Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Základní myšlenka je rozhodně dobrá. Taky mi dnes přijdou tak trochu úsměvný soutěže kdo jezdí lepší plečkou do lágru. Tady je otázka co je rozumné šetření a co už je sebemrskačství, každej má tu svoji hranici trochu jinde. Když už tady padnul ten Superb, proč to zase musí bejt hned facelift a blabla. On ten dvojkovej je vlastně taková větší Oktávka, osobně by mě to nějak neuráželo.
Co se týká těch dodávek, tak moc nesouhlasím s tím, že je to za dobrý peníze. Třeba takový Caddy, to stojí hovadiny. Nebo ani ty Berlinga a podobně nejsou úplně za pusu, za lepší peníze máš vždycky nějakýho francouzskýho kombíka. Ono totiž tyhle auta mají většinou těžkej život. To se právě narodilo jen proto aby to makalo. Proto to také nikdo nemění co dva roky jen tak z hecu, ale až když je to dojetý do kurev.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

Jestli k tomu taky můžu....
Já to vyřešil koupí dvojkové ovce...ale nechtěl jsem diesel, manuál ani DSG.... takže 2.0FSI s Tiptronicem v liftbacku....najel jsem s tím zatím 5tis za cca 3 měsíce.... chtělo to termostat, ale to bylo jasný hned při koupi.... teď blinkr v zrcátku.....ceny origo dílů fajn, průměr spotřeba 8l , 150 koní...je tam slušná výbava, samozřejmě v rámci značky a modelu...kufr velký, kombi netřeba.. .
Ale do 7er to má daleko vším, včetně audia - nedá se to poslouchat a to na audio v e38 se tu koukalo skrz prsty, sedačky jsou úzké i na mou postavu se 173cm a 82kg.... předjíždění je celkem adrenalin, kravál od kol atd....
Ale.....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Stepa
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 21, 2017 6:54 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Stepa »

2.0FSI - To je ten notorickej průser, co navíc vyžaduje 98? Nebo si to s něčím pletu? Studoval si to nějak?

volf:
Ano, najít takovýhle auto nedojetý do hoven bude složitý. Zhruba stejně, jako najít poctivou nižší střední / střední třídu, která si neodžila peklo ve firemním operáku a potom 1-2 soukromníky, co na to srali / neměli prachy. Za budgety, kterýma Filozof vždycky operoval, tzn. cca 200-250...No, hodně štěstí :)
A dvojkovej superb, bez FL, na těch kolech co bejvají na V6, se mi vždycky celkem líbil. Dokonce jsem to chtěl letos nasát na otloukánka na dojížděčky, na cesty s lidma a tahání bordelu. Jenže pak mi došlo, že je to +- let starý auto, co po mě bude chtít prachy a péči a to už radši koupím něco zajímavýho, aby mě to bavilo, tam semtam něco poslat.
Proto jsem psal FL. Tam je ještě šance na nějakej relativně bezúdržbovej kus. Čistě kvůli věku.
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

Jojo.... karbonové peklo :D
Je to složitější, může jezdit i na N95, podle vyjádření výrobce, ono skutečné FSI neboli vícevrstvé spalování paliva mělo jen pár verzí....moje to nemá....Ale tankuju Vervu 100 nebo N98...ten tu stojí 28,50 Kč ...
Není to nej motor, ale já trval na měničovém automatu a benzínu....pro mě nafta není.... jezdím spíš krátké a střední trasy.....A chtěl jsem zároveň aby zbytek auta byl servisně profláknutý napříč všemi mechaniky..... ačkoliv na tenhle motor tu koukají jak zjara všude...nikdo to nikdy neviděl a každý mi tvrdí, že je v tom DSG :D
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Nechci konkrétně popisovat situaci v jaké se necházím ale bud vyměním auto nebo manželku či obojí ... :lol:

Ted spíše k věci. Nádrž jsem opravil už neteče zase na čas :)
A po čem jsem se díval tak octavia kombi 3 v benzínu nebo superb 3 kombi.

Vše za předpokladu že si najdu další práci nebo jinou či budu podnikat o tom se bude nasledující měsíce rozhodovat.

Ted jsem z těch všech krizí co přišli jedna za druhou vyřízenej už druhej měsíc, jak doma tak jinde a zatím jezdím svou e38 dokud funguje a nemám energii hned něco řešit dokud se některé věcí nevyjasní.

Vím že si pohorším ale chci klidné spaní auto co jede a nic neteče z něj ven ani dalších 20závad co se stále navyšují a nestíhám řešit.
Ta e38 je dnes spíše pro zábavu. A mít z toho pomalu cigán vágen opravdu nechci a prachy na to teď nejsou do toho cpát tisíce furt jak do bezedné jámy. :? :x

Takže kombík benzín/lpg a do 5-6let stáří a chci jen jezdit a lejt kapaliny a měnit filtry. :)

Vždy se naštvu když mě z průseru tahá Fiat Panda 1,2i co má 70tis km. cca a 9let ale to auto je prostě v pohodě a nemá problémy. Jen jednou baterie a desky brzdové. Jinak nic nechtělo.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Stepa
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 21, 2017 6:54 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Stepa »

No to je jasný. Když jsem finančně uplně v prdeli, moje rozhodovací procesy jsou ovlivňovaný nižšíma jednotkama tisíc, viz třeba ta nádrž, v práci mě buď vyhodili nebo sundali plat, nejlepší řešení je utíkat pro současnou generaci Superba. :lol:

Kup si vole taky Pandu a nevymejšlej pořád píčoviny. Dojem to na nikoho nedělá a stejně z toho auta radost nemáš, protože se furt děsíš, kde se co posere a zas budeš muset vytáhnut peněženku a celej víkend pod tím ležet.

Nic, tohle nemá cenu. Jdu si zase vymazat heslo z prohlížeče. Hodně štěstí.
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Já se pod to podepisuju, když člověk neví co bude a nemá finanční rezervu, tak asi není moudré utratit všechno za trojku Superba.

Možná jsem blázen já, ale pustit se teď do podnikání? Je tam strašně moc proměnných a pokud s tím nemáš zkušenost jdeš zbytečně naproti průseru.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Ne to jsem myslel ve chvíli kdy se z toho otrepu všeho . Počítám teď půl roku bude koróna a budou spis problémy.
Mě osobně by stačila i 2ka ovce ale tlaky jdou od té paní co sní bydlím 😂

Chci opravit základní věci na e38 a jezdit ještě chvilku idealne zimu a auto bych sice rad Superba do podnikání ale to se uvidí teprve. Bez DPH jdou sehnat u za 280k ... ale je to jen v hlavě.
Srdce by stejně chtělo 750ku jenže to by musela bejt ovce na to denní ježdění.

3ka ve výbavě a 2ka je Fakt rozdíl už ve staří. A počítám havarijko bych musel udělat.
To jsou vše plány až vyřešíme tyto krize co mi přišli do cesty.

Mezi nama Osobně bych jezdil i 2kou jsou levnější a člověk se o to tak nebojí a umí to opravit úplně všichni. A 7er buď zůstane a opraví se nebo půjde do světa.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od oxik »

Vykašli se na ofci a kup si mondeo :D Stojí to jak ovce, ale je to o kategorii vejš :D Jinak co jsme tak pročítal debatu zde, tak se musím taky podepsat pod některé z výroků. Někdo na to přijde dřív, někdo dýl..někdo na to nepřijde vůbec, ale prostě pokud na to vyloženě nemám čas a možnosti, tak nemá smysl cpát peníze do starý vrány. Mít jako jediné auto E38 je úplná utopie, E65 v podstatě taky. Kupovat auto s tím, že dřív nebo později do něj padne XX tisíc za motor kvůli trubce, logic....atd atd. to fakt ne.. to si radši fakt kup to mondeo, ceny brutálně klesly a pořád to má v rámci možností co nabídnout.
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Zatím nic neřeším a nikam s nákupy nespěchám v této nestabilní době jsem řešil jen základní servis BMW 728i co mám 7,5roku jako denní vůz :-)

Vzpěry kufru magnetti mareli vydrželi asi 2roky takže jsem je vyměnil za nové STABILUS - tak uvidíme jak dlouho to dají.
Mám kladku od SKF cca 4měsíce a začla strašně pištět a skřípat ... takže koupená nová INA a vyměním během víkendu pokud to půjde.
Vyměněn olej 10W40 a filtry a svíčky NGK.
A kapaliny serva a chladiče.

Musím koupit novej kroužek volantu protože 2x jsem měl od někoho vydrželo to vždy pár měsíců prostě nechápu jako by každej kroužek volantu byl těsně před smrtí.
Co doporučujete ? Originál nebo nějakej za 1600-1800kč novej co nabízí hned první odkazy ?
Nějak nevidím značky kdo to vše vyrábí, máte někdo zkušenost ?

Pak ještě silentbloky přední nápravy počítám LMI nebo TRW ještě zvážím co i na doporučení. Snejk cosi o TRW říkal že nejsou špatné podvozkové díly - prý celkem drží.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět