FRIDEN a e38 740i manual

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: FRIDEN a e38 740i manual

Příspěvek od Filozof »

Kluci paráda moc se mi to líbí ...kolik to zabere času a dřiny ve 3lidech ?
Jen at mám představu. Vždy mě děsí představa když to vidím aby vše bylo jak má a všechny kabely byly zapojeny správně a vše šlapalo jako švýcarské hodinky.... no ještě jednotka předpokládám co patří k motoru a nějak to spárovat s autem at si to rozumí.

Jinak Když to vidím člověk by asi nejraději udělal vše co je kolem motoru a je na to vidět ...všechny hadice a tlakové servo trubky a hadice aby měl klid na 10-15let a nic jej nepřekvapilo. No a motor aby byl v ok kondici to asi máte pořešeno co ? Já jsem takovej perfekcionalista že bych u toho musel strávit týden v kuse a mít objednány všechny díly kolem dokola a asi by to stálo moc peněz. :P

Jen tak dále. To se mi moc líbí. ;)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: FRIDEN a e38 740i manual

Příspěvek od volf-m »

Jednotka je samozřejmě z 740i manuálu, první start ještě nebyl, ale snad by neměla být žádná komplikace, kompletní diag beru samozřejmě sebou ;) Jinak celej proces by se za dva dny zvládnul v pohodě, kdyby se neobjevila vždycky nějaká komplikace v podobě prasečiny od ex majitelů, takhle se to snad ani na hodiny počítat nedá. Určitě je to cenná zkušenost pro každýho majitele aby viděl auto rozebrané, pak už víš kam sáhnout když je něco potřeba.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: FRIDEN a e38 740i manual

Příspěvek od Filozof »

jo přesně jak píšeš volfíku. Já bych rád takto taky motor vyhodil a vše přetěsnil a vše co by se mi nezdálo bych vyměnil ...aby to třeba jeden den rozebral objednal díly a behem dalších dvou třech dní vše vyměnil a měl hotovo a klidné spaní ...no a ještě rozborku motoru abych viděl jak vypadá uvnitř a asi vyměnit těsnění pod hlavou to je asi klasika co by měla bejt vyměněná u všech po 20letech co ???

No zkušenost je duležitá proto bych rád měl ještě jednu 728i vybavenou doma na dvorku a mohl si ji rozebrat na díly pro sebe duležité něco prodat a hlavně se na tom naučit. :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: FRIDEN a e38 740i manual

Příspěvek od volf-m »

Těsnění pod hlavou nejčastěji umře když auto déle stojí a pak samozřejmě běžná únava materiálu. Když už se dělá, je dobrý nechat i hlavu (hlavy) srovnat. Nikdy ale na autě neuděláš všechno aby si měl jistotu jak říkáš, stálo by to úplně nesmysl, podívej se co stojí jednotky nebo kabelové svazky ;) Nebudeme to tu Andrému zasírat, tohle je spíš na probrání někde na srazu.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
andersfriden
Příspěvky: 77
Registrován: sob led 02, 2016 1:06 pm
Bydliště: Liberec

Re: FRIDEN a e38 740i manual

Příspěvek od andersfriden »

Volfiku aspon to tu zije :-D, nicmene, to nejdulezitejsi a na co nebyl dobrej pristup se tak nejak udelalo, motor je nastarojenej a zpet v aute, zbejva nalejt fridex a servo olej a muze se vrcet, jsem na to zvedavej, jinak stim individualem se uvidi :) ja jak jsou vzadu ty elektricke sesle tak moc na vyber tech interieru neni, skoda toho tobacca ten by se me moc libil. ale jsem nadruhou stranu rad ze jsem to udelal, ted to auto je opravdu moje, vim jak to vypada a dalo mi to hodne
BMW 740i e38 manual
Ex BMW E65 750I
Ex BMW E36 COMP 1.6
Ex BMW E91 320D
Škoda Superb III FL
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: FRIDEN a e38 740i manual

Příspěvek od P3RF3KT »

A to ze si u toho zjistil ze mas hnutou a svarovanou napravnici sem nenapises :lol:
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
andersfriden
Příspěvky: 77
Registrován: sob led 02, 2016 1:06 pm
Bydliště: Liberec

Re: FRIDEN a e38 740i manual

Příspěvek od andersfriden »

Casem pujde do pici :-D, ale uprimne ? Ja na ni radsi zpomel, byl to voprc :-D to musite uznat, geometrie sedi
BMW 740i e38 manual
Ex BMW E65 750I
Ex BMW E36 COMP 1.6
Ex BMW E91 320D
Škoda Superb III FL
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: FRIDEN a e38 740i manual

Příspěvek od volf-m »

Jak hned Perfekt všechno nabonzuje :D Geometrie by mě zajímala, kdes to nechával dělat?
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
andersfriden
Příspěvky: 77
Registrován: sob led 02, 2016 1:06 pm
Bydliště: Liberec

Re: FRIDEN a e38 740i manual

Příspěvek od andersfriden »

S geometrii typek co mi to delal nemel problem, mame v liberci primo stanici pro sestelovavani geometrie, maj na to ruzny lasery, co ja vim, nedelaj tam nic jinyho nez geometrii, jezdi tam kazdej lepsi servis na stelovani, poprve kdyz sem delal geometrii tak nemel problem, volant nastavil rovne, vsechno mu sedelo a pak ani auto nikam netahlo nebo ze by se spatne sjizdeli gumy sem taky nepozoroval, to u kamarada meli u defendera problem, byl po bouracce a nemohl seridit prave kolo, takze asi opraveny to je vpohode
BMW 740i e38 manual
Ex BMW E65 750I
Ex BMW E36 COMP 1.6
Ex BMW E91 320D
Škoda Superb III FL
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: FRIDEN a e38 740i manual

Příspěvek od alap »

Kam jezdíš? Já byl v Penumaxu a teda nedohonili mi to. Je pravda, že mám vzadu podložky a trochu mi díky LPG sedí prdel, Ale nedohnali to. Pár věcí tam bylo v červeným, ale prý to pojede rovně :-)
ex e38 728ia 99 LPG
Odpovědět