Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Možná ze sebe udělám debila, ale jakej filtr? Já nikdy kolem řízení žádnej filtr nikde neviděl.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

V nádobce na servo je prý filtr.....kupoval jsem novou od Lemforderu.. ale žádný filtr jsem tam nenašel....ale stála cca 500kc...tak to za to stojí. Ale tohle bych nečekal
, že spraví nádobka.
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
PRAHAV8

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od PRAHAV8 »

volf-m píše: čtv čer 18, 2020 12:09 pm Možná ze sebe udělám debila, ale jakej filtr? Já nikdy kolem řízení žádnej filtr nikde neviděl.
Ty ho tam nemáš stejně jako já protože máš nádobku na CHF11S. Filtr je jen tam kam se leje ATF to jsou ti malé nádoby. Filtr je přímo v nádobce zabudovaný a myslím že se má měnit asi každách 150tis ale nevím to jistě.
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Já měl předtím na 740i klasické ATF do serva - neměla nivo a taky jsem tam nic neobjevilm
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
PRAHAV8

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od PRAHAV8 »

No porotože ten filtr je uvnitř a nejde vyndat musí se měnit komplet nádoba.

Obrázek

Obrázek

Ten filtr časem je tak černý že si myslíš že tam není aspon já to tak měl :D
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od zzeli »

Ve velky servo nadobce pro nivo je filtr taky. Uplne dole je tam takovy mezikruzi z materialu jak pemza, dokonce tam jsou i gumove o krouzky a skrz to se ten olej prohani. Fotku nemam.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Podle mě to slouží stejně jen jako sítko a na funkci to nemá žádný vliv.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
PRAHAV8

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od PRAHAV8 »

Jo to jo ale já když koukal u e39 tak jsem to měl celé černé a špinavé
PRAHAV8

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od PRAHAV8 »

zzeli píše: pát čer 19, 2020 8:49 am Ve velky servo nadobce pro nivo je filtr taky. Uplne dole je tam takovy mezikruzi z materialu jak pemza, dokonce tam jsou i gumove o krouzky a skrz to se ten olej prohani. Fotku nemam.
Já to hledal všude na netu a nikde jsem tuhle informaci nenašel. Pokud tam filtr je tak koupín novou nádobu ale myslím že je jen v BMW :cry:
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

tak jsem poslední týden vyměnil komplet řízení ale byla to modrovačka s jedním šroubem nakonec flexa pomohla a dalo se nové LEMFORDER.
Všechny řemeny nové BOSCH.
A taky kladky jsem dal nové.

Nakonec včera jsem vyměnil nádobku na ATF olej serva s dvěmi hadicemi taky funglovky vše.
No a hadici co mi řekli že je na výměnu protože vrčí při točení volantem převodka tak prý odborník na hadice tvrdil že je dobrá.

Takže odborník na převodky tvrdí že mám vyměnit hadici co se třepe ...a odborník na hadice tvrdí že hadice je ok at měním převodku či repasuji.
Takže jsem se rozhodl koupit tlakovou hadici s trubkou co je vlisovaná vní novou a pokud to nepomůže půjde převodka na REPAS jak mi doporučil PERFEKT. Snad už to bude poslední možnost ...budu mít vyměněno snad vše kolem serva a převodky.

Ještě tedy zbývá kladka na převodce. Ale toto je opruz když nikdo ze 3 mechaniků nemá čas aby přesně definoval problém. Jinak filtr s nádobkou na ATF olej + 2x hadice jsem chtěl stejně měnit nebyly tam originální ale nějaké náhražky a to se mi nelíbilo. Ted je to krásné jak nové a jak to má vypadat.

ještě rok či dva tímto tempem a budu mít vše na autě nové :lol:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět