Calif - 728iA Oxfordgruen

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

A co se ti pořád nezdá? Však založ vlastní klub se svými pravidly....
Sedmičky mám pořád rád, jen ji nemohu provozovat jako daily a nemůžu si dovolit ani držet zbytečně druhé auto jentak v garáži...
Téma jsem prodejem ukončil a jen reagoval na další podněty od ostatních....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od volf-m »

Já si taky myslím, že tu nezaznělo nic špatnýho. Mám E38 rád, ale pokud s tím chce někdo jezdit s rodinnou na chatu, jsou určitě mnohem lepší volby.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
PRAHAV8

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od PRAHAV8 »

Jak pořád? Vysvětli mi to.
calif píše: čtv čer 25, 2020 11:34 am A co se ti pořád nezdá?
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od zzeli »

Souhlasim, ze na daily se dama jako e38 nehodi. Ovce bude lepsi, tam si ani nevsimnes, ze ti od parkovani pribyl dalsi dulek ve dverich a ze to casem treba zacne nekde reznout. A kdyz neco umre, tak se to opravi jednoduseji nebo se to auto vymeni za jine. To u e38 tezko. Shanej si dobre dvere nebo predni naraznik :)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

PRAHAV8 píše: pát čer 26, 2020 8:48 pm Jak pořád? Vysvětli mi to.
calif píše: čtv čer 25, 2020 11:34 am A co se ti pořád nezdá?
[/quote
Pořád, často, v poslední době, dosaď si podobné libovolné slovo.....
Prostě jsem si všiml, že tu nejsi spokojený.... logicky to tu nebude jako kdysi, většina těch lidí z kdysi, tu dávno není, nebo už ani 7er nemá.....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

BMW má své charisma...svůj charakter projevu auta ... svojí surovost ... chápu rozhodnutí mít auto na všední den jakékoliv co jezdí a moc toho nechce max za pár drobných.

Novější auta mají taky pěknou výbavu to ano ale to charisma a chování vozů BMW prostě nemají.
Takže ano výbava může bejt leckde jinde i lepší klidně ...ale jízda a charisma BMW a chování to prostě je jedinečné u této značky.

Stejně jako Porsche si nese své charisma sportovního vozu po desítky let ... a zachovává si svoji tvář co se týče 911 apod.

Škoda bude prostě rodinej wágen co dnes nabídne i nějakou tu výbavu dostatečnou k běžnému používání a výletování s rodinnou.
Jinak je to prostě všední nudné nezajimavé auto a to i nová.
Vedle vás zaparkuje deset takovejch ... a po rovince to i jede ale odhlučnění apod prostě ve srovnání s BMW 7er je fakt jinde. Zkoušeli jsme to na stejné silnici několikrát v obou autech a je to dost poznat.
Rapid i scala to samé ... odhlučnění na rozbité cestě je tragedie oproti 20let starému BMW.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Paulie001
Příspěvky: 324
Registrován: pon úno 27, 2012 3:19 pm
Bydliště: Petřvald u Karviné / München

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Paulie001 »

Co se tyka odhlucneni, samozrejme musi byt rozdily. Porovnavas neporovnatelne tridy. Klidne si porovnej aktualni BMW 3 a starou 7er.

7er bude tissi prave z toho duvodu, aby top model mohli zabalit do aury neceho specialniho. Kdyby byla 3er odhlucnena stejne jako 7er, marketingove by se to hure prodavalo... a jeste to ma uspory financi atd. a taky odliv nekterych lidi do nizsich trid

Vybavove je to o necem jinem. Technologie se zlevnuji a tak se ty nizsi kategorie dotahly na stare premiovky. S novyma se srovnavat nemohou.
Co se tyka vyuzitelnosti vsech tech novych technologii a prinosu se samozrejme nebavim a je to zase jine tema :D
E38 750i
E36 323ti
E30 316i TC2 Baur
----------------------
ex: E38 730i, E36 320i Touring, E36 318i Tour LPG, S211 E500, e36 316i Compact
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od dunnst »

Mě to pořád tak trošku nejde do hlavy. E32 popelnice edition jezdila za minimální náklady, dokud se ta kastle člověku nerozpadla pod prdelí a timhle způsobem se ta věc dala provozovat leta jako daily a pořád to bylo výrazně zajímavější svezení, než ovce. Některé motorizace prakticky ani nevyžadovaly olej :-D Ok, to byla trošku nadsázka, ale určitě se chápeme. To mi neříkejte, že E38 je o tolik náročnější.
Já když se E32 zbavoval, tak jsem si myslel, bůh ví kolik že jsem do toho nenasypal a že určitě další auto bude na provoz levnější. A ve finále jsem zjistil, že to bylo na provoz moje nejlevnější auto, do všeho, co přišlo potom, se sypalo řádově víc. O Volvu radši ani nemluvim...
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od volf-m »

Tak ono vždycky záleží na tom, jak moc to chceš mít v topu nebo ne. Pokud bych u bývalé E38 řešil jen opravdu nutné věci, taky by to kromě spotřeby ve výsledku zas tak nic drahého nebylo. Ale bylo to tady dobře napsáno, že nedostatky, které u nějaké Oktávky ani neřešíš mi u té 7er vadí.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
PRAHAV8

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od PRAHAV8 »

3 kluci z mého města sem nechtějí chodit kvůli tomu že lidi si tady staví svojí živnost a kvůli tomu že když požádají o radu nedostanou odpověd. Já to po asi 4 letech zkusil sem jít znovu no a žádná sláva to neni. Jo sere mě to. :cry:
calif píše: sob čer 27, 2020 5:05 pm
PRAHAV8 píše: pát čer 26, 2020 8:48 pm Jak pořád? Vysvětli mi to.
calif píše: čtv čer 25, 2020 11:34 am A co se ti pořád nezdá?
[/quote
Pořád, často, v poslední době, dosaď si podobné libovolné slovo.....
Prostě jsem si všiml, že tu nejsi spokojený.... logicky to tu nebude jako kdysi, většina těch lidí z kdysi, tu dávno není, nebo už ani 7er nemá.....
Odpovědět