Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Já se se vším piplam a čistím a mažu jak by mělo ale mě to píská ze přední nápravy ne ze zadní. Tu přední jsem měnil před 2mi roky a 65tis km zpátky jak desky tak kotouče. Asi je tam smetí.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Honza164
Příspěvky: 439
Registrován: stř črc 27, 2016 10:07 am
Bydliště: Brno

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Honza164 »

Vem šmirgl papír, polož ho na ponk, a přejed po něm těma deskama. S desek nic neubyde a přestane to. Ono taky záleží na složení desek, některe budou hold pískat furt. Chce to mít čistý i unašeč, píštek, vše.
BMW e32 740iA (1995) [2017-present]
ALFA ROMEO 164 2.0 TS (1998) [2008-2017]
FORD GRANADA 2.3 V6 (1984) [2013-2014]
FORD SIERRA 2.0 DOHC (1989) [2007-2008]
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

tak tento týden se objevilo zase několik neduhů ... asi si to brzo hodím. :lol:
1. Začlo mě něco hučet od předního kola - asi ložisko.

2. Začlo mě zase hučet servo :roll:

3. Něco mi začlo vybíjet moji novou autobaterii ... při náhodném měření měla 11,8V. :shock: Prozatím odpojena NAVIGACE a TELEFON a 4:3 OBRAZOVKA tak uvidíme další dny postupně budu zapojovat a snad zjistím čím to bylo.

4. Přestal mi jít na volantu cca týden zpátky klakson s ovládáním radia ... žeby kroužek ? Někdy to funguje někdy ne.

5. Startér jsem už chtěl vyměnit ale po rozdělání pulky auta jsem zjistil že se tam ničím nedostanu a padla TMA.... tak jsem to odpískal, pokračování příště. PS: Ta osvětlená garáž by se hodila. :roll:

Odbastlil jsem dveře k lakýrníkovi ale uvidím zda to budu umět zase složit jak to má být. Existuje postup nějaký ? Co první druhé ... dvacáté apod. ? Snažil jsem si to pečlivě zapamatovat. Ale klika u dveří a zámek s oknem mi dalo trochu zabrat abych opatrně vše demontoval. Nakonec medvědí hovno ten černý lep to byla katastrofa dostat dolů... No asi to bude chtít nějakej spešl sprey nebo postup jak to očistit rychleji. Byl to porod. :lol:

Máte někdo návod přesně jak na dveře a skládání až dojedou od lakýrníka ?
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Spooner »

Zkusil bych youtube. Jsou tam návody na všechno. Má to sice třeba 20 minut, ale vidíš krok po kroku jak se co rozebírá/skládá.
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

nic jiného mi nezbývá. Musím dohledat postupné skládání. Nejhorší je dle mě sklo a těsnění kolem toho. Ostatní snad nějak pujde v pohodě.

jinak kliku už jsem pochopil hodím si sem video nějaké at si to kdyžtak připomenu. 5:50s je krásně vidět jak se musí plíšek vytlačit bokem aby šla klika uvolnit a měla by pak jít vysadit/nasadit.
Furt jsem bez návodu netušil jak to tam drží.

https://www.youtube.com/watch?v=WVwmCjPfdj0
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od NORMANN »

Filozofe já si o tobě myslím, že jsi normální maník, kterej umí používat selskej rozum, pokud mám pravdu, tak bych se rozborky a sborky dveří na tvým místě nebál.
dveře u svých současných i bývalých aut jsem rozebíral i bez všelijakých videí a zas to dával zpátky, pravda, třeba se mi asi stalo, že jsem něco přidělal dřív a pak tam nešlo kvůli tomu přidělat něco jinýho, ale chybu jsem vždycky napravil.
tak si myslím, že to zvládneš taky.... :)
vlastně jsem si ted uvědomil, že jsem někomu ted naposled v létě vyměnoval stahování okna na zadních pravých dveří na E38, hlavně nepoztrácet šroubky, nejlépe je vždy zašroubovat do děr, kam patří, při skládání se pak neřeší, kde který šroubek byl a kam patří.
tam akorát u toho videa, kde sundavá kliku. jak tam šroubovákem posouvá ten tvarovanej plíšek, tak ve skutečnosti tak lehce nejde, chce to prostříkat nějakým wdčkem, bývá to zoxidovaný. pokud chceš sundávat kliku.
a klakson netroubí? může se stát, že odešly oba klaksony, mě se to stalo a oba najednou a u dvou aut takhle, u E38 a i E39.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Tak strach už nemám dělal jsem dvoje dveře a ze začátku jsem z toho měl vítr abych vše dal jak patří ale po druhých dveří a pěkně složení všech šroubků do krabiček a k dílům je to v pohodě a už si věřím více :-)

Jak člověk to nemá několikrát za sebou tak se holt cítí nejistě a pak je to holt práce na mnohem delší čas než si puvodně myslel. To se mi stává dost často pokud se u něčeho zaseknu. :)

Dveře jsou u lakýrníka a budou se konečně lakovat během pár dní co mi řekl ...takže snad koncem týdne budeme řešit co dál. Zda nalakuje i kliky a zrcátka rovnou at jsou pěkné a zda mi to složí on nebo to vše budu dělat já. :?:
Ted jsem na vážkách, protože uvidíme co si za to řekne. Pokud by za předělání dveří bylo kolem 2-3K tak mu to nechám ...pokud si řekne 4-5k asi to budu dělat sám ...bude to trvat dva nebo tři dny ale bude to poctivě jak se patří. Osobně mám obavy při nasazování dveří do pantů. Podle mě to musí dělat dva lidi. Jeden drží dveře a druhý montuje panty.

Ještě mě napadlo když jsme se bavili o rzi tak mi bylo řečeno už několika lidma nezávisle na sobě že E38 má jednu slabinu a tím je středová lišta kam pomalu stéká voda se solí v zimě nebo klasicky voda a teče uvnitř dveří do spodku dveří ...a tím pádem rezne spodek dveří a u někoho i středové lišty. Tak jsem se díval na dveře po rozdělání a je to pravda ... bylo vidět bílé stopy kapek co stékaly uvnitř dveří z lišty ..nad lištou bylo vše čisté a pěkné. Naštěstí dveře co mám jsou krásné a bez rzi ale stopy po voskování a stop kapek vody bylo vidět uvnitř.

Napadlo mě zda nějak utěsnit ty středové lišty případně říci lakýrovi pokud to bude dělat at mi promaže dveře voskem na karoserii spodky dveří i lištu zevnitř silnější vrstvou.

Další věc je objednání ruzných plastových cvoků na lišty a na tapecírunk děláte přímo v renocaru nebo někde jinde na webu ? Aliexpress apod. ?

Jinak perlička. Borec mi nacenoval dveře a nacenil i nové kolik by stáli. Pak mi volal a omlouval se ale prý jsou moc drahé ... řekl 35k za nové.
Že na 5er e60 co tam objednával přijdou jen na 16k. Docela mě to zarazilo že je to tak drahé. Tak jen pro informaci co stojí nové dveře na E38.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od zzeli »

Tak zrovna vyndavani a nasazovani dveri je asi to nejlehci, co sem kdy videl. I kdyz tolik ruznych dveri jsem zase nesundaval, asi jen na Facku :) E38 to ma stejne jako dvere co mas doma, akorat je to jisteny sroubem. Nejlepsi postup je vysroubovat oba sroubky co jisti panty, myslim 2x M8. Das je pryc, dvere tam porad drzi vlastni vahou uplne bez problemu. Pak vyklepnes klin dverniho dorazu. Pak pujdou dvere otevrit jeste trochu vic, bacha at si tam neco neohnes. Ted se lepe dostanes ke konektoru dverni kabelaze (ne ze by to predtim neslo), zase jedna M8, rozpojis kabel a mas to. Postavis se a i kdyz nejses rambo, tak ty dvere normalne vysadis nahoru. Jo je dobry si pred tim pripravit misto kam je postavis, pac v jedny ruce uz se nesou hur :D Taky si mozna jeste pred tim vsim stahni okynko a vem to za vrsek.
Nasazovani je opacnej postup a protoze ty panty jsou konicky, tak si to tam nejak sedne.
Jo, abysme si rozumeli, nedemontuji se panty od karoserie !!!!
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Raisidlo77 »

K te ceně nových - chtěl jsem novou kapotu kufru kvůli dodelani hydrokufru. No na běžné BMW z te doby stoji kapota 12-18tis, ale na E38 mi řekl 52tis (cca 2mesice zpět), hrozná částka :lol:.

K te korozi spodku dveří - ano, problem je v tom ze v listě se drží voda, ale to je jen o trochu mensi půlka problému, protože voda se drzi prakticky za každou dveřní lištou u každého auta.
To hlavni spočívá v konstrukci listy - kovová kostra potažena gumou. Kdo někdy mel v mel v ruce novou listu, ví ze je na povrchu mekka. Jenže časem ztvrdne a s každým prásknutim dveří se na dveřích hýbe = odira lak. Když starsi (ztvrdlou) listu pak ještě nekdo sunda/nasadí, tak už to drží úplně napicu a je to záruka toho, ze to bude hnit.
Takže chceš-li dveře skutečně ochránit před korozí, vykasli se na vosky a kup nové listy. Vosk kup klidně za 100kc ve spreji od Liqui a vystrikej dutiny, každopádně hnit to začne stejně zvenku od stare listy.
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

lišty mám v plánu koupit nové.... právě proto abych ochránil zatím zdravé dveře...jedna vyjde cca na litr...
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Odpovědět