BMW 750i (e38) Bostongrün

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW 750i (e38) Bostongrün

Příspěvek od volf-m »

IMG_20200527_162934.jpg
IMG_20200527_171400.jpg
IMG_20200527_171134.jpg
IMG_20200527_172054.jpg
IMG_20200527_171420.jpg
IMG_20200527_181545.jpg
IMG_20200527_181541.jpg
¨

Sedmička byla hodná a během 500km nic neupadlo, tak jsem jí dopřál a koupil novou přední nápravu. Rozhodl jsem se tentokrát pro TRW, nebudu lhát, vychází mírně levněji než Lemforder a například spojovačku řízení už od Lemforderu pokud vím delší dobu nelze. Navíc na původních originálních dílech máme jaké logo? Ano, TRW. Jak je ale vidět na fotkách, nejsou s originálem úplně shodné.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: BMW 750i (e38) Bostongrün

Příspěvek od Filozof »

Pěkné - řízení přesně tohle potřebuji.
Asi půjdu taky do TRW ... furt odkládám ale čeká mě to brzo.

Kolik přijde jen řízení ? Ramena už jsem dělal a stabilizátory jsou OK. Takže potřebuji jen toto. :D
Obrázek
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW 750i (e38) Bostongrün

Příspěvek od volf-m »

Nepamatuju si to teď přesně, ale ta spojovací tyč stojí přes 3 tisíce a čep asi 600.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW 750i (e38) Bostongrün

Příspěvek od volf-m »

IMG_20200530_092500.jpg
Dnes jen taková menší formalitka - geometrie.

EDIT: Do prvního příspěvku vlákna se pokusím sepisovat provedené opravy, určitě ale na něco zapomenu
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW 750i (e38) Bostongrün

Příspěvek od volf-m »

IMG_20200613_102350.jpg
Už to tak málem nevypadalo, ale nakonec jsem jako další 4 roky předtím navštívil sraz Big BMW Classic, tentokrát tedy ročník 2020. Z našeho skromného fóra dorazilo poměrně dost lidí, na některé jsem určitě zapomněl a předem se omlouvám, ale nechyběl andersfriden se svým manuálkem na 21" kolech, Davcity tentokrát už s V12 pod kapotou, Korado s jezevčíkem a pan Perfektní s novou mrdkou z říše :D Celkově dorazilo E38 skutečně hodně, v galerii na konci textu je jich snad většina zachycena. Je to zajímavý trend, na prvních ročnících jsme byli jen my, co jsme se znali a domluvili jsme se, že se pojedeme mrknout a koukali tam na nás trochu divně, jakože co tam s těma "novýma autama" děláme, ale teď nás tam bylo pomalu víc než E36.

Co se samotného srazu týká, tak z mého pohledu to bylo řešené poměrně nešťastně. Předchozí ročníky se odehrávali v Samopších na Sázavě. Byl to sice úplnej konec světa, posledních pár KM cesty přes totální kotáry atd, ale celý areál byl jen pro nás. Byl to tedy skutečně takový víkendoví útěk od všední reality k té naší autíčkářské. Tento ročník se pořádal v Jinolicích u Jičína. Příjezd do areálu byl o něco lepší, skutečně tragických bylo jen posledních pár KM. Kemp byl u menšího rybníka a byl poměrně členitý, žádný velký plac, spíš tak 5-6 malých. V pátek jsem přijel až docela pozdě večer a jak bylo šero, nemohl jsem se ani pořádně podívat na auta a kdo vlastně dorazil, protože v kempu byli u ostatní návštěvníci, co si chtěli jen odpočinout nebo se vylejt u vody. Jedinou výhodu, kterou za mě plně funkční kemp postkytl byly funkční restaurace a stánky. Ono by možná nebylo ani úplně spatně nemít areál celý jen pro sebe, ale minimálně jeden plac, jednu louku jen pro návštěvníky srazu by to chtělo. Co bylo velice chaotické byla i platba. Po příjezdu do kempu stál nejdřív u silnice první chlápek, který vybíral 50 korun vlezné pro běžné návštěvníky a o kus dál byla další zastávka pro účastníky srazu kde se platilo 400 korun (300 při platbě předem) za vlastně úplně to samé. Kdybych si zaplatil jen vjezd do kempu, nezměnilo by se pro mě absolutně nic. Nemám problém s tím podpořit organizátory, chápu, že je s tím hromadu práce a zabije to spoustu času, který by šel využít jinak, ale tentokrát to bylo hodně slabé co se organizace týká. Například i hlavní plac pro leštěnky nebyl jakkoli ohraničený a parkování jakkoli organizováno. Kolikrát tedy dorazil někdo úplně náhodou a auto zaparkoval mezi další BMW na tento plac, protože mu to nikdo nevysvětlil. No kdyby jen BMW, i nějaký ten Renault Scénic jsem tam zahlédl :D

Když to shru, tak jsem rád, že jsem nakonec jel, protože kdybych seděl doma a viděl jsem, kolik sedmiček dorazilo, bylo by mi to určitě líto. Jako sraz to ale za mě nestálo vůbec za nic. Jsem rád, že jsem se viděl a mohl jsem pozdravit spoustu lidí, které většinou potkám jen takhle jednou za rok, ale to je asi tak všechno. Uvidíme, jak se budou ubírat další ročníky, protože za mě je to škoda, mě se předchozí pojetí celkem líbilo, byl to skutečně takovej pohodovej sraz ve skoro rodinném duchu, ale teď mě tenhle pocit chyběl úplně. Škoda. Tak zas jindy.

Zde jsou slíbené fotky, není toho moc a není v nic moc kvalitě https://volf-m.rajce.idnes.cz/Big_Classic_2020/

A jeden takovej bonus pro 7er.cz

BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
korado87
Příspěvky: 530
Registrován: sob říj 09, 2010 9:57 am

Re: BMW 750i (e38) Bostongrün

Příspěvek od korado87 »

Dobrý zraz to veru bol, my sme boli veľmi spokojní, škoda, že sme nepokecali viac, po tej spanilke sme vás už nejako nenašli :(
Tak snáď ešte bude tá príležitosť
E38 V12 * long
E38 V12 * extra-long
E38 V12 * heavy-long
E66 V8 * daily plynový Individual long
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BMW 750i (e38) Bostongrün

Příspěvek od P3RF3KT »

Sraz a organizace = nula.
Každej rok řikam že už na to seru a každej rok tomu dam šanci, ale jestli to přišti rok bude zase na stejnym mistě važně na to už seru. Kdo nedorazil, myslim že o nic moc nepřišel..
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: BMW 750i (e38) Bostongrün

Příspěvek od volf-m »

Korado: Perfekt to napsal na tvrdo a musím mu dát za pravdu, fakt to stálo za hovno. Možná to nehodnotíš tak kriticky, protože si nenavštívil nějakej předchozí ročník, ale kdybych jel jako ty 5 nebo kolik hodin a čekalo na mě tohle, byl bych dost zklamanej.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
korado87
Příspěvky: 530
Registrován: sob říj 09, 2010 9:57 am

Re: BMW 750i (e38) Bostongrün

Příspěvek od korado87 »

Áno, možno je to tým, že sme nenavštívili predchádzajúce ročníky a nie je s čím porovnávať. My sme ale boli spokojní. Niekedy aj cesta samotná je cieľ... aj keď netvrdím, že nie je priestor na zlepšenie. Ale za nás OK a do budúcna sa radi zúčastníme.
E38 V12 * long
E38 V12 * extra-long
E38 V12 * heavy-long
E66 V8 * daily plynový Individual long
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: BMW 750i (e38) Bostongrün

Příspěvek od Spooner »

To jsem rád, že jsem o nic nepřišel :).
Už jak vidím tu plochu plnou prachu, děr a kaluží, tak se mi to nelíbí :D.
Škoda, že se původní BIG BMW rozdělilo a tím pro mě umřelo. Sice jsem nebyl zastáncem pálení pneumatik a podobných blbostí, ale celkově ta akce měla něco do sebe a fungovala. Velká plocha letiště, spousta aut a BMW příznivců (ať už rozumných nebo ne). Konaly se sprinty, RZ, show&shine, spousta stánků, podium s programem atd. Když už jsem projel přes 600km, tak se dalo to dalo užít, ať už se známými u grilu nebo na doprovodném programu.
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Odpovědět