Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od JaraX »

todle by mě nebavilo, furt něco opravovat, jsem rád že moje auto celkem nic nechce,
opravit airbag je banalita.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Jaraxi a kdepak bys hledal chybu když je to chyba co elektrikář vyhodnotí že jsou dráty ok. Jen prostě bude někde nějaká odchylka v odporu kterou vyhodnotí jako chybu. Pod sedačkou v té změti kabelů ? Někdo tam napájel odpor počítám kvuli dečce prokleknuté u spolujezdce.

Klidně napíšu chybu co to přesně vypisuje.

Kdybys aspon řekl kde to hledat ...aspon 3 místa co se nejčastěji děje. Zda je to kabeláž co vede k volantu nebo k sedačce ?
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

e38 je prostě auto které funguje a jezdí ale zároveň je stále v rekonstrukci nějaká věc či několik věcí... :lol:

STK je za mnou a krom vůlí přední nápravy a řízení a dvou svítících žárovek na budících a pár drobností které nestojí zsa řeč a auto by stím mohlo jezdit dalších 20let ... to mám za sebou.
budu objednávat táhlo řízení a nějaké to rameno ještě nevím zda TRW nebo jinou značku ? Klidně dejte tip mimo LMI :mrgreen:
https://www.autodily-cardo.cz/podvozek/ ... mw-e38-01/
Aby to aspon dalších 150tis km vydrželo. Originál tam je 460tis km cca.

- Jak bude podvozek tak co hoří je vynechávající větrák pod palubkou druhá věc co hoří nebo v létě se upeču jak grilované kuře :lol: .
To je moje malá noční můra kterou tedy Perfekt zvládá za hodinu a pul ale já to budu dělat jistě 2-3x déle jelikož jsem perfekcionalista a narazím jistě na nějaké další věci co by se měli udělat či vyčistit atd , takže jistě práce na pul dne až celý den. :ugeek:

Tady si nechám video návod.
1. Demontáž palubní desky


2. DETAIL po vymontování palubní desky - vymontování větráku


A teď jakou značku větráku kde objednat ? Máte tip na kvalitního výrobce a kde objednáváte ?

Díky.

PS: Vrhnu se na to příští týden kdy bude dost času se v autě hrabat a dělat servis.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od P3RF3KT »

1. Absolutne zadna znacka podvozku ti nevydrzi 150tis. Km. Leda tak mozna original BMW a to jeste s otaznikem. U toho nejlepsiho z drubovyroby coz je LMF budes hodne rad za 90tis.

2. Ten vetrak ti nikdo jinej nez bmw nenabidne a to pochybuju že budeš chtit platit. Takže bych za par korun sah po jakymkoli jinym funkcnim. Ona to zas neni vec ktera se bezne sere a mel by si ji řešit za pul roku, rok znova
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Budu palubku a větrák rozdělávat během jednoho dvou dnů. A jsem zvědavej zda odešel ventilátor nebo nějakej odpor předřadnej před ním. Stále se točil a bylo slyšet jak chrčí jak kdyby tam něco bylo a zavazelo mu ... chvilku šel chvilku ne občas pomohlo bouchnout do palubní desky kde je umístěn ... a zase fungoval .. Ale už asi 3dny nejde vubec ani bouchnutí nepomůže.

naceněn nový z Cartecu - Cena je 7009,- bez dph :shock: :roll:
To fakt brát nebudu nejsem blázen do auta v hodnotě cca 40-50k

Pak MJAUTO HELLA za 3,2K doba dodání je 10dní... .to zní trochu líp ale ta doba je šílená.

Pak zkusím VOTON ještě a napadá někoho ještě prodejce nových dílů kde by to šlo levněji za 1-5-2K a případně měli do 3dnů k odeslání ?

Díl je to 64 11 839 18 09
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
PRAHAV8

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od PRAHAV8 »

Nekupoval bych jetej protože stejně si za něj někdo řekne minimálne litr a to už je dost když si vezmeš že to někdě 20let běželo. Já bych vzal ten z MJAuto protože to je stejný jako ten co by jsi koupil v BMW. Cena je podle mě pěkná a máš jistotu že aspon 5-6let ale spíš déle to nebudeš řešit. Já jsem ted jednu novou Hellu prodával do jedné E39 a když mi ten chlápek ukazoval jak mu to řve tak to bylo šílený. Řekl mi že někdy okolo 2018 kupoval použitý :D
Filozof píše: stř kvě 20, 2020 8:24 am Budu palubku a větrák rozdělávat během jednoho dvou dnů. A jsem zvědavej zda odešel ventilátor nebo nějakej odpor předřadnej před ním. Stále se točil a bylo slyšet jak chrčí jak kdyby tam něco bylo a zavazelo mu ... chvilku šel chvilku ne občas pomohlo bouchnout do palubní desky kde je umístěn ... a zase fungoval .. Ale už asi 3dny nejde vubec ani bouchnutí nepomůže.

naceněn nový z Cartecu - Cena je 7009,- bez dph :shock: :roll:
To fakt brát nebudu nejsem blázen do auta v hodnotě cca 40-50k

Pak MJAUTO HELLA za 3,2K doba dodání je 10dní... .to zní trochu líp ale ta doba je šílená.

Pak zkusím VOTON ještě a napadá někoho ještě prodejce nových dílů kde by to šlo levněji za 1-5-2K a případně měli do 3dnů k odeslání ?

Díl je to 64 11 839 18 09
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Díky za reakce. Mají ho na ACI.cz tak jsem ho vzal za 2,2K. Doufejme brzy dojde. :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
PRAHAV8

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od PRAHAV8 »

Jestli ho mají na ACI tak jsi mi měl zavolat nebo napsat mohl jsem ti udělat cenu ;) Jinak snad si nebral tento díl https://www.aci.cz/0600b011-vnitrni-ven ... 46719.html :?
Odpovědět