Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Včera večer jedu si takto z Divadla kolem 22:30h a na pul cesty v Rousínově kde je radar chci jet 50 ale na budících furt 80km/h...auto zpomalovalo ale budíky se zaseknuly :shock: :?

Asi 30 sekund budíky nereagovaly, ikdyž podle radaru ve městě jsem měl 45km/h na budíku vše drželo stejně otáčky i rychlost 80 ale auto se chovalo korektně. Po chvilce cca 30sekund bliklo a jen vyhodilo nějaké chyby na budících a vše zase fungovalo. Jakoby se to zaseklo asi vše uplně.

Stalo se to už někomu ??? Je to někde nějakej problém hlubší ? V budících nebo jednotce ? :? :|

Zase ten pocit že je to marný ...a je to marný... a ten děs v očích co se sakra zase děje ... čekal jsem nějaké FATALITY jako že auto celé zhasne a konec.... :mrgreen: :ugeek:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od zzeli »

Me jednou nesly blinkry...na budikach to neblikalo necvakalo nic. Vsechno ostatni slo. Tak jsem to porad zkousel vcetne vypnuti motoru apod. No a pak jsem zjistil, ze blinkry jdou, akorat to nesignalizuje na tech budikach, takze po ceste, jak jsem s tim porad sachoval si museli ridici rikat co to je za idiota, ze blika jako blazen sem a tam :mrgreen: Pres noc se to spravilo samo. Roky pred tim to neudelalo, roky po tom uz taky ne. Bylo leto, teploty normalni, neprselo, vubec nevim proc, ale tak stara dama ma narok no.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Mě se stalo, že budíky neukazovaly blinkry, ani medůza na dalkách nic. BC na spodním řádku taky nic, no a nakonec pomohl light modul
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Tak koupena klika a vyměněná u spolujezdce protože mi ji manželka na dovolené urvala :lol:
Mezitím jsem vyčistil a vytřel voskem spodky dveří. Ještě zbývá udělat to na druhé straně a z venkovní strany.

Snad přežijeme spolu zimu aniž by 4x dveře nějak poznamenala rez nebo liška. :)
Nejhorší jsou opravdu podběhy kam naráží kamínky a sůl/voda/sníh apod. Z toho mám největší obavy.


Máte nějaké recepty na zimu jak se pořádně připravit aby auto netrpělo krom voskování karoserie ?
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

Nejezdit.....
Stejně to shnije....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Nestraš :-D

A ty stále taky jezdíš nebo zazimuješ a budeš pěšky ? Či nějakou škodnou ?
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

Jezdím nonstop s každým bmw co jsem měl, proto ho mám, abych s ním jezdil....proto vím, že to shnije, čeká mě oprava karoserie, ale letos na to nemám, musím stihnout tu zadní nápravu.... bohužel je chycen zadní lem a víko kufru, oboje zatím jen málo...ale na jaře to bude jednou tolik..... boj s větrnými mlýny...
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

No tak to máme stejně. Víko klasika a lemy zadní tam to dostává hodně zabrat.

Nejvíce mě štve že loni nevypadalo že by tam něco bylo. :?

Víko se pak musí vyměnit za nové provoskované.
Zase mi včera kamarád auto obdivoval a tvrdil jak by si jej nechal atd. Ono to sice přidá k dobrému pocitu myšlenku že se o něj budu starat další roky ale tu práci co stím člověk má a nejde moc vidět to už vidí jen málokdo.

Snad jen tady nadšenci co tomu dávají desítky a stovky hodin ležením pod autem a výměnou či opravou něčeho...
Asi bych to nedal za 50-60k ale spíše si to nechal pro radost někde v garáži v případě že by vyhrála varianta levné kombi rodinné což si nechci připustit bylo by to nejlevnější řešení. Já bych auto dal do garáže a udělal komplet karoserii a vše co tam je bych opravil.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Honza164
Příspěvky: 439
Registrován: stř črc 27, 2016 10:07 am
Bydliště: Brno

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Honza164 »

Filozof píše: stř říj 16, 2019 8:54 am v případě že by vyhrála varianta levné kombi rodinné což si nechci připustit bylo by to nejlevnější řešení. Já bych auto dal do garáže a udělal komplet karoserii a vše co tam je bych opravil.
Což je ve výsledku nejlepší varianta. Měl bys hezke auto na víkendy. Bez rzi a funkční. Pokud si detailista, tak takove auto si užiješ nejvíc. Mě by štvalo, dívat se na sedmu, která sice jezdí daily, ale není top.
BMW e32 740iA (1995) [2017-present]
ALFA ROMEO 164 2.0 TS (1998) [2008-2017]
FORD GRANADA 2.3 V6 (1984) [2013-2014]
FORD SIERRA 2.0 DOHC (1989) [2007-2008]
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Tak jsem tu dlouho nic nepsal. No tak něco málo přihodím.

Stále jezdím tou 728i e38 většina asi víte každý den. Včera 30.3.2020 jsem prošel STK až na nějaké neduhy svítí mi airbag už 3tím rokem stím nikdo nedokáže pohnout. Podle mého kabeláž bud ve dveřích k airbagu nebo pyropatroně. Dva elektrikáři hledali ale nic nenašli a po smazání chyby diagnostikou to prostě znovu za 5sekund naskočí. Případně to bude někde kabeláž pod sedačkou či kolem pyropatrony protože se airbag rosvítil když se luxovalo auto.

Jinak jsem opravil konečně kroužek volantu a tak mám radost že volant funguje i ovládání na volantu.
Koupil zadní pneu 255/45 R18 tak už konečně za týden přezouvám. Mělo by se počasí uklidnit.
Čeká mě tyč řízení na přední nápravě a silentbloky a čepy.
No a až bude rozumnej čas nechám opravit nebo udělat znovu čalounění stropnici a sloupky. Ještě nevím zda nechám natáhnout to samé nebo dám jinou látku.

Máme tu čalounickou dílnu ve firmě tak se poptám jakým lepidlem to lepí.
Čekají mě ještě zadní lemy protože chytají korozi jinak auto funguje z 95procent je vše ok což mám radost.

A je fakt že to teď udržovat při životě už je jen nahánění se s autem kdo je rychlejší ...zda já s opravami nebo auto si vymyslí něco dalšího.
Zajímalo by mě kdo ještě jezdí denně s e38 do práce a s rodinou atd. Podle mého to má většina jako druhé auto v rodině. :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět