FRIDEN a e38 740i manual

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
andersfriden
Příspěvky: 77
Registrován: sob led 02, 2016 1:06 pm
Bydliště: Liberec

FRIDEN a e38 740i manual

Příspěvek od andersfriden »

Čau všem, po roce co jsem na foru a vlastním sedmu, tak jsem si řekl že vám taky ukážu jakou popelnicí jezdím, takže vlastním e38 730i s manuální převodovkou (vždycky jsem teda chtěl manual), dřív sem občasně jezdil v 740i v automatu, byla socka teda, ale říkal jsme si, že by se to chtělo odlišit a mít tu sedmu v manuálu. Teď něco k tomu autu, auto jsem koupil jako totální neudržovanej šrot, všechno klepalo, lak zašlej, zhomotuněný světla, kola zblití a tak prostě normální české vybydlené bmw, ale měl jsem sen a to ten, že si z toho auta udělám koníček a tak nějak postupně si ho dám dohromady, protože si všechno na autě dělám sám a děsně mě to baví a pak mám celkovou radost z toho jak to začne vypadat nebo jak to pak jezdí. Auto pojezdilo asi tak 3 měsíce co sem ho koupil a pak sem ho rozebral, vyvařil podlahu, vyčistil interier, dal trochu dohromady motor (nová pumpa, termostat, chladič, svíčky, separátor, startér, přetěsnil ventilová víka, vyčistil sání a přetěsnil sání, dal nové lanko tempomatu), začal jsme dávat dohromady přední nápravu, zbývá udělat zadní, která teda je uplně KO. Pak jsem od Perfecta koupil novou haupnu, protože moje vypadala jak po střelbě z kulometu, jelikož auto asi taky bylo i prásknutý na předek, tak jsem měnil čelo, absorbéry atd... čeká mě ještě teda dost práce, co se týče laku a celkového vzhledu auta, zbývá mi udělat spojku a hardy spojku, bohužel opravy se mi zbrzdily, páč mi majitel neprodloužil smlouvu na dílnu, protože si chce tam dát svoje motorky. No z auta začínám mít ted celkem radost jak to vypadá, něco k výbavě: digi dvouzona klima, webasto, samostmívací a elektricky sklopitelný zrcátka, pdc, zadní roletka v elektrice, komplet interier v kůži a v elektrice i zadní sedačky, 4x výhřev sedaček a to je asi tak vše, možná nějaké drobnosti, auto nemá co se týče podvozku ani ASC ani EDC.
zde teda posílám fotku jak ta moje šunka vypadá:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) andersfriden dne ned říj 23, 2016 9:48 pm, celkem upraveno 3 x.
BMW 740i e38 manual
Ex BMW E65 750I
Ex BMW E36 COMP 1.6
Ex BMW E91 320D
Škoda Superb III FL
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: FRIDEN a e38 730i manual

Příspěvek od volf-m »

Takhle na fotkách to vypadá pěkně, z blízka tam samozřejmě budou nedostatky jako na každé druhé e38, ale určitě jsi udělal pokrok. Ta výbava je docela zvláštní, kolikrát by člověka zajímalo co se lidem honilo hlavou ;)
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: FRIDEN a e38 730i manual

Příspěvek od P3RF3KT »

Andreho chvalim. Ne jakoz to meho staleho zakaznika, ale hlavne jako cloveka co se drzi toho co chce a ze srotu opravdu dela auto. Dal taky protoze je to velmi sikovnej clovek. Zapomnel jsi napsat ze zadni el. Sedacky jsi dodelaval, stejne tak cele PDC :) auto i na zivo vypada uz pomerne hezky a myslim ze neni se za co stydet.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: FRIDEN a e38 730i manual

Příspěvek od volf-m »

A sakra, PDC taky nemám, to je ostuda. Elektrický zadní sitze budu muset prozkoumat na Bigu, taky bych je možná dodělal.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: FRIDEN a e38 730i manual

Příspěvek od fishmaker »

auto vypadá dobře...at slouží...příště jen zkus trochu menší fotky...at se to vejde na monitor (pripadne by musel nejakej admin upravit CSSka)
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: FRIDEN a e38 730i manual

Příspěvek od zzeli »

Ono jde dat fl vnitrky svetel do predfl "obalky"? Nebo to jsou fl svetla jen s predfl sklem?
Jinak hezky vybaveny na 730i a manual tomu prida na sportovnosti.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: FRIDEN a e38 730i manual

Příspěvek od caknakis »

Tohle je "perfekt style" - vytáhnout rozptylové plexi......fuj fuj fuj.

Jinak auto vypadá moc hezky, chválím hlavně kola ;)
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
andersfriden
Příspěvky: 77
Registrován: sob led 02, 2016 1:06 pm
Bydliště: Liberec

Re: FRIDEN a e38 730i manual

Příspěvek od andersfriden »

Díky kluci, bohužel sedma se letošního BIGu nezúčastní, škoda, nestihl jsme jí dát ještě dohromady, děláme teď na tom lak, aby to začlo vypadat k světu, Jinak já na BIG dorazím nejspíše ale jen bez auta ( mercedesa musim někde zahodit do pole vedle), jinak k těm světlům, jsou to faceliftované vnitřky světel dané do předfl světel (proběhla nějaká uprava protože tam normálně nesedí, ale těm vnitřkům to neublížilo, byli stejně rozbitý, tak sem si je upravil a opravil aby tam seděli a to rozptylové sklo sem vyndal protože tam zaprvé nesedělo přes čočku xenonu a za druhé, zalíbilo se mi to bez toho sklíčka, ale tak 100 lidí 100 chutí :), jinak zadní elektrický sesle a pdc sem zapomněl dodat, dodělával jsem si je, pdc byla hračka, sesle celkem taky, kdo umí trochu vařit a měřit tak to dá bez problému taky, defakto díky výhřevům sem měl přípravu i na elektrický zadní opěrky, což má stejný přívod plus pro celej komplet, jediný co bylo problém u mě byla kabeláž k sedačkám, protože když sem je kupoval tak se při prodeji opomnělo na ni, takže sem si jí doma natahal sám, hodiny se schématy, pájkou a drátama, ale povedlo se a funguje to, do budoucna ale chystám tu svoji kabeláž zaměnit za origo, aby to mělo taky nějakou tu kulturu, konektory jsem zachoval naštěstí, k těm fotkám, já už je hodně zmenšoval aby se mě to doma vešlo na monitor, takže ještě to je teda moc velký :D zkusim ještě zmenšit no
BMW 740i e38 manual
Ex BMW E65 750I
Ex BMW E36 COMP 1.6
Ex BMW E91 320D
Škoda Superb III FL
andersfriden
Příspěvky: 77
Registrován: sob led 02, 2016 1:06 pm
Bydliště: Liberec

Re: FRIDEN a e38 740i manual

Příspěvek od andersfriden »

Takže, z mého 730i se stalo oficiálně 740i za pomoci perfecta, volfika a mého dobrého kamaráda Kuby. Dávám jsem pár fotek z toho ukonu, když byl motor venku tak se rovnou přetěsnil a udělalo se co bylo nezbytné. Byl to velký boj, které ještě není u konce, ale brzo snad bude, největší problém nám dělal setrvačník, který nechtěl jít dolů, převodovka u mého auta zůstala 5q i s diferenciálem, takže proto sme to přehazovali, počasí nám zatím přálo. 28. října 2016 bude první startup motoru v autě a kompletní dosložení auta a snad už pojede, nemůžu se autáku už dočkat, děsně mi chybí a ježdění mercedesem mě ubíjí čím dál víc, s Perfectem přemýšlíme o výměně interieru za individual, mimo jiné líbilo by se mi moc tabacco brown, jeden sme našli, ale majitel se ho nechce vzdát za slušnej peníz (bohužel se nechce vzdát celého auta, které je ale uplně prdeli a myslí si že to střelí celé auto za nesmyslnou částku, blázen) takže možná něco pošašíme aby se bylo na co koukat a abych z autáku měl radost, jinak za dobu posledních 3 měsíců se na autě udělala komplet přední ramena a ted 28 jdou na řadu tlumiče, sám jsem zvědav jak se autíčko bude chovat na silnici. Mimochodem při sundávání motoru sme zjistili že motor měl oba siláče utržený, hardy spojka včoudu, vejfuk včoudu, takže to se vše vyřešilo, veliké dík za všechno hlavně patří Honzovi (Perfectovi) je to opravdu zlatej člověk, na kterého nedám dopustit, bez něho by se tato akce asi ani nerozjela, druhé velké dík patří volfikovi, je to velmi šikovnej člověk, kterej mi opravdu hodně stímto projektem pomohl, takže už nebudu se dál rozepisovat, víc se snad rozepíšu až to bdue vrčet, teď už jen přiložím fotky, abyste věděli jak moc velkej blázen jsem :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
BMW 740i e38 manual
Ex BMW E65 750I
Ex BMW E36 COMP 1.6
Ex BMW E91 320D
Škoda Superb III FL
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: FRIDEN a e38 740i manual

Příspěvek od volf-m »

Andre se toho fakt nebojí, už toho udělal na autě spoustu a ještě víc má plánů do budoucna, hlavně ho neodradilo ani to, že to byl docela porod. Ten interiér hlavně decentně, zatím bych dal jen doplňky v jiné barvě, ať se to trochu rozbije, něco s těma tapcema bych zkusil vymyslet aby to taky nebylo šíleně práce a nebylo ti líto to "vyhodit" až se najde nějakej individual ;) Na start-up se těším, pokud se fakt něco výraznýho neposere. Taky už se chci zase trochu vrhnout na svoji, pořád tu mám nějaký cizí auta a moje stojí jak mrcha :evil:
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Odpovědět