ing. a nějakou stálou práci, pravděpodobně se k autům typu 7er vrátím, uvidíme co bude :lol:
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od Huff »

Za mě máš palec, že jsi měl to srdce na sedmě začínat. Kdo si pamatuje, jak je těžké dávat dohromady koruny při studiu bez stálého příjmu, ví, o čem píšu. Přesto jsi z toho neudělal cikánskou paštiku, ale servisoval jsi to na úrovni, do které se každý neodváží. A nejezdil jsi s tím jen kolem kostelní věže.

Že to po čase unaví a je to spíš než radost koule na noze je pochopitelné. O to víc, když jsi v období, kdy je potřeba se odlepit od země i jinak, než si jen vozit zadek. Mám pěkný vozový park, ale někde hluboko v hlavě je varianta, že oželím vše, třeba i milovanou sedmu a budu jezdit nějakou popelnicí za 10 tis, abych se posunul dál.

Jsem zvědavý, nakolik se ti tvůj plán povede a kolik toho bude v průběhu dalších let Ford potřebovat.

A stejně tak věřím, že jsi tu brzo zpátky, protože sedmy jsou návykové.
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od NORMANN »

Huff píše: Mám pěkný vozový park, ale někde hluboko v hlavě je varianta, že oželím vše, třeba i milovanou sedmu a budu jezdit nějakou popelnicí za 10 tis, abych se posunul dál.
Mám hluboko v hlavě podobnou variantu a už dlouho, přesto se značkou BMW slavím letos už 20. rok, 7er mám už víc jak 14 roků a svoje E38 tds už 10 roků a najezdil jsem na něm 200 tisíc km. :D
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od Filozof »

Já bych BMW své vyměnil jedině za jiné BMW ....nato že jsem jezdil v novém superbu a nijak mě to nechytlo ani neoslovilo ...jako jo nové a za elekronickým plynem to jde ale to je vše ... prostě mě to auto nic neříká ...

BMW ikdyby to byla 3er alespon s 2,5i bude dělat radost ...prostě nevím jak to říci ale já zažil několik ošklivých situací a díky zadku a vyváženému autu a to že jsem věděl co dělat jsem se z toho dostal ...kdybych měl v té době přední náhon neudělám už fakt nic ...

Za mě jedině BMW a je fakt jedno jaká řada ...zda 3er nebo 5er či 7er ale jiné značky mě moc netáhnou ..jsou to pro mě běžná auta nic víc... a člověk už nemá tu radost co má v jizdě s BMW.
Tak to alespoň cítím já.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od Spooner »

Filozof píše:Za mě jedině BMW a je fakt jedno jaká řada ...
Pro radost z jízdy jedině BMW 2er s předním náhonem :D
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od Raisidlo77 »

Spooner píše:
Filozof píše:Za mě jedině BMW a je fakt jedno jaká řada ...
Pro radost z jízdy jedině BMW 2er s předním náhonem :D
A jako srdcař bych ještě k tomu chtěl i3 na letní nedělní projížďky, jako víkendovou srdcovku :D
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: oxik orientblau 740i

Příspěvek od zzeli »

Kdyby nekdo s temito dvema vetami chtel zajit do BMW autosalonu, tak at nezapomene na skrytou kameru nebo aspon diktafon ;)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Odpovědět