Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od P3RF3KT »

JaraX píše: čtv kvě 28, 2020 7:40 am neberu to na servis ani kdyby mi platili zlatem, ale par jich dělám
?
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od JaraX »

neberu na servis znamená že nový zákazník s tím ke mě nepřijede,
dělam jen těch pár stávajících
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

No jarax chtěl říci že existují TOP kousky co se serou velice málo a je to přesně to co jsem říkal. Top kousek nebude jezdit všude a parkovat na sídlišti kde jakej tatar mu odře auto nebo poláme plastovej nárazník apod. Prostě top kus má garáž a jezdí třeba párkrát do měsíce a ne každej den několikrát s dětma a nákladem atd.

A ano e38 je prostě finančně dneska už náročnější udržet. Stále je to 728i s LPG a těch dílů se sere málo a za málo ... nejsou to 5K či 10K jak u dražších modelů ale spíše stokorunové částky nebo pár tisíc max u nějakého dílu a práci zvládnu z 90procent sám.

Nejhorší dle mého je čas na opravy. Kdo má barák a zahradu a děti ví moc dobře jak musí dávkovat a přerozdělovat čas mezi vše aby to nějak dával.
Ideální by bylo auto schovat pod plachtu a vytahnout jej až děti odrostou ...ale to by to musela bejt 740-750i ideálně protože za 15-20let bude svět uplně jinde a díly už budou těžko k sehnání za nesmysl a mít tam starou 728i v ne top stavu nemá moc smysl.

Taky jsem uvažoval mít dvě auta ...vrak a pěkné auto na víkend ale spočítal jsem si že je to taky nesmysl a bude to stát 2x tolik peněz.
Prozatím jsem u tohoto kde vím že mám víc jak půl auta nového a hromadu dílů vyměněných a čeká mě vlastně už jen druhá pulka auta. Pokud motor a automat pojede tak už toho moc není krom karoserie která chce občas korekce :lol:

Jaké další spolehlivé BMW ??? NEvím neznám žádné ... zato v koncernech jezdí a moc toho nechtějí...

líbí se mi ještě 550i e61 a 530i Gčko v touringu ale zatím je to nesmysl a jáma na peníze takže zustávám u teorie.
550i jsou nesmírně drahé - nevim proč ale jsou. A géčka jsou taky drahé a ani to nepotřebuji.

Momentálně neexistuje levné pěkné auto co je ekonomicky rozumné provozovat....takže zustanu ještě u svého.

Bejt 550i ve výbavě běžně za 140-160k už ji mám doma. :mrgreen:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od JaraX »

a víš o tom že ty tvoje vysněny Gčka jsou ještě poruchovější jak Fka?
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Jaraxi - tak pak už to pro mě nemá smysl. Házet peníze do bezedné jámy je nesmysl. Možná proto budou pěkné starší modely e39-e34-e46-e38-65 apod stále růst na ceně ... i to je dost možné.

Takže otázka budoucí je co se bude dát skloubit dohromady aby to člověka bavilo a převezlo rodinu s věcma... a nesralo se to moc. :)
Nevím tedy pak o ničem.
Bud to ničí zub času ... nebo kilometry.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
PRAHAV8

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od PRAHAV8 »

Proč stále řešíš co se sere a nesere? Já znám asi 6 lidí co mají e38 a používají ji každý den i víkendy. Udělají cca každý týden tak 1000km ale nikomu se to prostě nesere. Mě přijde že e38 i ta moje se nesere vůbec. Je to auto okolo roku 2000 a je to 20 let starý a to že měním ramena, tlumiče nebo ventilátor jako ty, to není to že se to sere ale prostě to odešlo a dáš nový kvalitní díl a jedeš zase dál. Jo pokud bych si koupil BMW 5let starý a měnil tam budiky, ventilátor atd tak to bych řekl že se sere. Mám kamarády co měli e65 a pak f01 a vrátily se zpět k e65 protože BMW mi přijde že v době co se vyráběla f01 tak vyráběli sracky. Já sám nevím co si po e65 koupím ale asi to BMW nebude ale zatím nevím. Uvažuji o mercedesu S co se vyráběl okolo let jako f01 ale zatím to nějak neřeším.
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

No rozumím ti.

Právě ty Ska mají problémové motory a některé se musí dělat taky GO. Jinak povození i technika je super.

Jel jsem ve 3 a jedno GL a SUV ML AMG... a jako jo pěkné to je. Ale platit to je taky docela masakr ... na dílech a servisu běžnej smrtelník klidně vykrvácí ... pokud to není poservisované starší Sko za 2kila co mu opraví kamarád co se MB - JARAX zapálenej do těchto aut.

Ale co jsem slyšel částky co do toho dali docela jsem valil bulvy ...oni tedy mají statisícové platy takže jim to je fuk ...ale mě by to třeba zabilo jako 90procent populace co jezdí auty.

Kdyby mi někdo řekl že motor je v háji a chce to 140-150K na GO a ještě to bude prý za dobrou cenu, tak asi auto shodím ze skály. :lol:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
PRAHAV8

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od PRAHAV8 »

Mám tady mechanika co je ujetý na mercedesy a sám má asi 10let staré e-čko a nikdy takové peníze do toho nenarval další mechanik fanda do S-ka sám měl W140 a teď má něco novějšího a je spokojený. Myslím že to je mercedes z roku okolo E65. Neřekl bych že servis je nějak extrémní oproti e65. Pak tu mám bývalého fandu BMW který měl někdy okolo roku 2000 e39 a teď nevím jestli i e38 ale podle jeho slov vše po e65 jsou jen hovna. Byl spokojený když viděl rozdíl mezi e34 vs e39, e32 vs e38, e38 vs e65 ale pak prý BMW úplně šlo do prdele a proto začal kupovat mercedes. Znal jsem jednoho prodejce v bazaru který byl fanda do Audi a byl schopný tvrdit že A8 jedno jaká generace je o level jinde než BMW nebo MB. Moc lidí mu to ale nežralo a jsem rád že už ho nepotkávám :D Všeobecně co se mi tak zdá tak lidi kupují A8 jen kvůli vzhledu a jinak je značka Audi nějak nezajímá. Chvilku jsem jezdil v generaci hned po W140 myslím že to byl rok výroby 99 a to auto bylo hrozné, úplně nudné a řekl bych že E38 je o 2 třídy lepší auto.
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

PrahaV8: Dělal se komplet motor převložkování ... další věc byla výměna automatu. Roky 2011 - 2013 co mají nalítáno něco přes 200k a 260k ...a dává se jim za uši stejně jako BMW co měl třeba známej si moc pochvaloval e65 760i měl asi 2roky a byl spokojenej jenže to auto mělo kolem 100k najeto ...takže slušnej kus a nedal na něj dopustit ...chtěl novější měl o pár let novější Sko a tam ten motor a spousty komponent za raketu. Asi chytil větší servis po prvním či druhém majiteli.

ML AMG nemá smysl komentovat je to jiná galaxie.
Sko další taky stálo ale méně a motor funguje.

Asi záleží jakej ročník jakej motor. Co je tady GL 4.0TD taky ranec a motor GO. rok 2012 a některé díly jsou šíleně přepálené v desítkách tisíc co já bych dal zato třeba u svého auta jen třeba 2-3K... a některé díly nejsou v náhradě prostě to musíš zaplatit.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Tak jsem nakoupil díly na podvozek a čeká se až bude čas nebo mít volnou garáž kamarád serviceman aby se vyměnilo řízení.
Bohužel se mi stalo pár dní zpátky že mě zlobí servořízení.
Vypadá to na převodku případně filtr nebo něco protože při otáčení volantu strašně brní volant a jde to od převodky. Jedna hadice strašně vibruje ...ale kapalina od ATF nikde neteče ...takže spíše předpokládám že něco z toho bude špatně. Filtr či hadice tlakové nebo převodka.

Nevíte kde se dá repasovat případně dobrá koupit jinde ? Dá se to nějak lépe diagnostikovat co tam konkrétně odešlo ?
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět