Calif - 728iA Oxfordgruen

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Zdravím, tak jsem to dlouho ve Focusu nevydržel, navíc začal parádně reznout na prazích a lemech. Po dohodě doma jsem začal hledat E39 v touringu, přeci jen synovi je teprv půl roku takže kočárek atd je stále v permanenci. Po seznámení se s inzercí a nabídkou jsem neprapadal panice, benzínových e39 v kombajnu a aspon nějakou výbavou je sice málo, ale na foto se to vždy zdálo OK. No, většinou to byla auta kolem 100 tisíc, ale všechno opotřebované kusy s korozí...ačkoliv v telefonu to byly vždy jen malinkaté puchýřky... asi po čtyřech kusech jsem to vzdal... a začal hledat opět e38 a narazil na podobný problém...
Jednoho večera štěstí přálo, a na bazoši se objevila pěkná 728iA slibující absenci koroze, volal jsem navečer kolem osmé a druhý den ráno jen přes půl republiky do Olomouce, protože odpoledne měl přijít rozhodnutý zájemce, ale kdo dřív přijde ten bere jak řekl majitel - čechoněmec s čtyřma Harleyema, X3 na zimu a MB CLS na léto
Auto měl cca 16 let,prvním majitelem byl ředitel jakési pojištovny v německu, celou dobu servisováno a dodržován inspekční plán ze servisky, která je orazítkována od BMW servisu do posleního kilometru, ale poslední 4 roky auto stálo pod plachtou v garáži.
Sedma je zcela bez koroze a to na všech kritických místech, dveře, lemy, víko kufru....kapota byla lakována, a to ne zcela bezchybně, na to jsem byl upozorněn. Při zkušební jízdě vše fungovalo, ale cestou od majitele, hned na prvním kruháči přestala jít klima a auta začalo jen topit, takže to vidím na ventily topení...
S autem nemám v plánu žádné upravy, zůstane jak je, až na mrtvé displaye klimapanelu, ten hodlám vyměnit za faceliftový stejně jako v mém předešlém autě.
Z výbavy nefunguje snad jen stahování pravého zadního okna, a celkem často se neodemknou pravé zadní dveře...

Výbava čítá :
webasto s dálkou, dvojitá okna, multifunkční loketku, všechny roletky,Nappa komforty s výhřevem a stolkama, zadní sedačky s bederkou a v elektrice, zadní nápoják, dřevěný lampičky a madla, kožený spodek palubky a tunel, zadní klima, šíbr, ASC, CD changer...

K autu jsem dostal všechny 4 klíče, servisku a všechny manuály,soupis měněných věcí za posledních pár let, komplet nářadí v kufru, a v kastlíku je dokonce funkční svítilna, auto stojí na 14 let starých Pirelkách :)
foto zde
http://calif.rajce.idnes.cz/e38_728iA_oxfordgruen/
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
fredy
Příspěvky: 1626
Registrován: ned pro 14, 2008 5:54 pm
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od fredy »

Dobrý ;) , když tam vypisuješ to dřevo, určitě bych doplnil ještě o dřevěné popelníčky a B sloupky a bude to cajk :) Přeju hodně šťastných km ;)
Naposledy upravil(a) fredy dne pát srp 26, 2016 11:34 am, celkem upraveno 1 x.
ex. E38 740i, 1994, manuál, lpg
...
E38 750iL, 1994 - prodej nd....
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Huff »

Tak to je hodně velká pecka. Kloubouček před stavem a výbavou. ;)
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od volf-m »

Krásný auto, hlavně zachovalé včetně interiéru a na 728i v opravdu slušné výbavě ;) Přeju ti ať dělá jen radost. Docela by mě zajímalo za kolik bylo, pokud se ti to ale nechce zveřejňovat chápu to. Jinak je to další důkaz, že by se člověk neměl sedmy zbavovat jinak bude nešťastnej. Jak to jede proti 730i?
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od zzeli »

Krasnej intr. Zelena sedma a bezovej interier, to jde k sobe ;) Po ctyrech letech stani jen ventily a pravy zadni dvere, to je slusny u 20ti letyho auta. Mozna se to jeste rozhejbe. Tu uz asi prodavat nebudes co? :D
At slouzi!
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

No interier je fakt jako nový, výkonově mi to přijde stejné jako 730i.. jen to má jiný zvuk...a hrozně lehké řízení oproti mé bývalce...
Zajímavý je i zcela neohmataná kůže na volantu, bez jediného vrypu od nehtu :)
Lak by zasloužil nějaké to profi leštění, myslím že majitel si s ručním leštěním asi hlavu nelámal...
Zbývají ty ventily topení, a ty dveře,....
časem možná ty dřevěný popelníčky...škoda že nemá navi 4:3, ale dodělávat ji určitě nebudu..
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

No nerad bych se ji zas zbavoval, ale vyloučit to nemůžu, teprv až prodám toho focuse tak zjistíme jaká je 7er rodiným vozem :)
Ale jsem rád že jsem měl to štěstí, po těch x kouscích co jsem viděl už jsem nedoufal, šlo mi hlavně o původní lak a absenci koroze...
A cena nebyla vysoká :) myslím že byla spíš pod cenou ačkoliv je to jen 2,8....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Dresic
Příspěvky: 353
Registrován: pát úno 04, 2011 5:50 pm
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Dresic »

Pěknej kousek a pěkně vybavená teda! Jsem z Olomouce a divím se, že jsem ji tu nikdy neviděl. Ať dělá radost!
BMW e38 740i M62 1996

ex BMW e38 725tdsA
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Auto bydlelo v Dolanech u Olomouce...ale jak říkám, skoro s tím nejezdil, měl to původně na cestování Frankfurt - Olomouc, ale auto nakonec spíš stálo v garáži, prý když sněžilo nebo bylo nasoleno, nejel s tím níkam :) Proto taky asi není ohnilá...
Tak proto si ho tam asi nepotkal :)
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Koupeny baterky do dálky od webasta, dost ojedinělej a drahej druh baterie teda.. snad v tom dlouho vydrží :)
A webasto FUNGUJE :) z toho mám fakt radost, aspon jeden důvod těšit se na zimu. v návodu se píše dosah 350 metrů, tak jsem zvědav jestli z nočního stolku si to ráno zapnu :)))
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Odpovědět