Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od alap »

Víš jak to je, dáš nějaké čidla preventivně nová a nebudou fungovat. Osobně pokud bych do toho šel, tak po jednom, abych věděl čím to je. Myslím si, že když něco funguje, tak to nemá smysl řešit. Jinak držím palce, aby se výměna povedla.
ex e38 728ia 99 LPG
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Výměna se podařila. U m52 je to s nářadím rychlovka. Jen já si vždy nedělám problémy s hledáním šroubku. Práce je na 30min ale já ještě hodinku musel hledat šroub co mi někam zapadl. :-) :lol: to už se mi stalo 2x když jsem něco opravoval. Auto teď chytne Krásně a po zahřátí chytá taky pěkně. Motor jde plynule a zdá se ze mohu ráno jet na testovací trasu do práce. Tak snad bude vse ok. :-)

edit ráno: Tak je ráno auto jede dobře a krásně chytne i startuje na drc. Paráda. Plnej výkon a auto se zdá bejt ok. Uvidíme dnes otočím ještě 115km.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

15-16.10.2016 - proběhla taková dvoudenní akce tak si udělám update svého treadu.

Měnil jsem nové vodní čerpadlo s domečkem na termostat a plus samotný termostat na 92C který je origo a konečně funguje jak má.
Neuvěříte dokud neuvidíte ale bylo tam původní vodní čerpadlo z 97 Roku které nechtělo jít za boha ven. :shock: :mrgreen:
Muselo se mu pomoci opatrně kladívkem a vytukávat ze všech stran práce na hodinku protože jsem se snažil s citem :mrgreen: .
- Zároven proběhlo čištění vodního okruhu proplachem 2x vodou destilkou a vypláchlo to zbytky co tam byly a už to vypadá krásně čistě tak snad to vydrží. Kámen to je prevít. :D

Druhý den proběhlo čištění motoru od karbonu dekarbonizace a pak dán nový olej Liqui Moly MoS2 Leichtlauf 10W-40 s filtrem BOSCH.

Auto přestalo tlakovat do hadice z jedné strany což jsem měl za to že je špatnej termostat a byl lehce naprasknutej plastovej domeček kde se občas objevovala kapka vody pod tlakem sem tam ...
Auto mělo velké výkyvy teploty motoru při chvilce stání mělo ihned 105-115C i teď na podzim.
Po výměně to krásně drží svých 94C ve velkém i malém okruhu. Je vidět jak si to po přechodu z malého vodního okruhu kde dosáhne cca 96-98C přepíná do velkého okruhu a už teplota klesne k 90 a pak drží stabilně kolem 94C po celou dobu což je moc pěknej pohled na tyto čísla.
Bávíme se o motoru M52B28 tak neplést si vyšší teploty u M60-M62. :-)


Motor se mi zdá pocitově klidnější a čistější chod a mám v řešení ještě vyměnit kolečko napínáku řemene které zpusobuje takovej zvláštní zvuk cvakání jak je kolečko vychýlené o pár mm v motoru.

Potom už bude vše běžet snad zase jak má aspoň nějakej čas. :-)

PS: Doporučíte mi něco na přední podvozek ramena a čepy chci udělat komplet generálku at to vše funguje na jedničku s Tlumičema a pružinama ? SACHS nebo BILSTEIN B6-B8 případně nějaká sada od výrobce která bude ideální. Auto má mírně snížený předek. Asi 2-3cm od minulého majitele a chci tam něco kvalitního zase sníženého ideálně pružina s tlumičem v sadě at si rozumí spolu. (Mám klasickej podvozek)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

Bezva práce.
Co to cvakani? Neni to jako u mě po ohřátí?
Tohle?
http://www.google.cz/search?q=m52b28+na ... g#mhpiv=17
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Co se týká tlumičů, tak na Sachs jsou sice na netu kolikrát různorodé názory, ale já nikdy neměl problém, že by nefungovaly nebo vytekly. Samozřejmě dej origo pružiny. Z nápravových dílů je dobrá kvalita Lemförder, je sice trochu dražší, ale na sedmu se to vyplatí, protože tam ta levnější druhovýroba celkem chcípá - vlastní zkušenost.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Tak si představte co se mi stalo. Ráno přijdu k autu a vidím prasklinu na čelním skle. Díval jsem se a je to od odletujícího kamínku asi jak auto jelo kolem a vletělo mi to do skla a je tam 15-20cm šlic :-(
Samozřejmě pojištěné sklo není, chtěli asi 1600kč za každej rok navíc a 3roky tak sklo neplatím jen povinné ručení.
Ale možná mám vandalismus tak se musím podívat. Pokud se to na sklo počítá nebo ne.

Tak ted přemýšlím co stím. Vím že je to strašnej ranec si měnit nové sklo to by byla 10k jak vyšitá. 6-8k nové sklo a 1-1,5k práce většinou.

Našel jsem nějaké autoskla za 5-6tis ale nevím jaké jsou rozdíly zda se davali bez senzorů nebo je to jen rozdíl značek případně zda je rozdíl Facelift - mezifacelift a - předface. U některých autoskel se píše od roku 99+
Tak se chci zeptat dle čeho poznám co mám mít na autě ? poznám to z toho kodu co je vlevo dole u řidiče ?

A zda doporučujete starší sklo nebo nové. Dají se sehnat starší pěkné skla za rozumné ceny ale zase aby to něco vydrželo a nebylo to jen na rok či dva. Zase je to 4-5tina ceny nového skla.

Co senzor dá se při výměně taky vyměnit dešták ?

Případně doporučte kde berete skla zda je někde obchod kde by ty skla měli třeba po 2-3tisic což by bylo moc fajn. :)

ještě poslední možnost opravit by to šlo aspoň na nějakej čas ?
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od oxik »

Kup od misulina nebo perfekta starší..Nevím už kolik jsem za něj dával, ale suma sumárum za výměnu, sklo a bauset bylo určitě do 5 tisix(měnil mi ho známý)

liší se barvou pruhu, senzorem deště, vyhrevem pod steracema a jestli je nebo není clima comfortni
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od P3RF3KT »

Sklo se lisi jen s nebo bez destaku. Vyhrev spodni na sterace maji vsechny a zeleny pruh nahore taky. Sklo 2000kč ode me, bauset v kelly 250kc. Pripadne vymena u me 1500kč vc. Lepici sady. Nedavno u me byl jeden clen tady ze 7er az z Brna na vymenu skla. Idealne prijet rano a odpoledne muzes odjet s novym sklem.

Prasklina opravit nejde, jety neni duvod proc by nevydrzelo, je to sklo, to nepodlejha zadnemu opotrebeni. Prodavam celni skla jak na bezicim pasu a vzdy uplne bez problemu.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

díky zvážím to no moc se mi nechce jet 4hodiny někam na konec světa :-) Ale díky Perfekte za nabídku budu ji mít v záloze pokud stím něudělám něco tady. :-)

Jinak tedy bud je sklo v základu jen výhřev nebo druhá varianta a to je se senzorem. Počítám ten se nedá nijak vyjmout a vložit na druhé sklo. No asi pujdu cestou staršího skla ještě to promyslím jaké mám možnosti. :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od oxik »

Aftermarket skla jsem.dostal na výběr s vyhrevem/bez; modrým/zeleným pruhem; destakem/bez; climacomfort/obyc
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Odpovědět