Calif - 728iA Oxfordgruen

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od volf-m »

PrahaV8: Bohužel to tady fungovat už nebude a asi ani nikde jinde. Je to na delší povídání, ale dneska je každej strašně chytrej a všechno ví nejlíp, pokud tady někdo zeptá, jaký má třeba dát tlumiče, tak se stejně nic nedozví, protože se tu bude jeden prát za to, že je úplně blbost je měnit, když vydrží 400tkm, další že jedině originál a sám má na autě kdoví jakou Čínu atd a pak už nemá nikdy ani náladu, když si ty sračky přečte nějak normálně odpovědět. To, že se do všeho dřív nebo později začnou promítat peníze a business je taky bohužel běžná praxe. Už jen to, kam se ceny těch krámů samotných a náhradních dílů šplhají, to fakt není normální, krize to teď ale trochu zasekne.

Pokud jde o názor co třeba mám já, že E38 je pro toho kdo ví, že jí skutečně chce a je ochotnej podstoupit nějaké to nepohodlí, tak za tím si stojím. Už jsme tu taky měli dost půlročních guru, co si pořídí nějakou špínu a hned ví všechno nejlíp a jak rychle se z ničeho zjevili, tak rychle zase zmizí.

Co se týká nějakých srazů atd. přestože je nás tu 5 a půl, tak je tahle hrstka ještě rozdělena na dalších 50 skupinek, kde ten je kámo s tím a zase nemají rádi toho atd a kdyžtak se sejdou soukromě. Poslední pokus se sejít byl loni Mělník a kolik přijelo aut? 3. Chápu, že ne každýmu zrovna vyhovuje čas, místo a tohle všechno, ale kdyby 6 aut, neřeknu vůbec nic, ale 3 to už je úplně o ničem to nemá žádnou cenu. Dokonce mě letos ani ten classic, který jsem měl poměrně rád nějak nepřesvědčil. Zkusím ještě alternativu https://www.bavarianclassic.cz/ a uvidíme. Nebo se na to taky vykašlu včetně aktivity tady na fóru.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

PRAHAV8 píše: úte čer 30, 2020 4:26 pm 3 kluci z mého města sem nechtějí chodit kvůli tomu že lidi si tady staví svojí živnost a kvůli tomu že když požádají o radu nedostanou odpověd. Já to po asi 4 letech zkusil sem jít znovu no a žádná sláva to neni. Jo sere mě to. :cry:
calif píše: sob čer 27, 2020 5:05 pm
PRAHAV8 píše: pát čer 26, 2020 8:48 pm Jak pořád? Vysvětli mi to.


[/quote
Pořád, často, v poslední době, dosaď si podobné libovolné slovo.....
Prostě jsem si všiml, že tu nejsi spokojený.... logicky to tu nebude jako kdysi, většina těch lidí z kdysi, tu dávno není, nebo už ani 7er nemá.....
Já mám opačnou zkušenost, měl jsem e38 dohromady asi 6 let, předtím e36 asi 8 let...ale jen tady jsem získal pocit lidí na stejný vlně, dostal semtam radu, kontakty nebo doporučení na koho se obrátit.... ačkoliv jsem ji musel prodat mám to pořád v sobě, i žena se nakazila a ačkoliv ji auta absolutně nezajímala, tak si bezděčně zvykla na pohodlí,ticho, prostor a v uvozovkách i výkon...i na to že ač je to starý cajk, je to na silnici výjimečná věc...
Pokud zklame to nejobyčejnější co jsem mohl vybrat, tak se vrátím k paní sedmé ... ale e38 už ne..... to už pro můj způsob používání auta nejde....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

mě to třeba baví furt ...akorát komunita lidí kolem mě bylo cca 6x e38 pomalu vymřela a je to škoda. Pár větších záseků finančních a vydrželi u těch aut sotva 3roky většina ...víc ne. Dnes přesedlali na e90 a e91 nebo nějakej koncern.
Takže na vyškovsku vidím už jen poslední dvě e38 pro mě neznámé tváře a to jen občas a já jako poslední mohykán.

Kdyby to bylo na mě vzal bych si klidně 745i v LPG co měl borec na prodej třeba na bmwklubu. Nějak mě to baví.
Mám sice občas pokec s 2 chlapama co mají drahé auta a další dva obyč oktávky a řeší tam podobné věci prostě u těch starech krámů at je to škoda nebo BMW to bude odcházet. Pokud nepočítám spotřebák tak je toho u BMW více a ty ceny jsou někdy uplně mimo.
Třeba nádrž je problém snad postupně u všech stojí ranec. 6-12K mi přijde dost když je to jen kus plechu. Za 3K renovované by byli fajn ale to zase nikdo neprodá. To samé ted řeším převodku. Koupit starou dobrou nebo repas si zjistit kde dělají či novou je nesmysl za ranec peněz.
A to se nebavíme o rzi atd která se pomalu začne objevovat u lidí co mají auto furt venku.

E38 se přesouvá spíše do víkendového vozu a zajimavé je to pro leštěnkáře. Tam to bude mít svoji cenu.
Jinak paradoxně novější modely mají levnější díly a tady se to začíná prodražovat ...vše se postupně renovuje ...dá se říci celé auto. Bud se propadne člověk do tzv cigán vágenu a je z auta pelech ..nebo se o něj stará a furt platí a cáluje díly a případně práci.
Krom automatu a motoru jsem dělal snad 60procent věcí co se může podělat.
Jinak si myslím že je tu komunita ok sice ne real ale spíše online komunita. U mě je problém ten čas. Kdyby to byly srazy tady tak tam jedu klidně každej měsíc na pokec a probrat auta a naučit se něco nového.

Mě se právě líbí jak každej víme něco a navzájem se dokážeme obohatit o další věci co jsme kde dělali na autě či jaké díly kupovat či nebrat atd. Mě stačilo pár vět v životě abych si dokázal vyřešit problémy na autě ...něco od jaraxe ...něco od snejka a něco tady od vás. Vždy mi to moc pomohlo.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od P3RF3KT »

S převodkou ti trochu poradim. Jetá je nesmysl, vůli maj uplne všechny. Novou za 48tis. Už koupit nelze a myslim že i kdyby šlo, nezaplatil bys ji. Repas delaj v klimacaru http://www.klimacar.cz/servo-rizeni za pomerne normalni penize kolem 7k
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
PRAHAV8

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od PRAHAV8 »

Mnoho dobrých lidí odešlo a přitom e38 stále mají i e65 ale už sem nechtějí chodit. Tady prostě nic není i to fórum jede stejný design od svého zrodu. 7er.cz je tady tak dlouho a mohl být dobrý a mít super tradici ale místo toho hovno. Škoda a to mě sere
volf-m píše: úte čer 30, 2020 5:27 pm PrahaV8: Bohužel to tady fungovat už nebude a asi ani nikde jinde. Je to na delší povídání, ale dneska je každej strašně chytrej a všechno ví nejlíp, pokud tady někdo zeptá, jaký má třeba dát tlumiče, tak se stejně nic nedozví, protože se tu bude jeden prát za to, že je úplně blbost je měnit, když vydrží 400tkm, další že jedině originál a sám má na autě kdoví jakou Čínu atd a pak už nemá nikdy ani náladu, když si ty sračky přečte nějak normálně odpovědět. To, že se do všeho dřív nebo později začnou promítat peníze a business je taky bohužel běžná praxe. Už jen to, kam se ceny těch krámů samotných a náhradních dílů šplhají, to fakt není normální, krize to teď ale trochu zasekne.

Pokud jde o názor co třeba mám já, že E38 je pro toho kdo ví, že jí skutečně chce a je ochotnej podstoupit nějaké to nepohodlí, tak za tím si stojím. Už jsme tu taky měli dost půlročních guru, co si pořídí nějakou špínu a hned ví všechno nejlíp a jak rychle se z ničeho zjevili, tak rychle zase zmizí.

Co se týká nějakých srazů atd. přestože je nás tu 5 a půl, tak je tahle hrstka ještě rozdělena na dalších 50 skupinek, kde ten je kámo s tím a zase nemají rádi toho atd a kdyžtak se sejdou soukromě. Poslední pokus se sejít byl loni Mělník a kolik přijelo aut? 3. Chápu, že ne každýmu zrovna vyhovuje čas, místo a tohle všechno, ale kdyby 6 aut, neřeknu vůbec nic, ale 3 to už je úplně o ničem to nemá žádnou cenu. Dokonce mě letos ani ten classic, který jsem měl poměrně rád nějak nepřesvědčil. Zkusím ještě alternativu https://www.bavarianclassic.cz/ a uvidíme. Nebo se na to taky vykašlu včetně aktivity tady na fóru.
PRAHAV8

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od PRAHAV8 »

Nedávno jsem chtěl taky repasovat ale není čas. Kamarád s e38 už u klimacar stihnul repas a jízda je to super protože to řízení je luxus potom.
P3RF3KT píše: stř črc 01, 2020 7:07 am S převodkou ti trochu poradim. Jetá je nesmysl, vůli maj uplne všechny. Novou za 48tis. Už koupit nelze a myslim že i kdyby šlo, nezaplatil bys ji. Repas delaj v klimacaru http://www.klimacar.cz/servo-rizeni za pomerne normalni penize kolem 7k
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

P3rfekt - děkuji ti moc.

Asi mi nic nezbyde jiného. Auto mám rád ale stejně počítám že brzy půjde. Už jsem tam hodně věcí opravil a na restauratéra veterána mě to pomalu přestává bavit.

Nemá L7 ani V8 ani komforty které by mě hýčkali ... a to je asi jedinná slabina. Jinak to auto celkově funguje a líbí se mi vzhledově ale budu muset rozmyslet co bude dál. Hodně energie a spousty dílů si poslední 3-4roky vzalo. Bud bude druhé v rodině nebo půjde o dům dál. :mrgreen:

PS: A prosím nepiš mi že jej čeká dvůr u perfekta ...to určitě není cesta. Ikdyby mělo stát pod plachtou tak na díly nepůjde. :mrgreen:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět