BMW 740i (e38) váleček Orientblau - konec příběhu

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
kitrop
Příspěvky: 287
Registrován: stř říj 13, 2010 8:41 pm
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od kitrop »

Ja v sedme drevo nemam vubec a myslim ze to nevypada uplne nejhur i bez nej...
BMW 730d E38 fl N46530
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od volf-m »

Tak pro mě bylo dříve dřevo sprostý slovo, u e39 jsem byl rád za černej dekor. Nebo taková světlá kůže to pro mě byl taky hnus, ale vkus se s věkem mění a teď se mi to strašně líbí, nejvíc ten perfektovo pudinkově poblitej vzor. Dneska jsem dokončil ženy kompost, měnila se origo spojka, která dala úctyhodných 310t, preventivně hadice na vodu, komplet vejfuk (zadní díl jsem měnil už při koupi). Všechen tenhle bordel stál asi 5 tisíc, kompakt má servis fakt zadarmo. Teď chci zkusit zpravit řidičovo sedačku, ta modrá je tak ošklivá až jí mám rád. Tohle všechno znamená, že se můžu dát do sání na sedmě. Znovupřesednutí do 323ti na mě zanechalo několik dojmů. Zaprvé je to strašně hbitý a ovladatelný auto, krásně odsazuje pod plynem zadek a je s ním prostě sranda. Zadruhé tam chybí proti V8 krouťák, musí se to hrozně točit aby to jelo a za poslední jsem zklamanej z hifi dsp, protože Sony Xplod rádio za 300 a komponenty JBL vepředu a koaxiály vzadu hrajou 100x líp, má to víc basů a dynamičtější zvuk. Sedmě nechybí ve zvuku v zásadě nic, je to dobře sladěný a hraje to příjemně, ale wow efekt se nekoná. Jako podtext k jízdě je to dobrý, ale stejně si pustím muziku raději v obýváku.

Jinak tohle je povoz mojí milé. Oproti sedmě má tahle 316i parksenzory a samozatmavovací zrcátka :x Sice se mi svěřila s tím, že by se jí líbila Alfa 147, ale s tu bych nemohl brát v zimě na pseudodrifting výlety. Když tohle někde vyválím, tak mě to tolik nebolí jako u té 323ti, šestiválce by byla škoda.

Obrázek

Obrázek
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
kitrop
Příspěvky: 287
Registrován: stř říj 13, 2010 8:41 pm
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od kitrop »

Kdyby jsi chtel krasnou Alfu 147 bez investic, tak mam jednu naprodej. Moje s ni jezdila rok a pul, ted jsme kvuli psa poridili chryslera pacificu, takze mame 5 aut a alfa musi z domu ikdyz ji dat nechce :lol:
BMW 730d E38 fl N46530
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od volf-m »

Já se Alfě pořád bráním, jedině kdybych toho kompakta výhodně prodal, tak bych to možná risknul. Co máš za motorizaci pro zajímavost?
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od zzeli »

To co se skryva pod hifi dsp je zrejme bohuzel jen to, ze tam je spousta koncaku (nekde jsem zahledl ze ve tride D), ktere napaji jednotlive reproduktory plus tam jsou funkce typu ozvena a trochu lepsi ekvalizer. Na konci 20. stoleti to byl mozna hit, ale v dnesni dobe se to bohuzel moc nechyta. Dnes je modelovani audia na uplne jine urovni a ty signalaky umeji se zvukem opravdu carovat. Na druhou stranu to neni odflaknuty a umi to zahrat pekne ciste i pri vyssich hlasitostech.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od volf-m »

Tak jsem dneska shodil sání s tím, že dám nové těsnění. Těsnění nebyly opravdu nic moc, takže to teoreticky mohlo dělat ten bordel za studena, ale největší humus je to LPG. Instalovalo to nějaký hovado, takže budu potřebovat sání nové. Prostě typická prasečina všude halda neoznačených kabelů plus sání bylo navrtané na autě a ještě teď tam byly ve vrstvě šlemu plastové špony. Navíc ty kovové nesmysly ke kterým vedly hadičky od vstřiků jsou umístěny tak debilně, že to nešlo ani normálním způsobem povolit. Dál budu měnit hadice k benzínovému vedení a hadici, která nevím na co je ale vede od škrtící klapky k nějakému nesmyslu co je kousek od nádobky na servo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od herman17 »

Kdyz uz to mas rozdelany, tak si vymen membranu na odvetravani klikovky a vsechny O krouzky na te trubce, cl vede do separatoru ;) taky jsem to delal a znova bych to rozdelavat nechtel, hlavne kvuli tomu LPG :D kdybys nevedel co kam patri, tak to mam jeste nafoceny :lol:
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od oxik »

taky bych se chtěl umět takhle hrabat v autě :D palec nahoru.. ukazuje se, proč bylo za takový peníze :D ale jak říkal normann, základ je dobrej
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od herman17 »

No tom nic neni, rozdelat je to jednoduchy :lol: jorsi je to pak slozit :D taky nejsem zadnej mechanik a od mala me k tomu nikdo nevedl... Mam velky stesti, ze mam sikovnyho kamose, kterej se hrabe v autech uz od mala, takze ten mi vzdycky rad poradi a pomuze.... navic na to ma i prostory.

Naradi uz mam svoje :lol: :P
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW 740i (e38) vrak edition

Příspěvek od volf-m »

Oxik: Přesně jak říká Herman, rozebrat něco je jednoduchý, koukneš na čem to drží a sundáš to. Taky nejsem machanik a všechno jsem se naučil sám, okoukal z youtube atd.

Herman17: Membránu jsem už měnil, ale diky za typ ohledně těch O kroužků na trubce. Uvidíme jak to půjde dát zpátky, snad nebudu dlouho čekat na sání.

Pro všechny: Opravdu nikdy nekupovat auto s LPG, raději udělat za pomoci někoho kdo to nezprasí.

Jinak jsem druhej den bez sedmy tak mi chybí lámání sedaček a ráno je mi zima, protože ta M52 topí dlouho.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Odpovědět