Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

JaraX píše: pon kvě 25, 2020 7:48 am filozofa ale nebaví jezdit, ale opravovat :D takové auto bych hned hodil ze skály a ještě abych dělal opravy tak abych je dělal znova
Ale houby..... každá e38 která je daily se prostě pořád opravuje a sere....to je prostě volba kterou si pár z nás vybralo....rozjetej vlak, když vyskočíš rozbiješ si hubu a nevíš co dál... mě to taky sere ale jsou chvíle kdy to stojí za to .... je v tom hromada peněz, přece to nevyhodíš oknem, jako ten vtip s chlápkem co padá z věžáku a z okna v patnáctým patře se ho ptají "jak to jde?" ....."zatím dobrý" odpovídá ... :D
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
PRAHAV8

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od PRAHAV8 »

Taky mi lehce hučí ventilátor ale nejde to ani poznat ale plánuji jeho výměnu když to stihnu tak tento rok. Určitě bych ale nekoupil tento díl a vzal bych Hellu protože toje hrozná práce a už bych jí nechtěl dělat znovu :D Použitej díl bych koupil jen pokud bych byl v opravdové nouzi ale tyhle věci se snad ani moc neprodávají u takhle starých aut když ještě za relativně dobré peníze člověk koupí kvalitní díl.
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od JaraX »

calif píše: pon kvě 25, 2020 7:53 am
JaraX píše: pon kvě 25, 2020 7:48 am filozofa ale nebaví jezdit, ale opravovat :D takové auto bych hned hodil ze skály a ještě abych dělal opravy tak abych je dělal znova
Ale houby..... každá e38 která je daily se prostě pořád opravuje a sere....to je prostě volba kterou si pár z nás vybralo....rozjetej vlak, když vyskočíš rozbiješ si hubu a nevíš co dál... mě to taky sere ale jsou chvíle kdy to stojí za to .... je v tom hromada peněz, přece to nevyhodíš oknem, jako ten vtip s chlápkem co padá z věžáku a z okna v patnáctým patře se ho ptají "jak to jde?" ....."zatím dobrý" odpovídá ... :D
každá ne, ještě jich pár servisuju, i když bych to spočítal na prstech rukou, valná většina jsou vyjetá auta co se furt serou a furt se něco opravuje, pak asi 1-2ks prakticky jen jezdí a dělají radost, staré M62 v dobrém stavu, které mají 1-2 závady ročně, stejně tak je to s E65, tam je ale mnohem lepší výběr, dělám jich cca 70ks, z toho 10ks jsou popelnice, sice nikdy nezustanou viset a na odtahovkách nejezdí, ale jsou tu 3-4x ročně s nějakym probleme, dalších 30ks přijedou 2x ročně se závadou, no a dalších cca 20ks jen jezdí, kilometry naskakují, přijedou na oleje, sem tam nějaké rameno, hardyspojka, ale prostě auto co se prakticky vůbec neserou, s max 1-2 závadama ročně. a když se prostě neco opravuje, tak se to snažím opravovat tak aby se to nikdy už neřešilo, a ne aby hrozilo že to za rok budu dělat znova. Oni i nová auta se serou. nevím o ničem co by najelo 200tkm aniž by se na to chytlo.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Tak jsem konečně dorazil po pár dnech sem.

Řeknu to takto. Při střední a vyšší rychlosti zvuk ventilátoru je skoro neslyšitelný ale pokud jsou nizké otáčky tak je to lehce slyšet.
Věřím že to 10let vydrží... podle mě je to vlastnost nekvalitních ložiska uvnitř ventilátoru ...

Uvidíme jak to bude dál. Fouká krásně a já se nechtěl péct. Když už jsem měl objednaný díl a měl jsem ho u baráku chtěl jsem to vyzkoušet stím že mám 14dní na vrácení ... jo jsem blázen jebat se s palubkou a zkoušet větrák. :lol:

Ale byl jsem rozhodnutej klidně to testnout a uvidím. Je to staré auto za které nedostanu více jak 50tis je to fakt o tom co nejrychleji věci postupně opravovat.
Stačilo jedno parkování u obchodáku a mám odřené nově lakované dveře od nějakého vesnického burana co má auto zničené polovrak a já si toho všimnul až u domu ... u baráku zase někdo nacouval a ve značce mám dulek prostě mohu znovu vyklepávat.
Čidla ani nepočítám měním je skoro co 3-4měsíce ... prostě tady jezdí exoti a idioti neumí parkovat - to bych mohl mít už snad množstevní slevu :lol:

Když vezmu běžnou udržbu od toho co se podělá je to tak 50:50.

Defakto auto mě nikde nenechalo a mám výhodu že si mohu půjčit od máti na pár dní fiata kdybych musel odstavit auto na chvilku kvuli dílu ale čekat deset dní dalších stím že nemohu díl vrátit tak mi to bylo řečeno jsem fakt nechtěl.

Jinak kdo budete dělat palubku nebo větší servis určitě s aku šroubovákem. Já se s gola sadou stím drbal 2x déle než kdybych měl elektrickej šroubovák. Příště jedině sním.

Ano JARAX myslel auta která jsou v TOP stavu a je vše skoro origo tam se to sere taky ale málo ... ale taky by mě zajímalo kdo má ještě auto jako e38 na denní užívání ? Před domem je vidět stříbrná e38 borec ji má asi 5let a jezdí jen o víkendu ...auto stojí víc jak jezdí.
To se pak musí na to koukat člověk jinak když najede jedno auto pár km měsíčně a druhej tady jezdí denně a třeba i 6x denně startuje a pokud vezmu chalupu a spousty cest okolo je to skoro 200km týdně plus desítky startů motorů a využívání auta na 100procent.

Ted mě čekají řemeny o víkendu a a napínací kladka +řemenice která není už ok.
Znak kapoty mám nachystanej.
A čeká mě oprava předního nárazníku kterej je prasknutej od nějakého parkujícího co mě to opřel z boku a popraskali na dvou místech plasty kolem chromové lišty.

Prostě život na sídlišti a 23let staré auto co se denně užívá a má pul mega na hrbu chce neustálé opravy a nějaké investice...at už drobné nebo větší.

Taky si pohrávám s myšlenkou koupit 5-7let staré auto co má max 80tis najeto ...aby se řešilo jen něco vyjimečně... a toto raději odstavit na víkendy a hrání si ... není to TOP 750ka ale i tak mě to auto baví... :mrgreen:

Zdejší pacienti postihnutí stejnou nemocí to znají. Jednou budu vzpomínat :-)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

Daily e38 co jezdí jako hlavní nebo jediné auto se prostě bude srát....respektive její provoz bude vždy drahý... proto mě dostávají problémy nových nadšených majitelů ohledně spotřeby paliva... sežere to víc v dílech než v benzínu 😁
Ty karamboly na sidláku a parkovištích bych nedal....to by mě donutilo koupit škodovku a srát na to....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od JaraX »

není pravda, jsou E38 co jen jezdí, jenže takové kusy stojí 200-300k, už je to prostě dražší auto jak E65,
ty E38 za 50-100k jsou prostě pokladničky.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

JaraX píše: stř kvě 27, 2020 8:41 am není pravda, jsou E38 co jen jezdí, jenže takové kusy stojí 200-300k, už je to prostě dražší auto jak E65,
ty E38 za 50-100k jsou prostě pokladničky.
Ano, ale kdo by s e38 za tři kila jezdil denně do práce a všude okolo a parkoval na sídlišti nebo na ulici.
Víme, že taková auta jsou, ale jde o to jak jsou následně používaná....o to jde...
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od JaraX »

sem tak to tak někdo používá, mam třeba zákazníka co měl na díly E39, pak koupil E60, E39 prodal, pak koupil F10, tu taky prodal, ted má zas E39 a je to jeho jedinny daily auto a má klid.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

:D a já měl celou dobu za to, že Jarax řadu 5 nedělá a odsuzuje ji
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od JaraX »

neberu to na servis ani kdyby mi platili zlatem, ale par jich dělám, e39ky ještě jdou, ale E60ky, Fka jsou strašny, dělam jich ted aktualně tak 5-6, naštěstí jsou to vše nafty, dělal jsem jich cca 15, ale většina pochcípaly motory, M57N2 se potkaly a N57 se zadřeli na klice
BMW service expert - http://www.jarax.net
Odpovědět