Moje čarodějnice 730d 135kw

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Hexenschuß
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 31, 2019 10:50 am

Moje čarodějnice 730d 135kw

Příspěvek od Hexenschuß »

Všechny Vás zdravím,
tak tady trošku rozčeřím stojaté vody na fóru ( píšu svůj příspěvek sem, klidně ho potom presuňte).
Rozhodl jsem se koupit jako daily auto právě e38 v naftě. Mimochodem je to opravdu nádherné, nadčasové auto.... Vím že jsem si koupil kopu starostí, ale snad to zvládnu dotáhnout do úspěšného konce.
Měla by mít najeto 400 tis. Koupil jsem ji od pána, který se o ní celkem staral. Začnu - repas spojky před 100 tis, nové řemeny, kladky, nikde nic nemlatí - podvozek Ok. Dif ok, automat řadí pěkně hladce, žádný pazvuk, motor běží pěkně, nehulí, olej od výměny do výměny.... Ale až čas ukáže jak se věci mají. Ale co mě nejvíce trápí je
1) koroze - klasika lemy blatníků, hranky dveří a pod listama, zadek pod víkem kufru, kufr. Jak to pořešit? Vyřezal lemy ze zdravých kusů a vyvařit? Dveře povymenovat? Nemáte prosím kontakt na šikovného klempíře, popřípadě nabídnout díly? (cosmoschwartzmetallic)
2) automat - jak jsem psal před 100 tis repas - mám vyměnit olej? Četl jsem tady že je lepší se do toho nesrat....
3) olej - je 10 let, co to měl předchozí majitel, jezdeno na 10w40 castrol, já bych chtěl dat 5w40 mobil...
4) gumy - okolo dveří a chromovych list jsou rozypane, kde sehnat?

Nejvíc mě trápí ty puchýřky, vím že to bude stát nějaké peníze, ale já jsem bral kompromis - lepší technický stav, na úkor koroze a cena byla celkem příznivá - nechal jsem si rezervu na opravy.
Takže konec nudy a raďte - hlavně mě neříkejte proč jsem nekoupil 740i + LPG :lol:
Naposledy upravil(a) Hexenschuß dne úte zář 10, 2019 6:07 pm, celkem upraveno 1 x.
Bmw e38 730d 135kw
ex - e36 328i
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

e38 v naftě

Příspěvek od volf-m »

1) koroze, hoď minimálně foto pro představu jak je to moc

2) vyměnit olej v převodovce ano. Už jsem to tu psal víckrát, olej neměnit v případě, že je "původní" prostě už to nevypadá jako olej ale nějaká tmavá sračka plná špon, pak je lepší si dát peníze stranou na novou převodovku, jinak není důvod nevyměnit.

3) jakej důvod tam teď dávat 5W40, když to X let jezdí na 10W40. Nedělej "generálku olejem", normálně tam dávej jakoukoli 10W40.

4) V BMW

5) Ne všichni tu milujeme LPG
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Hexenschuß
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 31, 2019 10:50 am

e38 v naftě

Příspěvek od Hexenschuß »

Ok, díky za rady. Zítra sem nasázím fotky.
A.D automat - proplachnout?
Bmw e38 730d 135kw
ex - e36 328i
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Nuda...!

Příspěvek od volf-m »

Hele za mě jsou stejně špony atd zmagnetizovaný, takže proplach ničemu neškodí, ale hlavní výhodou je asi hlavně to, že vyměníš najednou celou náplň. Když to jen vypustíš, tak pořád část oleje zůstane v hydroměniči, chladícím okruhu a tak. Ale pokud si uděláš klasickou výměnu doma, můžeš za peníze co by tě stál proplach udělat teď výměnu a třeba za rok znovu, je to na tobě. Záleží taky, jak tě E38 chytne, ona je to dneska už docela důchodkyně.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

e38 v naftě

Příspěvek od P3RF3KT »

Az vymenis olej v automatu a za 100km ti chcipne, pak Milanovi poděkuj ale mě nepiš jestli nemam automat :lol:
Jste jak malý s tim furt. Pokud to řadí bez jakychkoli problemu, nesrat se do toho. Ta převodovka da dostatečně jssně na jevo že něco chce. Ale jinak to klidně udělej. Jinak automat na tu debilni 30d dneska bez problemu 15-20tis. Kč, nikde nejsou, všichni to schanej a deně bych moh prodat jeden. Takže osobně bych byl rad že mi to řadí.

Jinak díly mužeš u mě. Na dily v barvě se vykašli a buď rad že seženeš dneska nějakou plechařinu bez koroze, kor na facelift..
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

e38 v naftě

Příspěvek od volf-m »

Perfekte, píše, že to mělo před 100tkm repas, takže by měla bejt v pohodě. Pokud funguje jakkoli divně, je jasný, že je lepší se na to vysrat a vůbec na to nesahat. Ty normálně děláš jak kdybys nechtěl žádnej kšeft :D
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

e38 v naftě

Příspěvek od Filozof »

hele kluci. 100tis km na olej je v pohodě. Já měl něco přes 108tis na olej v automatu a borci odborníci mi řekli že to bylo na hraně ale ještě v pohodě ... no byl žlutohnědý až hnědý....ale žádná tragedie... mám najeto po výměně s proplachem asi 3-4tis km a v pohodě. Pocitově to některé kvalty řadí jemněji jiné stejně.
Ono je jedno zda uděláš 2x výměnu doma během dvou let nebo to dáš za 6,6K firmě co ti to propláchne na mašině a udělá komplet a máš 60-80tis km klídek.
Já chtěl jistotu a věděl jsem že jsem malinko přetáhnul asi o 20-30tis km a nebyla to tragedie žádná ale věřím ještě rok a 20-30tis by tomu neprospělo ... :mrgreen:

Spíše mě zarazilo že hraje roli i čas a prý co 2roky nebo 50tis by rádi měnili v servisu :shock: :lol: .... no jo bussines.
Jiná auta jezdí 5-10let na olej najedou 100-120tis vymění se a jede se dálších 3-5let dalších 100tis a v pohodě...

Známej co jezdí na návštěvy má skoro 800tis km nalítaných v 530d e61 a má původní automat ... nechává měnit po 100tis km a v pohodě jezdí furt ...je pravda že dálky po dálnicích v německu z 90procent ...auto ted má manželka a šel do novější 530xd s 8mi kvaltem tak uvidíme jak se mu bude srát až sním budu mluvit :mrgreen:

Otec se snaží dříve měnit... kolem 60tis... v 530xd tour. e61.

Takže neboj se ničeho a vyměn olej sám nebo ve firmě komplet .... podle mě obojí je dobře a je to jen na tobě. Máš ještě poctivou převodovku a ne ty papírové 8mi kvalty. :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Hexenschuß
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 31, 2019 10:50 am

Re: e38 v naftě

Příspěvek od Hexenschuß »

Takže to trochu zaktualizuji...
-bude nutná repase turba, propouští olej
- výměna brzdový hadic a vedení
- hardyspojka
- koroze prahu, žádná tragédie ale je, ale klempíře jsem už sehnal.

Za týden jsem najel celých 700 km :D bez jakékoliv vady s průměrnou spotřebou 7,5 l 60% okresky, dálnice, 40% Praha. Každý den se těším na ráno jak pojedu 7kou. :D - jezdím s ní zatím raději než s mulťákem.
Bmw e38 730d 135kw
ex - e36 328i
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: e38 v naftě

Příspěvek od zzeli »

Je fajn, ze se nasel dalsi clovek, co do toho zase takhle jde a jeste ke vsemu s naftou. Preju at to prinasi co nejvic ovoce a radosti, at nemusime rikat to s tim 740 v lpg :) Snad bude klempir pracovat rychleji nez sul v zime, jestli s tim budes v zime jezdit.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: e38 v naftě

Příspěvek od volf-m »

Nevím jestli je najet 700km bez poruchy důvod k oslavě :D asi už dlouho nejezdím E38 denně
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Odpovědět