740iL

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
kouBaMW
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 22, 2017 8:07 pm
Bydliště: Vsetín

740iL

Příspěvek od kouBaMW »

Ahoj,

jmenuju se Kouba, do teď jsem se pohyboval jen na e30 fóru a bmwklubu, prošel jsem si spousty e30cítek (resp. některé mi zůstaly do teď), pár e36, e46, e39, e60 a jak už to tak v životě bývá, člověk stárne, dospívá a chce se posouvat malinko dál, v případě mého automobilového života se jedná o přesun na řadu 7 :mrgreen: :lol:
Dovolím si tady představit svůj nový vůz ze kterého mám po dlouhé době vážně radost, mojí první sedmičku Jedná se o ex-vládní vozidlo BMW 740iL. V roce 2000 ho jako nový zakoupila vláda resp. Ministerstvo spravedlnosti ČR za cca 2,7mil Kč (nevím proč na tom šetřili a nepřihodili si něco na výbavě, když to jde z našich prachů, ale co už...), ve výbavě sedmiček se zatím moc neorientuju, ale myslím že je to nějaký základ, na longa spíš až sociál řekl bych, jediné co bych asi vypíchl je telefon, přední sedačky s pamětí, zadní el. roletka a zadní vyhřev :? ale zase měla zapsané modré majáky :mrgreen:
Motor 4.4 benzín 210kw V8 (konečně :D), automat, prostě život je moc krátký na to, aby jsme jezdili jen v tédeíčku, ne ? :D
Auto mám asi měsíc, jsem z něho strašně nadšený. Kdykoliv zapochybuju o Svém uvážení o koupi, tak se projedu nebo jen tak do ní sednu nebo zajedu na benzinku, koupim kafe, sednu před ni a dívám se a všechny moje negativní pocity se převálcují.. Už když jsem si ji vezl v den koupě z Práglu, dostal jsem absťák a musel po několika km zastavit, abych se na ni chvíli čuměl zvenku (já vím jsem magor :D).
Musím říct, že zatím nic co jsem kdy vlastnil (a nebylo toho málo) nefunguje tak spolehlivě jako "vymetač dálnic" než sedma s xenonama :D ty auta z levého pruhu prostě uhýbaly úplně automaticky.
Přikládám pár fotek hned po koupi, a po příjezdu domů, omluvte špinavé a zahumusené auto, chystám se na rozleštění laku, světel, chromů, oprava rzi a pak to bude lepší..

Dodatečně výpis výbavy:

Type 740IL (EUR)
Dev. series E38 (2)
Line 7
Body type LIM
Steering LL
Door count 4
Engine M62/TU
Cubical capacity 4.40
Power 210
Transmision HECK
Gearbox AUT
Colour ASPENSILBER METALLIC (339)
Upholstery STANDARDLEDER/SCHWARZ (N6SW)

9000

Prod. date 2000-10-17


216 SERVOTRONIC
261 SIDE AIRBAG FOR REAR PASSENGERS
302 ALARM SYSTEM
320 MODEL DESIGNATION, DELETION
358 CLIMATE COMFORT WINDSCREEN
416 SUNBLINDS
428 WARNING TRIANGLE
438 WOOD TRIM
494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER
496 SEAT HEATING FOR REAR SEATS
500 HEADLIGHT WASHER SYS/INTENSIVE CLEANING
522 XENON LIGHT
629 CAR TELEPHONE (GSM) W CARD READER FRONT
761 INDIVIDUAL SUN PROTECTION GLAZING
818 MAIN BATTERY SWITCH
861 CHANGE OF CODING DATA SET
863 EUROPE/DEALER DIRECTORY
879 GERMAN / ON-BOARD DOCUMENTATION
925 SHIPPING PROTECTION PACKAGE
Series options
No. Description
202 STEPTRONIC
210 DYNAMIC STABILITY CONTROL (DSC)
220 SELF-LEVELING SUSPENSION
304 LT/ALY WHEELS/ELLIPSOID STYLING 60
459 SEAT ADJUSTM., ELECTR. W. MEMORY
548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING
851 LANGUAGE VERSION GERMAN
Information
No. Description
473 ARMREST, FRONT

5min po podepsání smlouvy co mě asi na 10min zablokolvali popeláři :mrgreen:
Obrázek

Obrázek

doma
Obrázek

Obrázek

a vo tohle tu běží :mrgreen:
Obrázek
Naposledy upravil(a) kouBaMW dne pon srp 21, 2017 4:44 pm, celkem upraveno 2 x.
BMW 740iL e38 aspensilber, 10/2000
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: 740iL

Příspěvek od Filozof »

Vítej mezi nadšenci řady 7er.
Gratuluji ke koupi a k tomu že jsi dospěl. Ano taky miluji 7er a znám ten pocit když je auto umyté a naleštěné na letních 18" alu a taky jedu občas na benzínku sám v klidu si kafe vychutnat a koukám při západu slunce na tu krasavici ... :-)

Je fajn že je tu zapálený další fanda. Máš VIN auta ? dá se z toho poznat co tam vše ládovali ve výrobě. Jinak taky nechápu že neměli plnou palbu když už to bylo pro vládu. No asi měli limity do kterých se museli vejít jinak tomu nerozumím.
Jedna z nejmladších e38.
Znám pocit když jedu v jiných autech tak nikdo neuhne tady je to daleko lepší :-)

Jaké byli závady a co plánuješ na autě měnit či vylepšovat ? Už máš nějaký seznam ?
Jinak já osobně mám auto na denní ježdění a jezdím dost sice jen v 728i ale i tak jsem spokojený.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 740iL

Příspěvek od P3RF3KT »

https://www.flickr.com/photos/100760349 ... 465599662/
Stavající členové ji znají. Je to taky docela putovní auto a už v roce 2013 mělo najeto 500 000km. Dneska uz to musí škrtat o 800. Myslim že na ni musi byt hrozně práce, nic méně přeji pevné nervy s klasickým českým autem a velkou peněženku :)
Kdyby jsi potřeboval někdy nějaké díly, můžeš dať vědět.

Jinak na longa je to úplnej základ, tomu chybí do totální nuly jen hadrové sedačky.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
pavel.rossi
Příspěvky: 1117
Registrován: pát lis 30, 2012 10:28 am
Bydliště: Pardubice

Re: 740iL

Příspěvek od pavel.rossi »

P3RF3KT píše:https://www.flickr.com/photos/100760349 ... 465599662/
Stavající členové ji znají. Je to taky docela putovní auto a už v roce 2013 mělo najeto 500 000km. Dneska uz to musí škrtat o 800. Myslim že na ni musi byt hrozně práce, nic méně přeji pevné nervy s klasickým českým autem a velkou peněženku :)
Kdyby jsi potřeboval někdy nějaké díly, můžeš dať vědět.

Jinak na longa je to úplnej základ, tomu chybí do totální nuly jen hadrové sedačky.
To není ona. Ačkoliv vypadá stejně.
vládní e32 735iL
ex BMW 740i e38,m60b40
ex BMW 523i e39
ex BMW 730D e38
ex BMW 525i e34
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: 740iL

Příspěvek od Filozof »

podle VIN poznáme co je za auto. :-)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kouBaMW
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 22, 2017 8:07 pm
Bydliště: Vsetín

Re: 740iL

Příspěvek od kouBaMW »

Do prvího příspěvku jsem vložil výpis výbavy.

Filozof:
tady máte nějakou databázi podle VINek ? :) já jsem k jeho zveřejnění trochu paranoidní, ale pokud je to tady zvykem, tak asi sdělím no :mrgreen: Jinak abych Ti odpověděl, kupodivu všechno funguje jak má, pár věcí řešit budu: výměnit klepající rameno, odstranit drobnou korozi, výfuk- nejsem žádný tuňák, ale po dlouhé době mám opět V8, já ten zvuk prostě miluju a musím ho tady trochu zvýraznit i když se to k takové limuzíně moc nehodí, stejně do toho půjdu, stím že si nechám původní sériový výfuk a kdykoliv to budu moct dát do původního stavu, popř, pokud máte nějaké navrhy, napište.., mě zatím napadly dvě varianty, buď to koupím další sériový výfuk a jen ho vykuchám nebo si nechám vyrobit na zakázku nerez, nic jiného mě teď nenapadá.. No a ta nejdůležitější a taky nejnákladnější věc, které sem jak na sviňu nepřikládal při nakupovací euforii takový význam jaký bych měl jsou rozvody :cry: :mrgreen: Jsou hlučnější a hlavně při nastartování studeného motoru to celkem zachrastí než to dopne. Zatím co zjišťju.., někdo říká že stačí vyměnit napínak + vodící lišty, někdo zase že udělat komplet sakumprásk rozvody i s vanosama.. Za vaše názory k tomuto bych byl vážně vděčný.. Motor má najeto 610tkm, tak jsem trochu na vážkách jestli do něho investovat takový ranec nebo ne..

P3RF3KT:
ten nájezd by odpovídal, já mám 610tkm, jak už jsem psal výše, jestli je to stočené jsem zatím nijak nezjišťoval, ale díval jsem se do TP a takovou spz to nikdy nemělo...
BMW 740iL e38 aspensilber, 10/2000
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: 740iL

Příspěvek od volf-m »

Zdravím "nováčka" ;) Do motoru má určitě smysl něco poslat, protože mrkni co stojí ty M62TUB44 na paletě někde a pořád to znamená, že vůbec nevíš jak na tom ten motor je. Jestli už to chrastí nebo dělá něco nestandartního, tak na nic nečekej a udělej co nejdřív ty rozvody a za mě když už tak komplet. Co se týká toho putovního auta vs. toho tvého, tak se dá předpokládat, že to budou téměř sestry, takže nejspíš jsou to fakt dvě různá auta. U mé sedmy se po koupi taky zdálo, že toho zas tak moc nepotřebuje a nakonec z toho byla spousta drobností, které dohromady stály nesmysl. Tady je vlastně výjimka nemít v autě posláno 100t plus a na autě není nic poznat :? Chudinka si určitě prošla českým peklem, jako vlastně většina našich aut, to je potom radost cokoli dělat. Nenech se odradit, zkus zatnout zuby, vydrž to a dej jí, co potřebuje. Kdyžtak se s ní můžeš přijet ukázat v září na Mělník, ať víš co tě čeká.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
aristoloser
Příspěvky: 151
Registrován: čtv srp 16, 2012 4:46 pm
Bydliště: Nový Knín
Kontaktovat uživatele:

Re: 740iL

Příspěvek od aristoloser »

Zdravím Tě Koubo!!!! Grauluji ke koupi. Byl jsem taky mnoho let členem E30 fóra,a vlastnictví e38 povazuji jako logické pokračování automobilového života pravého stárnoucího třícaře.jen je to trochu větší a pohodlnější,ale je to velmi podobný druh bawosexuální diagnózy. :D
BMW e 38 730i. WBAGF21060DF77938
http://www.filmcarsrent.cz.
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: 740iL

Příspěvek od zzeli »

Zdravim noveho odvazlivce :) Neznam historii Tveho auta, ani toho "putovniho", nicmene kazde auto si neco behem 20ti let prozilo, u nektereho se to vi, u nektereho ne, takze bych byl uplne klidnej. Dulezity je zdrave zhodnotit soucasny stav a mit trochu elanu s tim neco udelat.
Moje zkusenost s napinakem retezu je takova, ze je zbytecne ho menit, i kdyz stoji par korun. Rozdil je nula. Pokud je tam problem, tak to bude vytahany retez nebo rozlamane listy. Ja bych osobne zacal tim, ze bych shodil vanu, zkouknul bych retez na olejove cerpadlo, posbiral srouby a vratil je kam patrej a zapatral po plasovych strepech z listy. Cena nula, udelas to kdekoli a informaci to nejakou da. Pak uvidis jestli auto odstavit a hned servisovat nebo jeste jezdit.
VINko zadas treba na bimmer.work a vypise to vybavu auta, coz je u sedmy takova nepsana povinnost a spoustu uzivatelu se rado pokocha, co tam je a neni. Pokud ho nechces zverejnit, tak ten vypis vykopiruj a pastni ho sem bez VINka. Ukojis zvedavost uzivatelu a VINko zustane utajeno ;)
Preju at sedma slouzi a dela radost z jizdy :)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
tomas01
Příspěvky: 134
Registrován: pon led 11, 2016 6:56 am

Re: 740iL

Příspěvek od tomas01 »

gratulujem ku kúpe , nech robí radosť ;)
E38 730i 1995
Odpovědět