Calif - 728iA Oxfordgruen

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od volf-m »

Sám osobně jsem měl dvě M52 singlvanos a u obou jsem řešil čidla kliky / vačky a u obou svých jsem dával Starline a úplně normálně to fungovalo. S těma čidlama každej straší, ale já s předface autama neměl nikdy problémy ani na těch neoriginálních.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
lubeec
Příspěvky: 28
Registrován: stř bře 08, 2017 6:21 pm

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od lubeec »

Evidentně máme jiné zkušenosti jak s čidlama tak s diagnostikou :)
V dnešní době ta druhoška prostě nefunguje.
Je to zkušenost z více vozů.
Osobně minulý rok jsem dával NOVÉ čidlo váčky zn. Hella a chyba stale přetrvávála. Takže vypis s diagnostiky že čidlo nefunguje a vzali mě to na záruku.
Koupil jsem nové čidlo oem a zase fungujem.
Bmw e39 528i touring
Bmw e39 520i touring Lifestyle Edition
Bmw e32 740ia Alpina look
Bmw e30 328i M Technik 2
Bmw r1100s Mandarin
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Ok kolik tam je těch čidel na singlu? jedno vačka a jedno klika? Jsou stejný jako na double?.
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od volf-m »

Jedno čidlo klika a jedno vačka. Ono pokud je čidlo úplně KO, že to nechce ani startovat, tak to diag napíše, ale nenapíše ti, že je "trochu" blbý. Přitom teoreticky by mělo buď fungovat a nebo nefungovat, ale není to tak. Čidla stejná nejsou, dokonce i změnila svoji pozici ;)
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

Mohu potvrdit že jsem stím taky bojoval a jedině originálná čidla jak kliky tak vačky.
Originál funguje a u vačky se objevovala chyba i na diag INPA vyhazovala nahodilou chybu camshaft sensor takže inpa by ti to ukázala.
Všechny auta v tomto věku to mají špatné pokud to majitelé neměnili.

Pokud nevíš co s prachama tak jedna servisovaná pěkná po fandovi 2x je tady i s LPG. A pokud bych se jezdil dívat i na tuto bych jel.

https://auto.bazos.cz/inzerat/119986182 ... va-stk.php
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od volf-m »

Já vím, že je to hovno důkaz, ale jednou jsem to čidlo na vačce měnil v Ústí, když jsem byl u místního obchodníka podvodníka a ten na vlastní oči viděl, jak to na čidlo od Strachu normálně fungovalo :)
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Ta čidla asi koupím přes mechanika, aby je mohl případně vrátit....kouknu co stojí origo...ale asi tuším 8-)

O té stříbrné vím, s těmi koly, lízátkem, modrými anděly působí komediantsky, LPG je pro mě přitěžující okolnost, a některé detaily z fotek se mi vyloženě nelíbí....fakt ne....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od volf-m »

Ano, ex Medvídkovo kára. On tehdy koupil nejlevnější 750i na českém internetu. Spoustu na tom nechal udělat, něco občas podle svého stylu, ale pořád nezapomínejte jak to celé začalo, prostě to auto evidentně mělo chyby a když kupuješ ojetinu, tak se snažíš aby ty chyby evidentně nemělo. Prostě z vyžilý holky pannu neuděláš. U LPG s Califem souhlasím, podle mě je to prostě špatně. Nevratný zásah do kastle, do kabeláže, díry do sání, zásah do vodního okruhu a kdoví co ještě. To sání někdo počítal, ať to funguje co nejlépe a pak někdo od oka vezme vrták a někam tam plácne trisku. Origo plynová auta z fabriky mají proti benzínovým upravené hlavy, mají jiné katalyzátory, samozřejmě jiné mapy a spoustu spoustu dalšího, což se u přestavby vůbec neřeší.
Naposledy upravil(a) volf-m dne pát kvě 15, 2020 5:18 pm, celkem upraveno 1 x.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5363
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Spooner »

calif píše: pát kvě 15, 2020 5:04 pm s těmi koly, lízátkem, modrými anděly působí komediantsky
Hezky řečeno :)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

LPG na denní ježdění beru jako velké plus pokud funguje a auto je odladěné. Já osobně jsem velmi spokojenej a obávám se že takto poctivé a funkční auto co má sice 23let ale jinak jezdí furt několikrát denně to mi přijde že už nepotkám ...nebejt rzi a spotřebních hovadin je to auto fakt vymyšlené dokonale ta e38...

Těch pár blbostí se dá změnit k originálu a ostatní je bohužel fakt. Ale dost věcí je tam pořešených a pokud to nemá nic zásadního tak mi to přijde jako zajimavé auto ... u auta to např nechá za 180K a to už je zajimavá částka u 750ky s LPG díky kterému jezdíte za uplně jiné peníze.

Nechtějte ze všeho dělat klasickej originál co jezdí nebo je ve výkladní skříni ...já e65 apod beru prostě jako fajn auto na denní používání.

A jinak kdo viděl panenskou e66 ve vysoké výbavě at dá odkaz ....já takovou neviděl. A pokud je to už pár let zpátky... na všechny bylo šaháno více či méně a všechny mají nějaké své neduhy... leč na foto vypadají pěkně. :mrgreen:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět